Sayfa 888/1024 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 7,097 - 7,104 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Bende kendimi ayni sekilde tanimlardim.

Yalniz bilegin kuvvetliyse fikrine katilamiyorum.

Bence hersey hesap kitap.

Yukarda birini yazdim ISYAT.

Yil sonunsa en az 15 kurus vermezse, hatirlatirsiniz, ben yine burada olacagim.
    borsa kurallarıyla yatırım yapılır ya da oynanır is yatırım buyuk kagıt demicen bak simdi sen yazdın diye temettu alıcam diye parası cuvalla ama borsa bilgisi 0 olan biri gidip 1-2 milyon lot alırsa artık aylarca beklersin hisseyi yerinde sayar alan adamdan geri almadan kademe kaldırmazlar daha yuksek temettu verenlerde var bu arada ...dudu abi iyi bilir

2.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    borsa kurallarıyla yatırım yapılır ya da oynanır is yatırım buyuk kagıt demicen bak simdi sen yazdın diye temettu alıcam diye parası cuvalla ama borsa bilgisi 0 olan biri gidip 1-2 milyon lot alırsa artık aylarca beklersin hisseyi yerinde sayar alan adamdan geri almadan kademe kaldırmazlar daha yuksek temettu verenlerde var bu arada ...dudu abi iyi bilir
    Daha iyi temettu veren tek bir ornek verseydiniz iyiydi.

Benim ISYAT maaliyetim 72 kurus.

0.15/0.72= % 21 yapiyor. NET.

3.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Bu dusunceye katilmiyorum.

Borsa bilgisi olmayan biri, yardim almiyorsa, bu hisseyi bulup cikarmasi 10 yil surer.

Sn.DeliKAN simdi tatilde, 700 Bin ISYAT'i var.

700 Bin.

Dusunmek lazim.

4. crdfa var mesela ....vergi yok derken temettuden kesilen stopaj nolucak ??? O vergi degilmi?? 700 diyorsun kac yildir peki bu kagitta ?? 700 u direk pazartesi al bakalim napiyorlar

5.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    crdfa var mesela ....vergi yok derken temettuden kesilen stopaj nolucak ??? O vergi degilmi?? 700 diyorsun kac yildir peki bu kagitta ?? 700 u direk pazartesi al bakalim napiyorlar
    Adam 10 senedir topluyor, anlatirken iki evladimi ISYAT sayesinde okuttum der.

Temettuden stopaj yok YO'larda.

Neden yazdiniz anlayamadim dogrusu, hem ISYAT'tan iyi temettu verenler var diyorsunuz, hem vergi olmadigini bilmiyorsunuz.

Keske biraz ogrenip oyle yazsaydiniz.

6. CRDFA ile mukayeseyi, LIDFA topiginde yazdim.

Ayrica CRDFA Faktoring sirketidir, ISYAT ise Menkul Yatirim Ortakligidir.

Ikisini sadece temettu verimi ile mukayese ederseniz, bir sonuca varamazsiniz.

7. Ben stopaj illa isyat icin demedimki temettuden kesiliyor demek istedim yanlis anlasilmsin ha sonucta yatirim ortakligi hissesini satinca kar elde ettiysr %10 vergi kesintisi oluyormu oluyor sonucta bi vergi var yani ..daha fazla mesgul etmeyelim borsa ya baliklama dalarsa mevduatci elindekini de bitirir gireceksede ogrensinde girsin

8.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Ben kurallarla ilgili bir sey yazmadim.

Buyuk olcude Temel Degerleri cok iyi ogrenip yapacaginiz hesap kitap isidir dedim.

Sayfa 888/1024 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •