Onemli Gunler Banner
Sayfa 9/410 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 3275 madde; 65 - 72 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1. Ben 1-2 sene içinde Tofaş'ın Ford'u fiyat olarak geçeceğini düşünüyorum. Bakalım o gün gelince bu yazıyı hatırlatırım

2. bende ayni dusuncedeyim

SM-G928C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. ford son 3 sene karlılık... 2014-2015-2016 .. milyon TL olarak...

595-842-955

toaso son 3 sene karlılık... 2014-2015-2016 .. milyon TL olarak...

574-831-970

Son 3 senede karlılıkları paralel gidiyor. Ama 2-3 sene önce ford 18 f/k'larda işlem görürken toaso 9-10 f/k'da işlem görüyordu... Üstelik uzun yıllardır bu böyleydi. Bu fark son 2 senede kapandı, artık ikisi de 13 f/k'larda işlem görüyor. Dolayısıyla aradaki fiyat farkı azaldı.

Toaso önümüzdeki 1-2 senede froto'ya kıyasla %30 daha fazla artacak diyorsanız, bunun iki yolu vardır. Ya karlılığının önümüzdeki yıllarda forda göre daha hızlı artması lazım ya da f/k olarak ford'dan daha yüksek f/k'da işlem görmesi gerekir.

F/K konusunu geçiyorum çünkü bunu rasyonel olarak tahmin etme imkanı yok. Ford tekrar 2 sene önce olduğu gibi 18 f/k'lara da çıkabilir, düşebilir de. Toaso'nun f/k'sı artabilir, düşebilir ama kesin şöyle olacak demek sallamak olur...

Geriye karlılık kalıyor. İki şirketin son 3 senedeki karlılık trendini yukarda yazdım, oldukça paralel gidiyor. Önümüzdeki 1-2 senede bu trendin toaso lehine ciddi değişeceğini düşünüyorsanız sebebiyle ve detaylı hesaplarıyla öğrenmek isterim.

4. *jp morgan, tofaş için tavsiyesini 33 tl hedef fiyatla 'ağırlığını artır' olarak başlattı
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

5. TOASO.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,7 TL, Teorik Fiyat: 26,52 TL
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

6. Yeni güzel haberler gelecek inşallah.

http://www.otomobilsayfasi.com/haber...var-mi/1181876

7. merhabalar,

temettü bugun mü dağıtıldı yoksa 05.04'te mi dağıtılacak. bugun alım yapsam temettü den faydalanabilir miyim? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim.

8.  Alıntı Originally Posted by xplusy Yazıyı Oku
    merhabalar,

temettü bugun mü dağıtıldı yoksa 05.04'te mi dağıtılacak. bugun alım yapsam temettü den faydalanabilir miyim? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim.
    Temettü yarın 5 Nisanda dağıtalacak. Bugün alım yapsanız yarın temettü alırsınız. Ama bunu bilmiyorsanız belki temettü verilince temettü kadar fiyattan düşme olacağını da bilmiyor olabilirsiniz, sonra şok olmayın bu niye düştü diye

Sayfa 9/410 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •