Sayfa 797/1030 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by eraser_k Yazıyı Oku
    Sayın hocalar size bir sorum olacak...bankada 800k param var her ay üzerine 5k ilave yaparsam enflasyon karşısında yinede zararlimi oluyorum yani param eriyormu ogrenebilirmiyim? ??? Şimdiden teşekkür ediyorum
    ben sizin yerinizde olsam her ay 5k lık gram külçe yada dolar alıp atarım kenara
    Yatırım tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by eraser_k Yazıyı Oku
    Sayın hocalar size bir sorum olacak...bankada 800k param var her ay üzerine 5k ilave yaparsam enflasyon karşısında yinede zararlimi oluyorum yani param eriyormu ogrenebilirmiyim? ??? Şimdiden teşekkür ediyorum
    800kTL'nin mevcut tüketici enflasyonuna göre erimemesi için her ay üzerine 17kTL ekleme yapılması gerekir. Eğer üretici enflasyonuna göre erimemesini istiyorsak aylık 31kTL ekleme yapılması gerekir.

Genelde paranın erime sınırı için bu ikisinin ortalaması gerçekçi bir değer oluşturabilir: (17kTL+31kTL)/2 = 24kTL.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    800kTL'nin mevcut tüketici enflasyonuna göre erimemesi için her ay üzerine 17kTL ekleme yapılması gerekir. Eğer üretici enflasyonuna göre erimemesini istiyorsak aylık 31kTL ekleme yapılması gerekir.

Genelde paranın erime sınırı için bu ikisinin ortalaması gerçekçi bir değer oluşturabilir: (17kTL+31kTL)/2 = 24kTL.
    alınan faiz dahil 17 bin değil mi ? arkadaş sanıyorum faizi ellemiyor hemde 5,000 tl üzerine koyayım diyor paranın .hem faiz ,üzerine hemde 17 bin tl ekleme gibi olmuş yazınız sanki

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    alınan faiz dahil 17 bin değil mi ? arkadaş sanıyorum faizi ellemiyor hemde 5,000 tl üzerine koyayım diyor paranın .hem faiz ,üzerine hemde 17 bin tl ekleme gibi olmuş yazınız sanki
    Paranın üzerine faiz kazancı dahil 17kTL (veya muhafazakar yaklaşımla 24kTL) eklenirse *ortalama* alım gücü sabit kalıyor erimiyor.

5000TL ekleme ile faiz dahil nominal para artışı 24kTL'nin altında kalıyorsa muhafazakar yaklaşıma göre ((TÜFE+ÜFE)/2) para yine eriyor. Ama klasik tüketici fiyatları baz alındığında erimiyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    laflara bak laflara yaş 25 zeka yaşı 12 sen şimdi o zeka ürünü süslü laflarini düşünüp yazmak için kafayı fazla zorlayıp devreleri yakmissindir hatirlatta seni psikolok arkadaşıma yonlendireyim..10 tane nick al kendi yazdiklarini onayla kapıdan kovul bacadan geri gel utanma arlanma yok ki senin gibilerde senin gibi zibidilerle çok karşılaştık yıllardır burada bilgin varsa paylaş yoksa boş konuşma .
    Boş teneke gibi tıngırdama. Yalamaktan şuurunu kaybetmiş trolsün tekisin. Senin gibi luzumsuz adamlarla uğraşacak kadar boş vaktim yok. Uzaaaaaaaaa

6. https://www.bloomberght.com/haberler...flik-surebilir
    300 bazlama istiyor gözleme pide lahmacun kurtarmaz diyor

7. Vakıf Leasing

90 gün vadeli bono ihracı

%29 basit bono oranı veriyor.

ytd.

syg,

8. Bloomda yine faiz artmasın söylemleri havada uçuyor

Sayfa 797/1030 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları