Sayfa 808/999 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Üstadım bunu neden yapıyorlar ? Faize karşı batıl inancları oldukları için mi yoksa bilinci mantıklı bir sebepten mi ?
    Enflasyonu ve devalüasyonu kontrol edemedikleri için. Zira vergisel fark büyük oranda TL deki devalüasyondan kaynaklanıyor.

Stopajı değer kaybeden paranın nominal kazancı üzerinden kestiği için reel anlamda çok yüksek bir stopaj uygulamış gibi oluyor.

Döviz mevduatlarında dövizin değer artışından vergi alamadığı için stopajı sadece küçük bir faiz gelirine uyguluyor.

Bu durumda da döviz mevduatlarını ciddi anlamda vergisel olarak teşvik etmiş oluyor.

Halkın bu yöne kayması çok normal. Devlet eliyle vergisel olarak teşvik ediliyor çünkü.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Enflasyonu ve devalüasyonu kontrol edemedikleri için. Zira vergisel fark büyük oranda TL deki devalüasyondan kaynaklanıyor.

Stopajı değer kaybeden paranın nominal kazancı üzerinden kestiği için reel anlamda çok yüksek bir stopaj uygulamış gibi oluyor.

Döviz mevduatlarında dövizin değer artışından vergi alamadığı için stopajı sadece küçük bir faiz gelirine uyguluyor.

Bu durumda da döviz mevduatlarını ciddi anlamda vergisel olarak teşvik etmiş oluyor.

Halkın bu yöne kayması çok normal. Devlet eliyle vergisel olarak teşvik ediliyor çünkü.
    dövizin teşvik edilmesi meselesi değil, ülkenin kötü yönetilmesi nedeni ile dövizin hızlı yükselmesi. bundan 10 sene kadar evvel birikimim 9 br dolar ile en yüksek seviyeye çıkmıştı, tl de idim, haydi 10 br olunca geçerim dedim. o günden sonra bir daha 9 br olmadı. bugün 6,5br. oysa bu zaman zarfında gerek borsadan gerek faizden iyi işler yapıp kazandım da. ama sonuç bu. bu esnada arsası tarlası olan genel köylü kesimin mal varlığı arttı. ama nakti olan kesimin varlığı erezyona uğradı. sadece döviz ve dövize dayalı emtia kendini korudu. vatandaşın dolara geçmesi çok akılcı ve geri dönüşünün uzun süre olmayacağı kanaatindeyim. isterse faizi sıfır olsun.

3. Bugun vakifbankta isim vardi.bireysel de bir amca , takribi 100 000 bin tlsini dolara cevirdi.100 gun surecek 3,25 faizli kampanya varmış ona yatirdi.muhabbete girdim biraz ....amca dolara mı gectin , faizler yuksek aslinda vs. Dedim bana dondu faiz isteyen kim ..enflasyon kadar getirsin yeter dedi

4. Bankadan bu gunluk faiz Yatirimini sorurum anlamiyorlar! Aşağı diyor faizi. Diyorum ki vadeli mevduat yok. Yine cevaplamiyor. Bunun ismi yatirim hesabimi gunluk faiz getirsem 22 23 civarinda? Mesela bir menkul kiymerler şirketi dedi parani yatirip hic dokunmazsan 23 faiz isliyor gunluk. Ayni seyi benkada olmasi lazim.
    Internet bankada yatirim hesabi yazmis ama hic biri oyle bir sey yazmamis

5. IMF Sözcüsü Gerry Rice, basın brifinginde Türkiye’nin durumuna da değindi. Sputnik’te yer alan habere göre Rice, Türk ekonomisinde önemli bir yavaşlama var ve hükümetin bu soruna anında ve doğru yanıt vermesi gerekiyor ifadelerini kullandı.

6.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bugun vakifbankta isim vardi.bireysel de bir amca , takribi 100 000 bin tlsini dolara cevirdi.100 gun surecek 3,25 faizli kampanya varmış ona yatirdi.muhabbete girdim biraz ....amca dolara mı gectin , faizler yuksek aslinda vs. Dedim bana dondu faiz isteyen kim ..enflasyon kadar getirsin yeter dedi
    ağustostaki tsunami maalesef yatırım alışkanlıklarını ciddi anlamda değiştirdi benim gibi hayatında doları eline almamış kişileri bile dolara bulaştırdı !! tl mevduatta stopaj indiriminin devam etmesi çok önemliydi ama ekonomi kurmaylarına göre demek ki önemli görülmedi yapacak bir şey yok

Dolari neden dusurmek istesinler ki.

Iktidar secimden galip cikarsa onumuzde ki 4.5 sene secim olmayacagi icin istedigi gibi at kosturabilecek. Halkin alim gucu cok onemli olmaz. Yuksek dolar islerine gelir.

Yabancilara konut satisi artar, turizm gelirleri artar. Ihracat gelirleri artar ve daha onemlisi bu adamlarin tl hesaplari degil yurtdisinda dovizleri var

Diyelim iktidar secimlerde husrana ugradi, bu kez dolarin yukselmesi icin bahanesi hazirdir zaten. Beka meka giderler.

Bu hafta gecsin, gelecek hafta doviz tarafinda fiyatlama baslar, cunku herkes almak ya da satmak icin secim sonunu bekliyor.

Hali hazirda bu saatten sonra secmenin oy rengi cok degismez. Haftaya dolar 5.60 da olsa 5.30 da olsa cok bir sey degismez.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. tecrübe eden arkadaşlara ing e turuncu hesapla ilgili bir kaç sorum olacak

ing e turuncu hesapta boşta para kalıyor mu?

+2 faiz için 750₺ harcamayı kredi kartından mı yoksa bankamatik karttan mı yapmak gerekiyor?

otomatik ödeme talimatlarını taşımak +2 için yeterli oluyor mu?

teşekkürler

Sayfa 808/999 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •