Sayfa 919/1003 İlkİlk ... 419819869909917918919920921929969 ... SonSon
Arama sonucu : 8024 madde; 7,345 - 7,352 arası.

Konu: Viop XLII

1. Hocam Ana yükseliş zaten şimdi çok çok zor.
    154-160-175 max.
    Bana göre
    Üstü zor
    Yanı aynı bakıyoruz
     Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    ben de normal grafiğe bakıyorum sayın yemekçi.. son dönemlerde hep aynı yerlerde takıldık durduk...
    https://www.tradingview.com/x/zwOay2jM/
    https://www.tradingview.com/x/iToGJ0K4/
    1,3-2,0 arası gidip gelmişiz orta sınır 1,65.. üstü satış, altı alış gibi olmuş.. en kötü ihtimal kasım 2023ü işaret ediyor
    iyi hafta sonları dilerim saygılar
    SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    ben sıklıkla edirneye giden biriyim, öteden beri yunan-bulgar buraya gelirdi alışveriş için ama özellikle son bir senedir bu alışveriş turizmi adeta patlamış durumda.. yunan avro kullanıyor, bulgar levası da avro peg edilmiş, leva/avro sabit.. temmuz.2022 itibariyle avro/TL kuru geçen yılın temmuz ayına göre yüzde 74 artmış- aylık ortalamalar bazında.. yunanistan ve bulgaristan kendi içindeki yılık enflasyon rakamları ise yüzde 10 civarında.. bu durumda son bir yılda yunan-bulgar alım gücü yüzde 85 artmış durumda TL olarak..

eğer kimilerinin iddia ettiği gibi yüzde 160 enflasyon varsa, yunan-bulgar nezdinde edirne fiyatları avro bazında yüzde 70 artmış demektir ki, böyle bir şey olsa tek bir yunan-bulgar alışverişle gelmezdi.. yani son bir yılda edirne fiyatları TL bazında yüzde 85 altında bir artış göstermiş olmalı ki, alışveriş için birbirlerini ezerek edirneye koşuyorlar
    matematiksel hata dolu.
    bir kere o adamlar genelde gıda ürünü alıp gidiyor. ev kirası ev fiyatı araba fiyatı gibi fiyatlar isin içinde yok.
    elektrik su dogalgaz falan da yok.
    sen simdi adamların gıda kalemi üstünden bizim tüm enflasyonu yorumlamaya kalkıyorsun.

bu arada yüzde 160 bence de çok farazi ve ben doğru bulmuyorum.

ama bunu savunacaksam adil verilerle savunurum.

Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Hocam Ana yükseliş zaten şimdi çok çok zor.
    154-160-175 max.
    Bana göre
    Üstü zor
    Yanı aynı bakıyoruz

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    çok doğru üstadım .. bist olarak çok dayak yedik daha da yiyeceğiz gibi .. bunu iyi şirketlerde ortaklık payını ucuzdan arttırmak için kullanacağım bakalım seçimden sonra şu düşen trendi kırarız bizim de yüzümüz güler inşallah
    iyi akşamlar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

4. 2 yıllık ABD tahvil faizleri ile 10 yıllık arasında spread 50bp oldu. Daha önce bu seviyelerden sonra sırasıyla Körfez krizi, 2000 krizi, 2008 mortgage krizi ve 2020 covid belası gelmiş. Bakalım sırada ne var .

https://www.hizliresim.com/p83z7ip

5.  Alıntı Originally Posted by L.Septimus Yazıyı Oku
    2 yıllık ABD tahvil faizleri ile 10 yıllık arasında spread 50bp oldu. Daha önce bu seviyelerden sonra sırasıyla Körfez krizi, 2000 krizi, 2008 mortgage krizi ve 2020 covid belası gelmiş. Bakalım sırada ne var .

https://www.hizliresim.com/p83z7ip
    Grafik enteresan.
    Paylaşım için teşekkür ederim.
    Sırada ne var derseniz , Çin-Tayvan-ABD ekseninde gerginlik olabilir ,

Financial Times Cumartesi günü yaptığı açıklamada ,
    Batılı devletlerin Türkiye ile Rusya arasındaki ekonomik bağları güçlendirme konusunda giderek daha fazla endişe duyduklarını ve Ankara'nın Moskova'ya yaptırımlardan kaçınmasına yardımcı olması halinde olası cezai misillemeyle karşı karşıya kalma riskinin arttığı konusunda uyarıda bulundu .

Altı batılı yetkili Financial Times'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Türk mevkidaşı Recep Tayyip Erdoğan arasında Cuma günü yapılan ticaret ve enerji işbirliği anlaşmasından endişe duyduklarını söyledi.
    https://www.ft.com/content/00badf9e-...c-9ac1c2207835

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    7,068
     Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    çok doğru üstadım .. bist olarak çok dayak yedik daha da yiyeceğiz gibi .. bunu iyi şirketlerde ortaklık payını ucuzdan arttırmak için kullanacağım bakalım seçimden sonra şu düşen trendi kırarız bizim de yüzümüz güler inşallah
    iyi akşamlar
    Piayasada uzun yıllardır usd bazında bakmıyorum .Gereksiz heyecan veya panik yapıyor o grafikler .
    Açıkcası borsanın performansını ile kendi performansımı kıyaslamayı daha doğru bulur oldum son yıllarda .

y.t.d

8. Sırada ne var bilmiyorum Sn. Egeduk ama dünyayı senelerce kaosa sokacaklar. 2000 yılında tepede hemen kriz patlamış, 2008 de ise 16-17 ay önce tepe görülmüş (2007 Ocak) sonra 2019 Ağustos'ta tepeye yaklaşırken Trump in.baskisiyla faizler inmeye başladı ama 6 ay sonra korona patladı. Şimdi ise tarihi zirve geçilmek üzere. Biden 3 haftadır korona, Tayvan gerilimi var, enflasyon resesyon stagflasyon deseniz , hepsi bir arada.
    Bı ara Dow Jones grafiği atmıştım buraya, 1929 krizi ile aynı hareketi yapıyor şu anda.

Sayfa 919/1003 İlkİlk ... 419819869909917918919920921929969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •