Sayfa 901/1003 İlkİlk ... 4018018518918999009019029039119511001 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 7,201 - 7,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,638
     Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Bu kişiler kurşun asker.!!!
    Yürütmenin başına.!!
    Göbekten bağlı.!!!
    Tek adam rejiminde.!!!
    Patron bir imza ile.!!
    Anında.!!
    Hepsini görevden alır.!!!
    Gerçek enflasyonu açıklayamazlar.!!!
    Çünkü.!!!
    Büyük kaos olur.!!!
    Döviz anında füze olur.!!!
    Ayaklı borsada.!!!
    Karaborsada.!!!
    Bankalar, şirketler, borsa anında.!!
    Çöker.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    .Aynende öyle hepsi kukla,anında harcama yeteneğine sahip,zamanında ekonomiyi toparlayan naciye etmediğini bırakmadı,peşi malum,adam hasta tedavide olmuyor devamlı kötülük peşinde,sanırım gittiği yere kadar gitsin hesabında,gideceği yer malum ebedi cehennem,bana kalırsa cehennemde kabul etmez

2. Bugünkü durum arapların parasıyla belediyeleri almak. Bu geçen sürede de batıyla ne isterlerse verip arayı düzeltmeye çalışacaklardır. Başka yapacakları bir şey yok. Söylediklerine değil yapılanlara bakınca her şey ortada. Ne isterlerse vermesi lazım ama zor o iş.

Bu şekilde iç borcu arttırırlarsa ki artacaktır, öyle taşıma paralarla ekonomiyi yönetemezler. MB başkanı mevduat faizleri düştü diye övünürken, o paraların KKM ye gideceğini bilmiyor mu? Bilerek konuştuysa yazık, bilmeden konuştuysa ... TL de ne enstrumanı üzerinde çalışıyorlarsa 2 aydır beceremediler. Tek yol faiz o da yasak. KKM yi büyütüp milleti mağdur etmezler inşallah. Önceden 3 ay, %50 verdi Çiller, yanında da IMF, çözdü 1 kerede. RTE önce para bulmalı ki o da 3 rakamlı milyar dolar. Buna inanan varsa IMF hariç bir şey demiyorum.

Batı da benim fikrime göre para vermez, verirse de kurtaracak kadar olmaz. Kimse her şeyin bir kişinin iki dudağı arasında olduğu ve ne zaman çark edeceği belli olmayan birinin yönettiği ülkeye büyük yardım yapmaz.

Neyse durumlar değişen isimlere rağmen mış gibi yapmak benim gözümde, kısaca daha dibi görmedik.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,638
     Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Geçen market gıda filan konuşmuştuk , hatta migrosun sıkıntılı çikolatasını.

Son 1 haftada tatilden döndükten sonra aldığım birçok süt ürünü meyve suyu vs iade ettim üşenmeyip.sanırım 40 küsür derecelerde soğuk zincir bozuldu marketlerde taşıma, nakliye esnasında.stok yapmamak lazom hiçbirşeyi.
    Zamanında damak çikolata almıştım 220 gr'dı fiatı 16,1 ay sonra açtım çikolata beyazlamış katılaşmıştı,şimdi ayni ürün 150 gr 45 tl A101'de...buna göre torkunun fındıklı olanı 400 gramı şu sıralar indirimde 54 tl,açtım fena değil yumuşaklılığını koruyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,638
     Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Bugünkü durum arapların parasıyla belediyeleri almak. Bu geçen sürede de batıyla ne isterlerse verip arayı düzeltmeye çalışacaklardır. Başka yapacakları bir şey yok. Söylediklerine değil yapılanlara bakınca her şey ortada. Ne isterlerse vermesi lazım ama zor o iş.

Bu şekilde iç borcu arttırırlarsa ki artacaktır, öyle taşıma paralarla ekonomiyi yönetemezler. MB başkanı mevduat faizleri düştü diye övünürken, o paraların KKM ye gideceğini bilmiyor mu? Bilerek konuştuysa yazık, bilmeden konuştuysa ... TL de ne enstrumanı üzerinde çalışıyorlarsa 2 aydır beceremediler. Tek yol faiz o da yasak. KKM yi büyütüp milleti mağdur etmezler inşallah. Önceden 3 ay, %50 verdi Çiller, yanında da IMF, çözdü 1 kerede. RTE önce para bulmalı ki o da 3 rakamlı milyar dolar. Buna inanan varsa IMF hariç bir şey demiyorum.

Batı da benim fikrime göre para vermez, verirse de kurtaracak kadar olmaz. Kimse her şeyin bir kişinin iki dudağı arasında olduğu ve ne zaman çark edeceği belli olmayan birinin yönettiği ülkeye büyük yardım yapmaz.

Neyse durumlar değişen isimlere rağmen mış gibi yapmak benim gözümde, kısaca daha dibi görmedik.
    Ne deersek boş dipsiz kuyu içindeyiz çarede yok,tek çare defolup gitmeleri yada zatın ölümü,ben başka çere göremiyorum,esasında başka öngörüm varda şu ağustosu görmek lazım önce.

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Seçim var diye verdiler bu zamları.
    Memur maaşları 30.000 altında olmasın diyorlar.

Görüşmeler ağustos’ta başlıyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Ümit Özdağ 'Bilmiyoruz Sanmasınlar' Diyerek Selçuk Bayraktar Dosyasını Patlattı!

https://www.youtube.com/watch?v=I1e3ohzffcc
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Benim teklif ettiğim şey, zaten daha da zor bir koşula bağlı; tahvil piyasasından emeklilik fonlarından vb para havuzlarından siyasilerin ellerini çekmeleri, bu para havuzlarının piyasa dinamikleri içinde iyi yönetilerek değerlendirilmeleri, sürekli reel getiri elde etmeleri, ve bu şekilde güven kazanmaları, en nihayetinde çok daha uzun vadeli dayanak yapılara dönüşmeleri.
    Gecmis 21 yillik deneyim var.

O kaynaklardan ellerini cekmezler, tek oncelikleri calmak.

Arkalarinda boyle bir millet varken, guven kazanmasalar da olur.

Hicbir sekilde duzeltmeleri mumkun degil.

Yalan ve palavraya devam edeceklerdir.

Sayfa 901/1003 İlkİlk ... 4018018518918999009019029039119511001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •