Sayfa 876/932 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 7,001 - 7,008 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Alıntı Originally Posted by Canel.D Yazıyı Oku
    Eline sağlık Tolga abi , tam prizma diye yazacaktım geç kalmışım . Elimde olması da ayrı bir mutluluk. Az var ama öz olur umarım.

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarimdir, beni bağlar.
    Teşekkür ederim Canel Bey, bol şans kardeşim

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Pardon abi, benim hatam.
    Sol tarafı kapatmaya üşendim.
    Grafiğin sadece sağdaki yarısını odaklanalım.

Günlük Kapanış > Geçen Haftanın X' i (Endeks için: Önceki Haftanın son iş günü itibariyle),
    Günlük Kapanış > Geçen Ayın X' i (Endeks için: Önceki Ayın son iş günü itibariyle),
    Günlük Kapanış > Geçen 3 Ayın X' i (Endeks için: Önceki 3 Ayın son iş günü itibariyle),
    Günlük Kapanış > Geçen Yılın X' i (Endeks için: Önceki Yılın son iş günü itibariyle),

Haftalık Kapanış > Geçen Ayın X' i (Endeks için: Önceki Ayın son iş günü itibariyle),
    Haftalık Kapanış > Geçen 3 Ayın X' i (Endeks için: Önceki 3 Ayın son iş günü itibariyle),
    Haftalık Kapanış > Geçen Yılın X' i (Endeks için: Önceki Yılın son iş günü itibariyle),

Aylık Kapanış > Geçen 3 Ayın X' i (Endeks için: Önceki 3 Ayın son iş günü itibariyle),
    Aylık Kapanış > Geçen Yılın X' i (Endeks için: Önceki Yılın son iş günü itibariyle)...

X burada Pivot veya Yüksek olabilir.
    X' i n üzerinde bulunup sıkışanları tararsak...

EK: Tabi sadece üzerine çıkıp sıkışanları değil, üzerine çıkanları da...
    İstediğin şartları sağlayan;

Bugünkü taramada 188 senet çıktı üstadım.

Örnek olsun diye sıkışmada çıkan PRZMA'ya baktım ama listede görünmüyor.

Sadece senin verdiğin şartları sağlayanlar bunlar, ek ayarları daha yapmadım bir de sistemi aynı dosyaya işledim ama sıkışma sistemiyle birleştiremedim. Üzerinde konuşup istediğin başka ayarları da yapabiliriz. Bollinger olsun başka kriterler olsun.

3. Bunu izleme amaçlı çizdim usulden, şimdi burda kanal, kanal ortası kesikli çizgi, fibo seviyeleri falan.
    Fakat bu haftalık grafta ortalama üzerinde kapanış yapamayan hisseler zaman kaybettiriyor gibi gözüküyor.

4.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    İstediğin şartları sağlayan;

Bugünkü taramada 188 senet çıktı üstadım.

Örnek olsun diye sıkışmada çıkan PRZMA'ya baktım ama listede görünmüyor.

Sadece senin verdiğin şartları sağlayanlar bunlar, ek ayarları daha yapmadım bir de sistemi aynı dosyaya işledim ama sıkışma sistemiyle birleştiremedim. Üzerinde konuşup istediğin başka ayarları da yapabiliriz. Bollinger olsun başka kriterler olsun.

Abi anlaşamadık demek ki...

Alıntıladığın gönderim;

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Çok emin olmamakla birlikte rallinin epeyce daha sürme ihtimali var.

Senetleri tek tek incelerken gördüğüm şu oldu; çok yüksek prim yapan senetler önce X barlık zirvelerini yapıyorlardı.

Daha sonra yükselişleri devam ediyordu... Zirvesini kıran senet önünde maliyet bulunmadığı için çok kolay prim yapabiliyordu.

Şimdi soru şu;

Bant genişliği açısından ve volatilite açısından senetleri nasıl karşılaştırabiliriz?

Bu aynı zamanda şu sorunun da karşılığı;

Dip avcılığında (dar bantta düşük volatilitede) alınan riskle, momentum yatırımcısının (çok daha yüksek volatilitede) aldığı risk karşılaştırılabilir mi?

Bu iki yatırım tipinin koydukları stop noktalarının maliyete olan yüzde uzaklıklarının aynı olamayacağı aşikar ise....
    Buna cevaben yazılmış bir şeydi.
    Şöyle söyleyeyim:
    Mevcut tarama sistemiyle, benim sözünü ettiğim kriterleri karşılayan tek bir senet bulamazsın.
    Senin yöntem daha çok "dip avcılığı" na yakın(bana göre).

"Dip avcılığında (dar bantta düşük volatilitede) alınan riskle, momentum yatırımcısının (çok daha yüksek volatilitede) aldığı risk karşılaştırılabilir mi?" sorusunun 2. bölümüne görece yakın 3. bir yol önermiştim özetle.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

5.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Abi anlaşamadık demek ki...

Alıntıladığın gönderim;

Buna cevaben yazılmış bir şeydi.
    Şöyle söyleyeyim:
    Mevcut tarama sistemiyle, benim sözünü ettiğim kriterleri karşılayan tek bir senet bulamazsın.
    Senin yöntem daha çok "dip avcılığı" na yakın(bana göre).

"Dip avcılığında (dar bantta düşük volatilitede) alınan riskle, momentum yatırımcısının (çok daha yüksek volatilitede) aldığı risk karşılaştırılabilir mi?" sorusunun 2. bölümüne görece yakın 3. bir yol önermiştim özetle.

"Peki n'alaka?" dersen...
    Benim sözünü ettiğim kriterleri karşılayanları 5-60-240 dk da kendi kriterlerinle tararsan...
    İşte o zaman ortak birşeyden söz ediyor olacağız. Tabiii istersen.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    "Peki n'alaka?" dersen...
    Benim sözünü ettiğim kriterleri karşılayanları 5-60-240 dk da kendi kriterlerinle tararsan...
    İşte o zaman ortak birşeyden söz ediyor olacağız. Tabiii istersen.
    Anlaşamadığımızı anlamakta zorlanıyorum üstadım 5 ve 60 dk var onu da gün sonu tarayabilirim. Şimdi tarayalım mı o zaman? Örnek olsun diye 60 dk tarayayım mı?

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Anlaşamadığımızı anlamakta zorlanıyorum üstadım 5 ve 60 dk var onu da gün sonu tarayabilirim. Şimdi tarayalım mı o zaman? Örnek olsun diye 60 dk tarayayım mı?
    Taramak uzun sürecek direkt puanlama gireceğim 60 dk'ya...

8.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Uygunsa tarayalım.
    Örneğin; Aylık Pivot üzerinde olanlardan, senin tarama listesine hangileri girecek 60 dk için...

Sayfa 876/932 İlkİlk ... 376776826866874875876877878886926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •