Sayfa 826/993 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 6,601 - 6,608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Vay mına 1994 ve 2001 yıllarını kriz sanmışız, bu tablo 10 tane hükümet götürürdü, Goebbelsin mezarı olsaydı şu an takla atmış olurdu.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    kişi başı milli gelirin ülkeye topladığın milyonlarca vasıfsız mülteci sonucu düşmesi normaldir
    lakin 10 yıl önce 75 milyon nüfusla ürettiğin 900 milyar dolarlık mal ve hizmet değer toplamını
    bugün 95 milyonluk nüfusla yanına bile yaklaşamıyorsun, kişi başıyı boş verdik toplam hasılada kayıp inanılmaz..
    Mülteci hariç...

3 çocuk yapın dediler,
    maliyeti kurtarmadı demek ki, onu da ithal ediyoruz....
    Memento mori

3.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Mülteci hariç...

3 çocuk yapın dediler,
    maliyeti kurtarmadı demek ki, onu da ithal ediyoruz....
    10 yıldır yüz binlercesi vatandaş yapıldı ama ne kadarı
    seçmen kütüklerinde seçmen artış oranı acayiplikleri biraz ipucu verecektir..

Yüksek teknolojili ürünlerin katma değeri fazla!!!
    Daha çok kazandırıyor.!!!
    Bunları üreten, satan ülkeler zenginleşiyor.!!!
    2020 den 2021 e aynı zaman diliminde
    İhratta yüksek teknolojili ürünlerin payı.!!!
    %3.8 den %2.7 ye gerilemiş.!!!
    Bu ne demek????
    Yüksek katma değerli ürün üretemiyoruz.!!!
    Hamallık yapıyor.!!
    Çok çalışıyor!!!
    Varmızı yoğumuzu koyuyor.!!!
    Döviz kazanamıyoruz demektir.!!
    İthalatı borçla yapıyoruz.!!
    Sürekli ekonomi zarar yazıyor.!!
    Bol bol yalan dolanla.!!
    Sazanları nas ile kandırıyoruz.!!
    Neymiş.!!
    Yerli milli .!!!
    Gelde külahıma anlat.!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!

5.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    memlekette benim tahminim 25 milyon insan var ortalama üstü yaşayan
    geri kalan 60 milyon etrafta bile görünmüyor, fiziki olarak değil harcama düzeyi olarak
    yoksa 85 milyonluk ülke belki de 95 milyon, 1 triyon dolar milli hasıla bile yaratamıyor..
    üstat mümkün değil 25 milyon insanın iyi yaşaması sadece olsa olsa 60 milyonun bangladeş yaşantısını ortalama olarak alıyorsanız o zaman olur

veya iftarda restoran doluluğu da her zaman olan bişeydir ve ekonomi çok daha kötüye de gitse sushici veya baklavacı her zaman malını satacak birini bulur. üst dilimdeki kaymak tabaka bişey kaybetmeyecek ama içinde pek bi beyaz yakalı kalmayacak

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    16,211
     Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Olurmu yahu,bunun geçerliliği yoktur iktidara danışılmamıştır

EYT sosyal medya plartformunu takip ediyorum...Ekonomi pastasından hiç veya en küçük payı alan yığınlarca insan icradaki partileri desteklediklerini ve bakanın açıklaması sonrası partiden istifa ettiklerini gösteren belgeler yayınlıyorlar...

Evine ekmek götürecek kadar kazanma şansı sunmayan adamları desteğe devam etmek ;Bu nasıl bir mantıktır anlamakta güçlük çekiyorum...Toplum medya ayağı ile hipnotize olmuş

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    EYT sosyal medya plartformunu takip ediyorum...Ekonomi pastasından hiç veya en küçük payı alan yığınlarca insan icradaki partileri desteklediklerini ve bakanın açıklaması sonrası partiden istifa ettiklerini gösteren belgeler yayınlıyorlar...

Evine ekmek götürecek kadar kazanma şansı sunmayan adamları desteğe devam etmek ;Bu nasıl bir mantıktır anlamakta güçlük çekiyorum...Toplum medya ayağı ile hipnotize olmuş
    bende takip ediyorum eğer eyt yi düzeltmezseniz bi daha size oy vermeyeceğim diyecek kadar çıkarcı bencil ve küçük düşünen insanlar
    memlekette sanki en önemli sorun eyt li olmak emekli olanda aç toplasan 2.500-3..500 tl emekli maaşı alma karşılığı oylarını satacaklarını söyleyecek kadar alçaklar.
    eyt çözülünce karnı doyacak sanki milletin. o emekli maaşı ancak faturalarını ve kiranı öderse öder.
    oyun bu kadar mı değersiz
    bu platformdada yazdım öyle yazan birine
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 826/993 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •