Sayfa 799/1002 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849899 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 6,385 - 6,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

kkm cilerin dövizlerini unutmayın dağ gibi paraları yediler
    sahipleri isterse boku yerler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Çıkarılan yasa gereği İhracat yapan firmalar dövizinin örnek %30 TRY dönmek zorunda...Geri isteme yok...

Asıl geri isteyecekler olan DDKKM ciler...Bunlar MB açığa sattığı malın yerine ödünç alınıp kasaya konan paralar..Dolayısıyla DDKKM ciler biz vazgeçtik derlerse asıl sıkıntı o zaman başlayacak...

DDKKM olayı çıkmadan önce MB elinde olmayan malı satıp duruyordu açık çok büyüyünce DDKKM çıkararak milletten ödünç döviz alarak açığını kapattığı gibi artıya da geçti...Tam o dönemde İhracatçılarla ilgili yasada çıkarıldı ki gelen dövizle çark dönsün...Çark dönme riski oluştuğunda da Kamu yurtdışı borçlanması yaparak çarkları yağlıyor...

Ha bu ponzi sistemi ne zaman patlar derseniz onuda Allah sonrada ponziyi kuranlar biliyor
    Sn çıtağın kastı ihracatçının bankalardan yeni döviz talebi olduğunu varsaysak bile sistem tam da dediğiniz gibi hallolur.Benim aklımın ermediği konu başka merkezin eksi rezervi nasıl oluyor da sorun yaratmıyor,gavurlar doğrudan yatırım borsa şu bu para sokmuyorlar,malum çıkmak istedikleri zaman ortada paralarını döviz alarak alıp gidebilecekleri şüpheli ondan sokmuyorlar onu anladım,ama hala bizim eurobondlarımıza nasıl talep geliyor,gavur 2047 vadeli eurobondu neden alır çözebilmiş değilim.Bu cds çok az ben gavur olsam en az yüzde 12 dolar faizi isterdim.Madem kumar oynuyorum değmeli derdim.İlginç cidden.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn çıtağın kastı ihracatçının bankalardan yeni döviz talebi olduğunu varsaysak bile sistem tam da dediğiniz gibi hallolur.Benim aklımın ermediği konu başka merkezin eksi rezervi nasıl oluyor da sorun yaratmıyor,gavurlar doğrudan yatırım borsa şu bu para sokmuyorlar,malum çıkmak istedikleri zaman ortada paralarını döviz alarak alıp gidebilecekleri şüpheli ondan sokmuyorlar onu anladım,ama hala bizim eurobondlarımıza nasıl talep geliyor,gavur 2047 vadeli eurobondu neden alır çözebilmiş değilim.Bu cds çok az ben gavur olsam en az yüzde 12 dolar faizi isterdim.Madem kumar oynuyorum değmeli derdim.İlginç cidden.
    Zaten talep gelmiyor ki.
    Örneğin 2005 yılında 15-20 milyar USD'lik talepler gelirken, şimdi 3 milyar USD falan.
    Shit Coin, token arzları bile o miktarda talep görüyor zaten.

seans başaldı sonra okuyacağım, bilgiler için sağolun

birde şu var : İTHALAT-İHRACATTAN 100 MİLYAR DOLAR FAZLA

ihracatçının dolarlarını aldın elinden diyelim...

ithalatçı ''benim ödemem var, dolar ver'' dediğinde... fazladan bi 100 milyar dolar lazım

bu parayı nereden buluyorlar ?

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Onuda çözdüler

Yerli bankalar eurobond aldılar ..SOnra da CDS satın alarak risk primlerini düşürdüler...Yabancıda evet mal var ama çok değil..Onlarda min %9 faiz ile borç veriyorlar...Son borçlanmalara benim verdiğim linkten bakabilirsiniz....

Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    seans başaldı sonra okuyacağım, bilgiler için sağolun

birde şu var : İTHALAT-İHRACATTAN 100 MİLYAR DOLAR FAZLA

ihracatçının dolarlarını aldın elinden diyelim...

ithalatçı ''benim ödemem var, dolar ver'' dediğinde... fazladan bi 100 milyar dolar lazım

bu parayı nereden buluyorlar ?

Onunda çözümü var

Kırmızı bültenle arananlar T.C vatandaşı oluyor , arada bir istenen adam karşı tarafa veriliyor ...Bu işin merkez üssü de Bizans ...Gürcüsünden kolonbiyalısına kadar ne ararsan var...Birde pudra şeker işi var..Hani lüx cipte pudra şekeri çeken AKP nin çaycısı misali

7. Bu Citak cok yuksek yerden girdi konuya, bilgi olarak altini doldurmazsa, anlamasi zor.

SPK Lisanslama sorusu soruyor.

8. Dior Müzesin’de bu şekilde minik elbiseler var. Bunun hikayeside şöyle. Christian Dior Koleksiyonunu çıkarttığı dönemde çok zor bir dönem. Savaş döneminde çok fazla kumaş olmadığı için bu konuda büyük sıkıntı yaşıyorlarmış. Bu sebeple bu şekilde minik elbiseler yapıyorlarmış koleksiyonlarını. Gerçekten çok büyük yetenekmiş Christian Dior.
    Şuan ki tasarımcılar gibi rahatlık içerisinde değilmiş.

Sayfa 799/1002 İlkİlk ... 299699749789797798799800801809849899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •