Sayfa 861/1023 İlkİlk ... 361761811851859860861862863871911961 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 6,881 - 6,888 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Demokrasi insanlığın şu ana kadar bulabildiği en iyi yönetim şekli. Ama mükemmel mi? Tabii ki değil.

Ekonomik bilgisi zayıf olsa dahi ekonomik kararları halk tarafından seçilenler verir.

Evet bu bir dezavantaj ve risk ama sonuçta gülü seven dikenine katlanır.
    demokrasi en iyi yönetim şekli değil, en istikrarlı yönetim şeklidir. demokrasi insan sürülerinin kaotik doğalarını değiştirmeye çalışmadan onları güden bir sistemdir. bir nevi kontrollü kaostur. insanların genelinin sürü gibi hareket ettikleri ve kendi beyinleriyle düşünemediklerini varsayar ve bu konuda da haklı çıkar. demokrasi aslında kapitalizm demektir. bir konuşmanızı toplumun dinlemesini sağlamak aslında reklam yapmaktır ve bunun parasal bir bedeli vardır...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tcmb daha evvelden forumda bahsetmiş olduğum ölü zaman gecikmesi bandına girmiş olabilir. Regülatör olan güç karşı oyuncuya olan hamlesinin gücünü arttırmak için hamlesini geciktirebilir.
    Bu gecikme sürecinde karşı oyuncu verilecek cevaba karşı her an hazırlıklı olması gerektiğinden normalden daha fazla enerji harcaması amaçlanabilir.
    Örneğin olabildiğince fazla sayıda karşı oyuncuya 4.50TL'den dolar aldırarak ellerindeki TL'yi azaltmak ve yapacağı geciktirilmiş hamle anında ellerinde karşı koyabilecek çok daha az TL kalmasını hedeflemek buna basit bir örnek olabilir. Swap faizlerinin aşırı yükselmesi de bu tezi dolaylı olarak destekliyor olabilir.

Daha evvel de belirttiğim gibi ölü zaman gecikmesinin süresinin uzatılması ciddi anlamda volatiliteye neden olabiliyor. Ancak ölü zaman gecikmesi ne kadar geç gerçekleşirse de hamle'nin gücü o kadar yüksek oluyor.

Ölü zaman gecikmesini planlayan için bu durum volatilitenin vereceği zarar ile hamlenin gücünün seviyesi arasındaki en uygun notayı bulma problemine evriliyor.
    yani önce hüplet sonra gümlet mi diyorsun üstad
    https://www.youtube.com/watch?v=ocEUSKCQfmw

4.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    demokrasi en iyi yönetim şekli değil, en istikrarlı yönetim şeklidir. demokrasi insan sürülerinin kaotik doğalarını değiştirmeye çalışmadan onları güden bir sistemdir. bir nevi kontrollü kaostur. insanların genelinin sürü gibi hareket ettikleri ve kendi beyinleriyle düşünemediklerini varsayar ve bu konuda da haklı çıkar. demokrasi aslında kapitalizm demektir. bir konuşmanızı toplumun dinlemesini sağlamak aslında reklam yapmaktır ve bunun parasal bir bedeli vardır...
    Aynen katılıyorum. Demokrasi sanılanın aksine güçlü olana daha fazla hareket alanı sunan bir mekaniğe sahiptir. Peki buna rağmen neden insanoğlu 100.000 yıllık evrimsel sürecinde gelinen en son noktada demokrasiyi en ileri ve alternatifsiz olarak kabul etmektedir?
    Bence cevap yine evrimin yapı taşlarında gizli. Doğa ve tüm altyapısı güçlüyü ödüllendirir zayıfı dar bir alana hapseder. Bu adaletsizliği neden yaptığı ise aslında mütemadiyen güçlenmesini bu yöntemin sağlamasıdır.

Günümüzdeki demokrasilerde dahi güçlü olanın adaleti vardır ama adaletin gücü o denli kuvvetli değildir. Çünkü bu ana yapı taşımız olan doğanın bir kararıdır.

O nedenledir ki on binlerce yıldır geliştirdiğimiz ve bu aşamaya getirdiğimiz yönetim şekli olan demokrasi de dahi bu kural varlığını sürdürmektedir ve bu biz insanların bir kabullenişidir. Çünkü özümüz budur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    yani önce hüplet sonra gümlet mi diyorsun üstad
    https://www.youtube.com/watch?v=ocEUSKCQfmw
    evet bahri içindeki sıvıyı boşaltmadan o bom sesi çıkar mı hiç, ayrıca içi doluyken gümletirsen etrafı berbat edersin.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Smile

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    OTTOMARE SUITES 162m2 ÖZEL YAPIM FULL EŞYALI SATILIK 3+1 $ 1.050.000
    İstanbul / Zeytinburnu / Kazlıçeşme Mah.
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...58750314/detay

Burası ABD mi burada insanlar Dolar cinsinden mi gelir elde ediyor bu neyin kafası ? Bunları sorgulayan yok ama umutabi nin Dolar almasına Dolar çıkıyor demesine ( Umutabi aslında sadece Tl bazında o da şimdilik reel getiri elde etmiş yoksa Dolar bazında negatif getiri) ülkede batanlar varmış da niye acımıyormuş vıy vıyda vıy vıy...
    sömürge yönetiminin yerel para kullandığı nerede görülmüş? yerel para birimini yerel köleler kullanır...
    yatırım tavsiyesi değildir.

8. Seçimden sonra ağa tekrar gelirse ancak iktidar çoğunluğu sağlayamaz seçimleri iptal ederse ya da tam tersi ağa da akp de kaybederse arkadaşlar doların yönü nasıl olur?

Sayfa 861/1023 İlkİlk ... 361761811851859860861862863871911961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •