Sayfa 8/439 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon
Arama sonucu : 3505 madde; 57 - 64 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Evet tavan olmuş.
    Cuma 5.30 dan bile alan şu an zararda değil.
    En nefret ettiğim şey. Malını satmıştır ya da treni kaçırmıştır, mal çakıyolar yok mal yığdılar gaz caz cuz. 1 kaç kişiye yazmışlardı bunu gördüm geçen hafta.. tahtada adamlar şu an hakkını veriyo. Ağalar coniyler, Alıcıyız demişler işte , alan alır satan satar. Herkesin paşa gönlü...
    Lütfen bu tip gereksiz muhabbetler dönmesin bi daha. Hee ben de ağladım çıkmıyor diye lakin ben hakkım olanı istedim, lütuf değil, bana 1 tavan borçları daha var. Epeydir taşıyorum, hamallığını yaptım. O kadar ayak oyunu döndü sabırla bekledim. Sonra bakıcam. Coniylere satarım ya da satmam...
    --///
    Senin yazdığına gelirsek kardeşim. Evet traktör de olabilir.
    Soran olabilir. Bu kadar şeyi nerden biliyon diye. Trabzon limanı borsata gireceği zaman bizim uşaklara sordurmuştum ne limanı orda para var mı diye. Bana demişlerdi, aga oraya habire Rusyadan Ukraynadan buğday gemileri geliyo diye. Vayy be demiştim, biz bitmişiz aga. Ülke bitmiş. Buğdayımız yok buğdayımızı bile Rusyadan Ukraynadan alıyoruz diye. Meğersem iş öyle değilmiş. Dünyada en büyük Un teknolojisi bizdeymiş en çok ihracatı biz yapıyormuşuz. O yüzden buğday ithal ediyormuşuz. Misal biz 85 milyon vatandaşımız artı 5 milyon Suriyeli Afgan için 100 birim un için 100 birim buğday lazım, biz bunu ülkemizde üretebiliyoruz. Biz 900 birim buğday ithal edip 900 birim Un u ihraç ediyoruz. Arada ki kazanç ülkemizin bu tip Un şirketlerinün oluyor.
    Şimdi bu virüs salgını ile Un buğday daha çok kıymete binip talep daha da arttığı için, biz bu 2 sene buğdayı ülkemizde bol bol hasat edebilirsek; dünyada ki Un tekelini tamamen ülkemiz lehine çevirebilirz. Tek sıkıntı sayı olarak reçber sayımızı arttırmak ve bu vatandaşımızı virüsten sağlık olarak koruyabilmek.. çoğunun traktörü diğer hasat balya makinesi var zaten. Sahaya sağ salim sürebilmek önemli..
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Bizim uşak dedinde Arafilboyundanmisun hemşerim.

2. bozdu bızımkı tavanı

3.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    bozdu bızımkı tavanı
    Daha çoook tavan bozar 7,9 a kadar yolu var.ytd

4. Günlükçüleri dökmesi iyiye işaret

Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    bozdu bızımkı tavanı
    Günlük al sat yapanları döktü demek daha anlamlı, spek işini biliyor...
    YTD

5. Bugün ki son kafa ütülememi yapayım. Herkeşe hayırlı akşamlar.
    ---
    Acemsah vardı yazardı bi hissede hisse gidince ooo padişahım çok yaşa))) düşünce ooo acem millete gazladı. Neyse; bu geyik hiç bitmez, benim gördüğüm ekol borsacıdır. Bunu niye anlattım. Şunun için sen kime baktın kime güvendinde bu Un a para bağladın derseniz. Ben yanlış doğru bil gaytes e inandım. Bu adam 2015 te salgını bilmiş. Ayrıca rokıfeler vakfı da 10 yıl önce bu virüsten ve sonrası gıda buğday kıtlığından bahsetmiş. Cuma günü de Bil gaytes, virüs işi 2021 sonbaharda biter dedi.
    Benim tezim öngörüm ne?
    Biz bu 2 yıl buğday dan iyi hasat almayı başarırsak, varsın Rusya kazak ukrayna buğday vermese bile; bu 2 yılda dünyada artan ve daha da artacak Un talebine bağlı Un ihracatından parayı buluruz. Yeter ki 2020 ve 2021 de virüse karşı tüm önlemleri alıp reçberlerimizi sıhhatli tutalım. Devletimiz hazine arazilerini de tarıma açtı. Sıra sonuç almada. Bu işi çözersek ülkecek kıtlık yaşamaz, Dünyada ki Un sektöründe tamamen tekelleşiriz.
    Tezim bu.. Tutarsa bunun gibi Un firmaları parayı bulur. Bu şirketi de inceledim. Yeni fabrika vs açmış. Sanki ileride virüsü, kıtlığı vs yi önceden görüp önlem almışlar gibi hareket etmişler.
    ---///
    Ayrıca altta ki beyfendinin videolarını yayınlarını da izliyorum. 5g den bahsetmiş. Doğru yanlış mantıklı mantıksız herkeşe göre değişir. Bana mantuklı geldi.
    https://youtu.be/_RgB3LbeijY
    Bu konuda ki fikrim de sabit. En son maçlarda kale direklerini söküyorlardu, 5gdireklerini de avrupada söküyorlar.
    Herkes bilişimci girişimci yazılımcı. Eee nasıl olacak bu iş. Dediğim gibi bu işler balon. Hele ki dünyada ki bu krizden sonra
    Ülkelerin öncelikleri Tarım ve Sağlık olacak.
    Yoksa baksana, ülkede herkez yazılımcı bilişimci herkes teknolijist girişimci herkes mucit. Vay canını yediğim.
    Önümüzde ki çağ para tarımda gıda da buğdayda Un da.
    Ben ekranımda ne kadar yazışım bilişim girişim ıvır zıvır ık mık kağıt varsa
    küt püsküvüt yaptım kaldırdım.
    --///
    Bu arada dolar çıkıyo, kepenk kapalı 1.5 aydır şirlet hisseleri çıkıyo. Neden diye düşünüyordum. Bi kardeşim yazmış. Şimdi ayıktım. Bu kurs veren ders veren program satan, 15 hisse yazıp 1 i gidince ben demiştim diyen tipler, endekste teknik olarak kama var şu var bu var nakitte kalın demişler hep. Hisseler boş anlıcanız. Kalan ky de tepen alıp satmayanlar. Bu youtubrr twitçler de milleti ürkütünce kağıtlar gitmiş sizin anlıcanız)))
    Yoksa: iç piyasaya mal veremez; ihracat yapamazsan, bacan tütmez, dolar da çıkarsa; iktisat olarak çok zorlanırsın, borsadada değerlenmemek gerek.
    Bu şirketi bi de bu yüzden tutuyorum. iç piyasaya mal veriyor; ihracat yapıyor, baca tütüyor. Ben endeksçi değilim. Hisse takılırım. Endeks bine düşse bile beni bağlanaz, iyi şirkete her zaman para bağlarım.
    Neyse; ya bu doların fiyatı suni, ya da 1.5 ayfır kepenk kapalı ; gıda ilaç hariç şirketlefin fiyatı suni. Bi noktada birileri mantarlar.
    Asla yatırım ve sağlık tavsiyesi değildir.

6. Hafta sonu yine sokağa çıkma yasağı var..

Ulu un tam vardiya....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,787
     Alıntı Originally Posted by grand2023 Yazıyı Oku
    Hafta sonu yine sokağa çıkma yasağı var..

Ulu un tam vardiya....
    eve kapanınca daha çokmu ekmek yiyorsun. ?
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    eve kapanınca daha çokmu ekmek yiyorsun. ?
    Reis hoşgeldin.
    Ekmek olarak değil de, Makarna ile ilgili video paylaşmıştım.
    İtalyanın en büyük Makarna üretici firmalarından biri. Karantina süresince, karantina olmayan aylara göre Makarna tüketümi %40 yakın artmış. Un makarna stokları da %70 azalmış. Sebebi de şu. Daha kolay çabuk yapılabilir ve hazır kolay ulaşılabilitir bir yemek olması. Restoran kafe lokantalar kapalı olunca insanlar evünde kolay ve yapılabilir olduğu için Makarna tüketimi %40 yakın artmış. Fransa ve Almanya da makarnayı karneye bağlamışlar.
    Bizim ülkemizde makarna ve un tüketimi ile ilgili bi çalışma bulamadım. Lakin öngörüm
    Perakende Un satışları 2 , 2.5 kat artmış, Lokantalar restoran kafelerde tüketilen genel ekmeği insanlar, oralar kapalı olduğu tüketemediği için, perakende bireysel olarak marketlerden alarak ya da fırından ekmek ve ya pizza alarak eşitledi. Ülkede total un makarna irmik unu kek unu vs tahminim total un tüketim artışı hesaplamam mart ayı için %10 artış gibi.. Nisan da sokak yasaklarından sebep %20-30 olabilir.
    Dediğim gibi restoran kafe lokantaların kapalı olmasından sebep, tüketimde büyük artış makarna ve pizza da. Kolay yapılabilir, kolay ulaşılabilir olması.Kişi başı Ekmek tüketimi artışı maksimum %10 civarıdır tahminim

Sayfa 8/439 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •