Sayfa 91/323 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon
Arama sonucu : 2578 madde; 721 - 728 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1. bu hisse zaten düzeltmesini yapmıştır...temel olarak da hiç de beklemediğim kadar çok çok ucuz kalmıştır...yalnız ben faiz hasasiyetimden dolayı istemeye istemeye satmak zorundayım...yaptığım karı da bir şekilde ihtiyaç sahiplerine dağıtacağım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. üçüncü çeyrek otomobil satışlarını da gördükten sonra 3-5 ayda bu hissenin çok rahat %70-100 aralığında çıkışlar yapacağına inanıyorum...tabi bu kazancı sağlamak için de gerçekten de bu sürede sabır etmek gerekiyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku

görüldüğü üzere ikinci çeyreğin aylarından çok çok iyi bir üçüncü çeyrek veriler oluşmuş....malum aksigorta araç sigortasında pazar payı ile en büyük şirket...

.
    ...KASKO da pazar lideri Anadolu sig.Tüm branşlar bazında TURSG pazar lideri oldu birleşmeyle.

Ayrıca Faiz almayan şirket mi var bist de.Likit varlıkların çoğu TL mevduatta değerlenir.Yatırım yaptığın para kazandığın her hissede bu faizden sen de nemalanmışsın demektir)) Aslında alınan faiz "RİBA" değil yani fazladan haksız kazanç...Enflasyona karşı paranın korunma payı da denebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by Anatolien Yazıyı Oku
    ...KASKO da pazar lideri Anadolu sig.Tüm branşlar bazında TURSG pazar lideri oldu birleşmeyle.

Ayrıca Faiz almayan şirket mi var bist de.Likit varlıkların çoğu TL mevduatta değerlenir.Yatırım yaptığın para kazandığın her hissede bu faizden sen de nemalanmışsın demektir)) Aslında alınan faiz "RİBA" değil yani fazladan haksız kazanç...Enflasyona karşı paranın korunma payı da denebilir.
    diğer branşlarda aksigorta ikinci çeyrek kadar da performans sergiler ise ikinci çeyreğin 178 miyonluk karını yakalayıp geçme ihtimali olur...daha önce yıl sonunda 586 milyon kar hesaplamıştım ama bunu hesaplarken üçüncü çeyreğin ikinci çeyrekten daha zayıf olacağını varsayarak (çünkü topikte öyle bir kanaat vardı ) yapmıştım...eğer üçüncü çeyrek ikinci çeyrekten daha güçlü gelirse ve geçen yıl en iyi karını da son çeyrekte yapmış ve bunu da bu yıl tekrarlar ise çok müthiş karlar söz konusu olacaktır..

bu hisseyi gerçekten de çok tutmayı istiyorum...ama dediğim gibi komple altın olacağını bilsem dahi tutmayacağım....keşkem tüm geliri sigorta işlerinden gelseydi... bu güzel hisseyi o zaman çok rahat tutardım..

5. bu hisse hem teknik olarak hem de temel olarak her an yukarı fırlama olasılığı yüksek olan bir roket gibi...ah aksigorta ah...keşkem senin ile tanışmasaydım...bundan sonra çıktığında içim cız edecek...sen bir pavyon karısı ben ise bir sofi... halimiz ne olacak ?? böyle bir aşk mümkün olabilir mi ?? ne yazık ki olamaz...mecbur daha temiz ev kızları bulmam lazım veya eski aşkıma geri dönmem lazım... o tam bir aile terbiyesi almış ev kızı...

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu hisse hem teknik olarak hem de temel olarak her an yukarı fırlama olasılığı yüksek olan bir roket gibi...ah aksigorta ah...keşkem senin ile tanışmasaydım...bundan sonra çıktığında içim cız edecek...sen bir pavyon karısı ben ise bir sofi... halimiz ne olacak ?? böyle bir aşk mümkün olabilir mi ?? ne yazık ki olamaz...mecbur daha temiz ev kızları bulmam lazım veya eski aşkıma geri dönmem lazım... o tam bir aile terbiyesi almış ev kızı...
    Dah makbul, yerin kesin cennetlik olur, böyle düşün hocam, doğru yola getiriyon

7.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Dah makbul, yerin kesin cennetlik olur, böyle düşün hocam, doğru yola getiriyon
    hisse alırken aslında bunlara çok dikkat ediyorum...zaten almadan önce de benden daha tecrübeli bir arkadaşıma sigortaların helal olup olmadığını sormuştum...oda bana helal demişti...ama tanıdığımda devlet tahvilinden normal gelirinden daha fazla kazandığını gördüm..yapacak bir şey yok..ALLAH artık daha hayırlı bir kapı açar bize inşALLAH...

Tursg daki hisselerimi bu gün verdim...o hissede çok iyi büyüme hedefleri çok güzel...ama benim gözümde aksigorta kadar güzel olamaz...bu gün bunları da verecem....gerisi de artık nasip diyeceğiz...

8. Spek dalga geçiyor 1111-1111
    2222-2222 satıyor...
    Bir emeklilik fonu çıkar canına okur....

Sayfa 91/323 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •