Sayfa 828/1024 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838878928 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,617 - 6,624 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Vobu mobu neyse de bu ihracatçıların, özellikle üreterek ihracat yapanların, hammade ve finansal kaynağa su gibi ekmek gibi ihtiyacı olanların üzerine alınan karar akla zarar. Imf gelse hiç bir şey bulamasa parasını tahsil etmek için anca bu kadar gaddar olurdu.

2. Bu karar muhtemelen değişir. Adam parayı, daha önce yurt içind e olmayan dövizi getirmiş bunu bozsa ne bozmasa ne, ondan sonraki faydayı bir babayiğit anlatabilir mi?

3.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Üstat zaten 300 bin kontrata gelmiş manyaklar ve şuan dolar artarken vadelide yaprak kımıldamıyor 6,71 spot vadeli 6,74 yahu 300 pips şuan makas olması imkansız gibi birşey vadelide.
    Bu manyaklar 300 binide bugün net arttırıyor hani belli piyadadan şuan Allah korusun dolar 1 TL zıplasa elindeki pozu kapatacak adam bulamaz merkez ki şuanki bütün hacmi merkez yapıyor artık vadelide.
    Alıcıların karşısında merkezden başka karşı taraf yok şuan nerdeyse, bütün piyasayı merkez karşısına almış durumda vadelide.
    Eğer bir oyuncu zarar etmek pahasına bir piyasaya giriyorsa orada kulakları gözleri iyi açmak gerekli. 500.000 kontrat olan yerde 300.000 kontrat açıyorsa , ben bir de şuna bakardım, piyasaya yayılan bu güç her iki tarafta da kontrat açmaya başlıyor mu?. Yani hem piyasada açtığı kontratlar artıp( ve çoğunluğa ulaşıp), hem de her iki tarafta(pozisyonda) da açtığı kontrat artıyorsa (ki sanırım o yönde bir bilgi henüz yok), işte o zaman ben oradan tabanları yağlama vakti gelmiştir diye düşünürdüm.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    7,923
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Çok anlamlı olduğunu söylemek mümkün değil MB nın bu hamlesini...

Ama zor durumdaki hemen her kurum kendi temel görevleri gereği, yapması gerekenleri yapmalı diye düşünenler az değil.

Nasıl ki İş Bankası daha fazla düşmesini önlemek amacıyla kendi hisselerine destek atıyor (alıyor).

Bu da neredeyse aynı anlamda bir yaklaşım.

TL nin değerini korumak.

Bana çok ters gelmiyor.

Ama bu kadar açık elle poker oynayıp da kazanmak kolay değil.

Arkanda dağ gibi MB olsa bile.
    iş bankasi cok buyuk yanlis yapmistir !!! hisse alim yaparak ...

MB'de ayni yanlisi simdi yapiyor

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!

5.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    iş bankasi cok buyuk yanlis yapmistir !!! hisse alim yaparak ...

MB'de ayni yanlisi simdi yapiyor

Alım yapması yanlış değil bence, sadece önceden açıklaması yanlış oldu. Aldıktan sonra borsaya bildirecekti paylarımız şurdan şuraya çıkmıştır diye.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eğer bir oyuncu zarar etmek pahasına bir piyasaya giriyorsa orada kulakları gözleri iyi açmak gerekli. 500.000 kontrat olan yerde 300.000 kontrat açıyorsa , ben bir de şuna bakardım, piyasaya yayılan bu güç her iki tarafta da kontrat açmaya başlıyor mu?. Yani hem piyasada açtığı kontratlar artıp( ve çoğunluğa ulaşıp), hem de her iki tarafta(pozisyonda) da açtığı kontrat artıyorsa (ki sanırım o yönde bir bilgi henüz yok), işte o zaman ben oradan tabanları yağlama vakti gelmiştir diye düşünürdüm.
    ama tabanları yağlayan yok, kurda milim gevşeme yok. demekki inanmıyor kimse merkeze.

7.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    ama tabanları yağlayan yok, kurda milim gevşeme yok. demekki inanmıyor kimse merkeze.
    Sorun şu merkez bütün satışı üstlenince dolardaki 1300 pipslik vadelideki makası yedi.
    Dolar artınca makas daralıyor çünkü merkez devamlı short poz açıyor ancak düşüncede düşüşte gene ekmek yedirmiyor makası açıyor. Merkez nasıl bir algo yazılım kullanıyorsa zarar etmemek için resmen afedersiniz kıç atıyor ama londradan biri ayıkırsa şu duruma %20 lik bir harekette merkezin zarar 1 milyar dolar civarı bir rakam olacak.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    7,923
     Alıntı Originally Posted by Balder Yazıyı Oku
    Alım yapması yanlış değil bence, sadece önceden açıklaması yanlış oldu. Aldıktan sonra borsaya bildirecekti paylarımız şurdan şuraya çıkmıştır diye.
    ne pahasina olursa olsun pozisyonunu kapatmak isteyen yurtdisi fonunun eline koz vermistir, alim yapmasi ayri bir problem onceden aciklamasi da apayri bir algi problemidir.

Sayfa 828/1024 İlkİlk ... 328728778818826827828829830838878928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •