Sayfa 865/1000 İlkİlk ... 365765815855863864865866867875915965 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,913 - 6,920 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    halkın olayı ne kadar kavradığını seçim sonuçlarında göreceğiz.
    çoğunluk kavramaz karşılaştığı şeyleri
    ne de anlar öğretildiği zaman
    ama öyle görünür...

heraklit
    (m.ö.500'lerde yaşamış büyük bir filozof)
    yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Sn rxpu bu bir nevi sabit kur olmaz mı? Bu durumda herhangi bir iç yada dış şokta faizler patlamaz mı?
    Sistemi terbiye etmek için çeşitli yollar bence mümkün. Cari açık vermeye imkan tanımayan bir para ve maliye politikası ile işin vergisel boyutu da çok iyi kurgulanarak bu gerçekleştirilebilir. Bu durumda da sistem kendi kendini beslemeye başlar.

Gerekirse resesyon ,gerekirse artan işsizlik ile sistem orta vadede kendini terbiye edecektir.

Peki bu neden yapılmaz ya da yapılmamıştır?. Aslında yapılabilir. Ama bunun yapılabilmesi için 10 sene seçim yapılmaması gerekli.

Mart 2019 seçimlerinden sonra Türkiye 4 yıl seçim yaşamayacak. Politik irade bu durumdan aldığı feyz ile yukarıda belirttiğim adımlara benzer tedbirleri uygulamaya geçirmeye niyetlenirse Türkiye bugüne kadar deneyimlemediği enteresanlıkta bazı deneyimler yaşayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. şunu ekleyeyim, bugünün trollerine de çağlar öncesinden şöyle seslenmiş büyük filozof heraklit:

aptallar sağır gibidir dinlerken
    varlığıyla yokluğu bir dedikleri...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    imf venezuellayı niye kurtarmıyor peki kafamda şuan deli sorular oluştu.

WEAREMADURO
    venezuellayı ABD neden istiyor..? İrana ambargo uygulanacaktı sonra vazgecildi neden ? İran hürmüz bogazını kapatırım dedi eger bu olsaydı dünyada bir enerji krizi olurdu. Venezuella kontrol altına alınınca İrana yusuf yusuf çektirecekler mevzu budur.

5.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    venezuellayı ABD neden istiyor..? İrana ambargo uygulanacaktı sonra vazgecildi neden ? İran hürmüz bogazını kapatırım dedi eger bu olsaydı dünyada bir enerji krizi olurdu. Venezuella kontrol altına alınınca İrana yusuf yusuf çektirecekler mevzu budur.
    venzüellada insanlar ayda 5 6 dolar maaş alıyormuş. imf 10 milyar dolar atsa o ülkeye flaş ülke olur aya yol yapar.. bize 50 200 milyar dolar konuşuluyo vallahi bu işler iyice motoru yaktı yakıyor

6. geçen mart dolar 4,15 olduğunda yok deve, oha battık diyenler vardı çevremde bolca.. yılbaşına göre %10 koymuştu üç ayda. bugün itibarıyla onun bile %25 üstünde. bu kadar uzun süredir sürünmesine rağmen yıllıkta %38.3 yukarıda..

dolar faizini de eklersen tl mevduat eşleniği neredeyse %50 ye geliyor.. bu yukarıda yazan çomarlar* hala dolarcılarla dalga geçiyorlar ya akıllarınca ben ona gülüyorum.

* bu çomarlar engelli bende ama alıntı yapılınca görüyoruz mecburen.

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bırakın Ağustosu, sadece bu ayın başında İŞC ye elindeki tüm imkanla girebilen biri bir ayda % 40 para kazandı...

Elindeki tüm imkanla diye özellikle diyorum.

Çünkü 1000 lot İŞC alıp "dolarcı hainler bakın ne imkanlar var. % 40 para kazandım" diyenlere gülüyorum.
    Sn Yaşar ben FULL banka hissesinde idim.. Lakin bu işlerde zamanlama çok önemli....

Temmuz da dip noktadayım diye girip Ağustos, Eylül ,Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak 14 e kadar yatayda ve hatta zaman zaman 84,000 endekse dayanmak inanın kolay bir psikoloji değil...

102,000 endeks te banka kağıtlarım ile vedalaştım. Yukarı gider mi bilemem.. Ama şu şartlarda pek sanmıyorum.

Şu an günlük fazideyim ve ilk kademe (5,20) USD alımı yaptım.

Demem o ki;

%25 enflasyon olan bir yerde 6 ay bekleyip sonradan 102,000 endekste çıkmak el elde baş baştaya getiriyor. bazıları kamyon yükü diyor ama faizler taşıma maliyetini çok artırıyor...

Maalsef TR de zamanlama çok önemli...

Banka hisselerinde sizin dediğiniz gibi 14 Ocak sabahı FULL VAKBN yada ISC alınmış olsa idi;

Evet %50 15 günde kazanılırdı...

Sizinde bahs ettiğiniz gibi; 14 Ocak sabahı kaç kişi FULL banka alabilir ki...

Burada ben artık USD da dip olmasak bile diplerde çok yakın yerlerde olduğumuzu düşündüğüm için geldim.. Belki en fazla %5 aşağıya yer var, o kadar..(Kişisel Görüş dileyen dileğini düşünebilir)

Sonuç olarak; dediğim gibi TR gibi faizlerin çok sert olduğu yerlerde yatırım araçlarına yatırım zamanlaması gerçekten çok önemli...

8.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    venzüellada insanlar ayda 5 6 dolar maaş alıyormuş. imf 10 milyar dolar atsa o ülkeye flaş ülke olur aya yol yapar.. bize 50 200 milyar dolar konuşuluyo vallahi bu işler iyice motoru yaktı yakıyor
    bize 200 milyar dolar hayal de, çingene pazarlığı yapıp yüksek açtılarsa belki..

Sayfa 865/1000 İlkİlk ... 365765815855863864865866867875915965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •