Sayfa 806/853 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Bu satırları Brave den yazıyorum.

''Microsoftun sahibi olan yahudi, iş hayatına büyük hırsızlıkla başladı''
    .İlk yazılımı aşağı mahalleden bir kaç dolara alıp sattığı hikayesini öğrendikten sonra
    MS DOS 6.0 idi sanırım Microsoft'u boşadım.

2. Hayat rutin, belirli bir döngüde akıp gidiyor.
    Sabahın kör karanlığında uyanıyoruz. Çocuklar zifiri karanlıkta kapı önlerinde, uykulu endişeli gözleriyle servislerini bekliyorlar.
    Okula gidecekler. Hiç bir şey öğrenemedikleri, beyinleri yıkansın uyuşturulsun, kalıba sokulsun ve devşirilsinler diye.
    Gerçekten eğitim diye bir şey olsaydı bunu vündelik yaşantımızda fark ederdik.
    Çocuklarla beraber çalışanlar, bir işi olanlar da yollarda. Serviste yarı uykulu gözlerle etrafı seyrederken kilitlenmiş trafikte; yanda bir otobüs, balık istifi yolcular; kadınlar, erkekler, genç kızlar, mutsuz öfkeli yüzler.
    Her sabah aynı zifiri karanlıkta aynı trafiğin içinde başlayan, ofislerde baskasının emeğini çalan, sömüren silsileler hiyerarşiler, riyakar mesai arkadaşları arasında geçen ömürler. Ya işsiz kalırsam, çocugum ne yapar?
    Sonra aynı kesmekeşin içinde, korna sesleri, sirenler, öfkeli sesler, tıklım tıklım dolu otobüsler ve kocaman binalar arasında umarsızca evlerine ulaşmaya çalışan insanlar.
    Bütün bunlar ne için? Hiç bir zaman kapısından içeri giremeyeceğimiz gökdelenler, plazalar. En pahalı arabaya da sahip olsan bir türlü ilerlemeyen trafik.
    Bütün bunlar, burada ve dünyanın başka yerlerinde; yine bir amerikan bankası iflas etsin ve küresel finans sistemini hortumlayan aç gözlü para babalarının getide bıraktıkları ifrazatlar temizlensin diye yaşanıyor
    Oysa insan hayatta sadece barınmak ister, güvende olmak, karnını doyurmak ve bir aile kurmak. Ve tüm bu koca sehirler, ambulans sirenleri, gökyüzünde uzanan heybetli binalar, pahalı arabalar, teknolojik oyuncaklar, cok az insanın mutluluğu pahasına, kör karanlıkta balık istifi otobüslerde uykulu, mutsuz ve bedbaht milyonlar, milyonlar, milyonlar.
    Bu yaşam tarzı insan doğasına hiç uygun değil ali cemal ve doğa bu konuda kimbilir kaç kez uyarıyor insanoğlunu.

3. konuştuğum insanların geneli değişim istiyor
    Sanki hükümetin değişmesi bir değişim olacak gibi algılanıyor
    Belki doğru bazı tespitlere katılıyorum da
    Ama asıl mesele halkı nasıl değiştirebilirsiniz bu mümkün mü
    Yaşanan bunca olayları 21 yıl boyunca en bilgili olanından en cahil olanına kadar bilmiyor muydu
    Kimisi milletin bir tarafına bir şey yapacağız diyenden biz ihanet ettik diyene kadar bu toplum bu insanlara destek vermesini nasıl unutacağız

Namuslu bir ülkede 20 yılda kaç defa tutuklu ve hükümlüler için af çıktı biliyor musunuz yâda bu ülkede kaç defa imar affı çıktı ya vergi afları , öğrenci afları ,orman vasfını kaybetmiş imar afları,....
    . Osmanlı yıkılmaya başladığı dönemlerde de durum farklı değil di..

Namuslu bir ülkede bukadar af olmaz namuslu bir toplumda da bu aflar kabul görmez.

Tıpkı namuslu bir muhalefetin her bir şeyi çözeceğiz diyerek,,.tutamayacağı sözleri vermesi gibi...

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    Bu satırları Brave den yazıyorum.

''Microsoftun sahibi olan yahudi, iş hayatına büyük hırsızlıkla başladı''
    .İlk yazılımı aşağı mahalleden bir kaç dolara alıp sattığı hikayesini öğrendikten sonra
    MS DOS 6.0 idi sanırım Microsoft'u boşadım.
    Tamda bu konuyu konuşurken Edge kapsamlı bir güncelleme yaptı. Sanırım tüm dünyada yapmıştır.

Arama motorlarının en ünlüsü ve en çok kullanılanı son dönemde hangisi.? Google.

Peki sebebi ne.?

Benim gördüğüm 2 ana sebebi var. Birincisi arama motoru çok başarılı. Diğerlerinden daha faydalı sonuçlar döndürüyor. Son yıllarda yapay zekâ desteğide çok arttı gibi. İkincisi ise haritalar özelliği. Haritaları diğer browserlardan da kullanabiliyorsunuz ama haritalar özelliğinin sahibi ve ilk kull***** Google.

Yandex de benzer yolda ilerliyor, hem arama kısmı Google kadar olmasada faydalı sonuç üretiyor hemde haritaları var. bazı yönlerden Google haritalardan daha geri, bazı yönlerden ileri. Tabi bana göre. Yüzeysel kullanan birine göre demek istiyorum.

Microsoftun arama motorları epey geriden geliyordu. ie artık desteklenmiyor, sonradan çıkan Edge ise gerideydi. Edge in arama kısmına Bing ismi verilmiş.

Edge şimdi atağa kalkmış görünüyor. Haritalar kısmında Yandex uydularının kullanıldığı Yandex haritalar uygulaması karşınıza çıkıyor. Bu çok ilginç, Microsoft siyonist Yahudi, nasıl olurda şu an düşmanları gibi görünen Rusya nın yandex'ini kullanır.? Yandex Rus yahudilerinin olabilir, bunu sonra incelerim.

Microsoftun ChatGPT isimli yapay zekânın üreticisi OpenAI şirketine 11 milyar dolar yatırım yaptığını biliyordum. Microsoft hep geriden gelir. kendisi bir şey üretmez, üreten şirketin elemanlarını yüksek paralarla transfer eder, yıllar sonra aynı şeyi üretmeye başlar. hep böyle olmuştur. Sahibi bill gates, yaratıcı beyne sahip değil. Söylediğim gibi adam adi bir hırsız. Windows'u Apple dan tam olarak çaldı, MS SQL 'i ise Oracle ın yazılımcılarını apartarak üretti, yazılım dileri de hep geriden gelir. Diğer şirket yazılımcılarını apartıyor olmalı.

Şimdide kendisi üretmeyip zaten var olan OpenAI şirketine abanmış.
    bayraktar ailesi aklıma geldi. Onlarda devlet firması olan TUSAŞ mühendislerini ve devlet parasını kullanarak baykar'ı kurdular. Şimdi windows gibi acaip satıyorlar. Tabi bayraktar ailesi hırsız değil, ülkede çok saygın ve ismi bir çok cadde ve okula verilecek yüksek şahsiyetler. Devlet erkanı onların önünde düğme ilikler, halk hayranlıkla yalanır.

Neticede OpenAI nin yapay zekâ sını EDGE monte etmiş gibi görünüyor. Bir kaç arama denedim, alâkalı içerik ve detay bulma konusunda geçmişe nazaran çok çok iyi. Türkçe sonuç az üretmiş ama yapay zekânın özelliği kullanıldıkça artıyor. Türkler kullandıkça Türkçe sonuçların miktarı artacaktır.

Bugün ilk kullandım bakalım nasıl devam edecek.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by snkleyp Yazıyı Oku
    Hayat rutin, belirli bir döngüde akıp gidiyor.
    Sabahın kör karanlığında uyanıyoruz. Çocuklar zifiri karanlıkta kapı önlerinde, uykulu endişeli gözleriyle servislerini bekliyorlar.
    Okula gidecekler. Hiç bir şey öğrenemedikleri, beyinleri yıkansın uyuşturulsun, kalıba sokulsun ve devşirilsinler diye.
    Gerçekten eğitim diye bir şey olsaydı bunu vündelik yaşantımızda fark ederdik.
    Çocuklarla beraber çalışanlar, bir işi olanlar da yollarda. Serviste yarı uykulu gözlerle etrafı seyrederken kilitlenmiş trafikte; yanda bir otobüs, balık istifi yolcular; kadınlar, erkekler, genç kızlar, mutsuz öfkeli yüzler.
    Her sabah aynı zifiri karanlıkta aynı trafiğin içinde başlayan, ofislerde baskasının emeğini çalan, sömüren silsileler hiyerarşiler, riyakar mesai arkadaşları arasında geçen ömürler. Ya işsiz kalırsam, çocugum ne yapar?
    Sonra aynı kesmekeşin içinde, korna sesleri, sirenler, öfkeli sesler, tıklım tıklım dolu otobüsler ve kocaman binalar arasında umarsızca evlerine ulaşmaya çalışan insanlar.
    Bütün bunlar ne için? Hiç bir zaman kapısından içeri giremeyeceğimiz gökdelenler, plazalar. En pahalı arabaya da sahip olsan bir türlü ilerlemeyen trafik.
    Bütün bunlar, burada ve dünyanın başka yerlerinde; yine bir amerikan bankası iflas etsin ve küresel finans sistemini hortumlayan aç gözlü para babalarının getide bıraktıkları ifrazatlar temizlensin diye yaşanıyor
    Oysa insan hayatta sadece barınmak ister, güvende olmak, karnını doyurmak ve bir aile kurmak. Ve tüm bu koca sehirler, ambulans sirenleri, gökyüzünde uzanan heybetli binalar, pahalı arabalar, teknolojik oyuncaklar, cok az insanın mutluluğu pahasına, kör karanlıkta balık istifi otobüslerde uykulu, mutsuz ve bedbaht milyonlar, milyonlar, milyonlar.
    Bu yaşam tarzı insan doğasına hiç uygun değil ali cemal ve doğa bu konuda kimbilir kaç kez uyarıyor insanoğlunu.
    Forum üyesi için güzel görüş, güzel anlatım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by selimhan01 Yazıyı Oku
    Dünya ekonomisinde ABD bonolarından kaçış var Çin le başlayan bu süreç Almanya ile devam edecek gibi...ABD sadece bu gidişatı dünya çapında savaşla engelleyebilir. Arap sermayesi meseleyi çaktı ABD den kaçmaya çalışıyor yada riski azaltmak için Çin le sıkı ilişkiye giriyor ..ilginç şeyler oluyor....kapitalist ABD bankalardaki sermayeye garanti verdi )
    Evet ilginç şeyler oluyor.
    Ana konu Rusyaya karşı batı cephesinin açtığı savaş. Doğuda destekleyenler güney kore, japonya gibi ikinci dünya savaşı ve sonrasında abd kontrolune giren ülkelerle ingilizlerin kontrolu altında olan Avustralya.
    Yan konular ise Çin'e karşı soft savaşın hard savaşa doğru evriliyor olması.
    siyonist kölesi petrol zengini arap ülkesi liderlerinin değişen tavrı.
    Afrika ülkelerinin, Afrikayı katlederek sömüren Fransaya karşı birer birer bayrak kaldırması. Arkasında Çin'mi var, başka şeymi var henüz bilemiyorum. tayyip de destek veriyor gibi görünsede onun tek ve biricik amacı kişisel çıkarları olduğundan onu saymaya gerek duymuyorum O konuya girersem çok kötü şeyler yazmam gerekir. Girmeyeyim.

abd nin(siyonistin) dünya savaşı çıkarması gerektiği konusunu epey geçmişte sebepleri ile beraber bende yazmıştım. Geçen aylarda da hatırlatma yapmıştım. Başka yolu yok ve imkansız gibi görünüyor. Tabi abd elinde şu ana kadar duyurulmayan acaip silahlar vardır, onu bilemiyorum.

Akıllı adam, rakibi denk veya kendinden güçlü ise pek çok silahını savaş öncesi gizler.

Aklıma Üniversitedeki bir satranç maçım geldi. Sanırım tek maçımda oydu.
    Okulun cafeteryasında bir masada tek oturuyordum. Başka yer sanırım yoktu. Masadada satranç tahtası vardı. Benimde satrançla alakam yoktur. Oynamayı bilirim ama oynamışlığım pek yoktur.

Okuldan bir delikanlı karşıma oturup "oynayalım" dedi. Önümde tahta olduğu için rakip bekliyorum sandı halbuki cafe deki kızları kesiyordum.

Tahta başında oturduğum için ve gidecek başka masa olmadığı için kendimi kabul etme mecburiyetinde hissettim. Maç başladı delikanlı kısa sürede öne geçti, yenmek üzere. Bende bir kaç piyon, bir kale kalmış. Onda vezir kale fil piyonlar filan pek çok şey var. hep savunmadayım, hep saldırıda. Maç benim sahada oynanıyor. Onun Şah başta neredeyse orada kıpırdamadan duruyor. O zaman fark ettimki o tüm elemanları ile hücuma çıkmış Şah'ı savunmasız bırakmış. Nasıl olsa kazandım diye düşünüyor.

Şahı en dipte, önü kendi piyonları ile dolu ve Şahın hattı olduğu gibi bomboş. Kale ile o hattan şah çeksem, önü kendi piyonları ile dolu olduğu için kaçacağı hiç bir yer yok, mat oluyor. Benim Şahla üç-dört piyon dibe dayanık olmadığı için beş altı hamle daha kaçabileceğim yer var ve piyonları yiyip bitirmesi lazım.

O andan itibaren teslim olmuş havasına girdim. Onun tarafına hiç bakmayarak şahının ne kadar kötü durumda olduğunu fark etmesine engel oldum.

Onun zayıf tarafını gizleyip kendi zayıf tarafımı çok abarttım.

Delikanlı kör hale geldi. Tamamen benim şaha odaklı şekilde kendi tarafına hiç bakmadan oynuyor. Bir kaç hamle ile benim kaleyi şah çekebileceğim yere getirdim, oda bu arada bendeki kalan piyonları temizledi. Kale ile Şah çektim ve mat oldu.

Bi dahada satranç tahtası başına oturmamaya dikkat ettim.

abd de bu türden kendi bazı silahlarını gizliyor olabilir. Çünki kendinden çok emin olarak Çin'i savaşa çekmeye çalışıyor. Bunu yapması için hakkaten gerizekalı olmaları lazım veya gizli silahları olması lazım. Belki üçüncü dördüncü seçenek de vardır.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ChatGPT ile kısa bir sohbet yaptım. Gerçekten etkileyici.

Bir konuda yardım rica ettim. Konu ile bağlantılı bilgiler vermeye başladı. Konuyu dağıttı derken ana konuya döndü ve devam etti. Özne konuyu kaybetmedi.

Kısa sohbetti ancak çok etkilendim. Normal bir insanla sohbet gibi ama her şeyi bilen bir insanla. Sınırları denemedim, laubalilik yapmadım. Bu kadarı bile etkileyici.

Konu uzmanı değilim ancak yabancıda değilim. Geçmişte bir kaç kez yapay zeka yazmışlığım oldu. İlk yazdığım bir dili öğrenmek amaçlıydı. Öğrenme yeteneği yoktu, basit bir şeydi. Bir sürü eğer şartı ve puanlamaya dayanıyordu. Bir oyun için yazmıştım ve oyun bitince iş bitiyordu. Amatörleri yenebilecek düzeydeydi.

Geçen yıl yazdığım ise ChatGPT yöntemi içeren öğrenebilen bir temel yapıydı. Bir projenin içine gömmem gerekiyordu. Onaylı öğrenme şeklindeydi. Sonra onaysızını yazarım geliştiririm diye düşündüm ama başlamadım.

Benim yazdığımla ChatGPT yi kıyaslamayın. ChatGPT yi yüzlerce o konuda uzmanlaşmış mühendis, onlarca yılda tam mesai ile yazıyorlar. Hâlâ da tüm dünyadan katkı alıyorlar. Sınırsız kaynakları var. Yüzlerce gelişmiş server destekleri var.

Ben bu konuda hiç eğitim almadan bir kaç günlük kendi tasarımımla 3 ayda, kendi bilgisayarımda tek başıma yazdım. Sadece basit temel kısımları oluşturdum. Üstelik benimki ile ChatGPT arasındaki büyük fark. O tamamen internet dünyasındaki trilyonlarca bilgiyi alıp sınıflayıp, bağlar kuruyor ve hazırda özet bilgiler ve bu bilgilerin kaynağına ait linkler tutuyor. Dışarıdan gördüğüm kadarı ile böyle yapıyordur diye düşünüyorum. Zor kısmı bu değil. Zor kısmı dili anlaması ve uygun bağlar sınıflar kullanması, önem derecelerini ayarlaması filan.

Ben sınırlı kaynak olduğundan olabildiğince akıllı yapmam gerekiyordu, onlarda kaynak sorunu olmadığından koymuşlar gitmiş.

Aslında biraz düşünürseniz, insan nasıl öğreniyorsa, karar veriyorsa, yapay zekâ da aynı yöntemi kullanıyor. İnsan aslında inanılmaz bir yaratık değil. Çok basit bir yaratık. Bebeklikten itibaren sürekli bilgileri stoklayıp, o bilgiler içinden seçim yapıyoruz. Yapay zekâ da aynısını yapıyor.

Her neyse, epey etkileyiciydi.

Bu arada: OpenAI nin sitesindeki ChatGPT ile muhabbet etmek isterseniz sıra var. Ben o GPT ile muhabbet ettim ama orada değil. Edge'in güncellendiğini önceki yazıda söylemiştim. Sohbet kısmı var. O kısmın arkasında ise ChatGPT var. Bing de sohbet ettiğinizde aslında ChatGPT 4 ile sohbet ediyorsunuz. En azından ben öyle anladım. Sohbet Türkçe buda inanılmaz. 3 ayda yazılanı anlayan yapay zekâ yazdım dedim ama ikibuçuk ayı bizim dili anlama kısmını yazarken geçti. Asıl zekâ kısmına 2 hafta yetti çünkü çok basit. ChatGPT nin Türkçeyi anlaması ve aynı dilde cevap vermesi de bir o kadar etkileyici.

Bing de sohbeti seçmelisiniz, orada bir yeri tıkladım beni sıraya soktu. Ama hemen sıra geldiğine dair mail aldım. Yani sıra yok sayılır.

Acaba Türkçeyi arka planda ingilizce'ye çevirip sonra ingilizce cevap hazırlayıp sonra Türkçeyemi çeviriyor. Sanmam. Türkçesinde google translete deki gibi hatalar hiç yoktu. Türk'le konuşur gibisiniz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaklaşık 1 yıldır piyasaları takip etmediğimden neler dönüyor bilmiyorum.

abd de bir kaç küçük banka battı ve avrupada isviçreli credit suisse zor duruma düştü.

Geçmişte pek çok kez yazmıştım, batı dünyası tembelleşti ve beyinleri obezleşti diye. Sebeplerinide yazmıştım. Gitgide daha kötüye gittiklerinide yazmıştım. Fiziksel çalışma gerektiren işleri göçmenlere ve kendi avamlarına yaptırıyorlar, geri kalan kesim ise mevcut sistemin geldiği yerde oturdukları yerden haketmedikleri bol paralarla yaşıyorlar.

2008 krizinde anlatmıştım geldikleri yeri ve beyin obezliklerini.
    Pandemide tekrar hatırlattım. Her çıkan sorunda ülkeye hakim gruplara trilyonlar yağdırdıklarını anlattım. Bu onları dahada tembelliğe dahada beyin obezliğine itti.

ARTIK DEVLETTEN BELEŞ PARA ALMADAN YAŞAYAMAZLAR dedim.

Pandemi bitince yeni bir kriz çıkarırlar yine kendilerine devlet kasasından bolca para dağıtırlar dedim.

Bastıkları kağıtlar para olarak dünyada kabul edildiği için, özellikle abd sınırsız para basıp dünyada her şeyi bu paralarla satın alabiliyorlar. Onlara maliyet sıfır. Sonra dünyada satın aldığı şirketlerin işçileri hayat boyu onlara çalışıyor. Dünya ülkelerinde bedavaya satın aldıkları tonla şirketleri oluyor.

Bir tek ÇİN buna izin vermedi. Belli sınırlar dahilinde tuttu. Çin bunu yapabildi çünki içlerinde Çin'li gibi görünen, Çin'li kimliğine sahip, Çin'li zannedilen yahudi ve ibrani kökenli azınlık yoktu.

Biz yapamadık, Rusya yapamadı, Ukrayna yapamadı, Almanya yapamadı, Fransa yapamadı çünkü hepsinin içlerinde gizli ibrani kökenli azınlıklar var.

ibranilere çaktıktan sonra beynim yeniden işlemeye başladı yine ana konuya döneyim.

Batı dev şirketleri devlet yardımı olmadan yaşayamaz haldeler. 2008 yılından beridir bu açıkça görülüyor.

Şimdi bu batıda batan küçük bankalar ve zor duruma düşen credit suisse acaba büyük krizin habercisi mi.?

Milyonluk soru bu.

Piyasaları takip etmediğimden elimde veri yok. Veri olmadan konuşmak aptalca olur o sebeple bilmediğim konuda konuşmayacağım. Merak ediyorum ama fikir sahibi olmam için tonla araştırma yapmam gerekir.

Özellikle abd banka ve büyük şirket bilançolarını incelemeliyim, sonra ingiliz ve almanlara sıra gelmeli. O kadar çabayıda gözüm yemiyor zaten para piyasalarında değilim.

Başka ip uçlarıda var, abd li dev teknoloji şirketleri aylardır büyük miktarlarda personeli işten çıkarıyorlar. Sebeplerini bilmiyorum. banka zora düşmeleri ile bağlantılımı?

Hiç bilgim yok.

Ama dikkat edilmesi gereken bir husus. Batı krize girerse normal bir ekonomik krizden çok farklı sonuçları olacaktır. Çünki dev rakipleri Çin ve Rusya ile, henüz tam sıcak savaşa dönüşmese de savaş halindeler. Daha sıcak savaşa dönüşmeden krize girerlerse, sıcak savaşa dönüştüğünde çabuk teslim olurlar.

İlginç zamanlar yaşıyoruz. Batının(ibrani kökenlilerin hakimiyetinin) yavaş yavaş yıkılışına tanık oluyor gibiyiz.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 806/853 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •