Sayfa 873/1024 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923973 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,977 - 6,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Türkiye'nin yüksek bir oranda ihracat ve ithalat yükünü taşıdığı hesaplanan Halkalı gümrüğünde ciddi bir tenhalık olduğu belirtiliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

mb hamleleri olarak short kontratlarını kastetmiştim.

ancak, sizin de belirttiğiniz gibi, bu kontratlardan çok, yatırımcıların bekleme havası (yanlış pozisyona girme korkusu da diyebiliriz) daha etkili gibi.

saygılarımla,

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bence şu anda merkez bankasının bir hamlesi yok sadece herkes sakin bir vaziyette merkez bankasının ayın 13 ünd enasıl bşr hamle yapacağını beklşiyor. durdunluk mb den değil mb nin ne yapacağını bekleyenlerden kaynaklanıyor. doalr ya aşağı salınacak ya uçacak
    300 baz puan artış şu anki fiyatlara girmiş dahi olabilir. 500 baz puan artış 6TL'ye doğru bir baskılanma yaratabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    enflasyon beklentim oyun yapmazlarsa %3 civarı böyle bir rakam geldiğinde doların ilk anda tepki verip yukarı doğru gideceğini ancak sonrasında enflasyon yüksek emrkez faiz arttıracak beklentisi ile düşeceğini düşünüyorum sonr amerkezin toplantısına kadar yukarı
    bakayım bugün yaptığım gibi bir daha sat al yapabilecekmiyim.
    şimdilik böyle gibi pazartesiden itibaren salıda olabişlir yeniden yukarı hareket yapar gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by mühendis ankara Yazıyı Oku
    mb hamleleri olarak short kontratlarını kastetmiştim.

ancak, sizin de belirttiğiniz gibi, bu kontratlardan çok, yatırımcıların bekleme havası (yanlış pozisyona girme korkusu da diyebiliriz) daha etkili gibi.

saygılarımla,
    diyelimmki merkez faizi arttırdı dolarda 6 ya düştü bu durumda merkez doalr long der mi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

ya da mb doalrda hep şortmu giyecek

7. Fayiz haram işini bugünkü cuma hitabetinde yımışatması ilazım,imamlara esemes yollayak..

Yanarız külliyen...

Cehenneme odun olmak var işin içinde.
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ya da mb doalrda hep şortmu giyecek
    bir yerde yatırımcıların bekleme havası bitecek ve pozisyon alma süreci başlayacak.

o zaman mb'nin proaktif/reaktif ve etkili hamleler yapabileceğini zannetmiyorum (geçmişteki davranışlarına, gücüne ve elindeki imkanlara bakılırsa).

Sayfa 873/1024 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •