Sayfa 821/1001 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 6,561 - 6,568 arası.

Konu: Viop XLIV

1.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku

DAX 3 Ocak 2022 den günümüze yaklaşık %33 düşmüş.(16.285-12.273)

Avrupa borsaları düşüşle kapandı

BRÜKSEL (AA) - Avrupa borsaları, haftanın son işlem gününü düşüşle tamamladı.

Kapanışta gösterge endeks Stoxx Europe 600, yüzde 1,18 değer kaybederek 391,67 puana geriledi.

İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,09 azalarak 6.991,09 puana, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 1,59 düşerek 12.273 puana, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1,17 değer kaybıyla 5.866,94 puana ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 1,13 gerileyerek 20.901,56 puana indi.

Avro/dolar paritesi TSİ 19.42 itibarıyla yüzde 0,28 azalarak 0,976 seviyesinden işlem gördü.

Avrupa Birliği ülkeleri, enerji fiyatlarının düşürülmesine yönelik tedbirler kapsamında doğal gaza tavan fiyat uygulamasında anlaşamadı.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü, küresel gıda fiyatlarının eylülde ağustosa kıyasla yüzde 1,1 azaldığını bildirdi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

2.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ariston abi polar hırka stoku yabtı, Ayasofya abi odun stoku yabtı, ben ve akcay abide bol bol pozalak topladık senin yazıyı alıntıladık, bu vesileyle,
    Tüm forumdaşlara hayırlı kandiller dilerim ikigözüm abi
    1 tane fiyatına 3 tane almış oldum. Akşam üstü hafif serinlik oldu giydim 5 dakika sonra çıkardım hararet yapıyor. Kasım gibi işe yaramaya başlar. Geçen yıl aldıklarımı da pijama niyetine gece giyerim.

Teknolojik tekstile geçelim vs deniyordu. Tabi giymeye kıyamadığım 20 senelik GANT polar gibi değil, o tüylenmedi hala. O kumaşı üretebilmek lazım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ariston abi polar hırka stoku yabtı, Ayasofya abi odun stoku yabtı, ben ve akcay abide bol bol pozalak topladık senin yazıyı alıntıladık, bu vesileyle,
    Tüm forumdaşlara hayırlı kandiller dilerim ikigözüm abi
    Ariston ayrıca bol miktarda kabuklu ceviz aldı,ceviz kabuklarını yakar ısınır.
    Ayasofya stoklar biterse köyüne dönüş yapar halleder.
    Akçay ve sizde kışa hazırsınız.
    Ben en kötü zamanda evi değiştirdim,cepheyi büyüttüm,mücadelem yorucu olacak.

4. Bakan Nebati CNNTürk'de başladı.

5.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    bizim piyasa veriyi yanlış anladı sanırım :D

profesyoneller bizim bistte Amerikan borsaları mantığıyla işlem yapsa kafayı yer.
    yurtdışı fena

6.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    yurtdışı fena
    Kim düşmüş diye bakınca pahalı hisseler düşüyor gibi.

Grafik kartları madencilikte kullanılıyordu, kart bilgisayardan pahalı idi, 3 de 1 e düşmüş fiyat, buna rağmen 300 milyar dolar.

7. Vadeli son durum

SKBNK'da bugün vadeli spotun nerede ise altında idi, pozisyon miktarı azalmış.

8. ABD den Çine çip kısıtlaması
    ABD yönetimi, Çin'in askeri gücü için ihtiyaç duyulan kritik teknolojilere erişimini engellemek amacıyla gelişmiş çiplerin ülkeye ihracatına yönelik yeni kısıtlamalar getirdi.

https://www.bloomberght.com/abdden-c...lamasi-2316771

Sayfa 821/1001 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •