Sayfa 92/1000 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 729 - 736 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Boşuna hem kendinizi hem sayfayı yoruyorsunuz
    Önceki sayfada yazdım tekrar yazıyorum
    Satışa kapalı tacirlere sorduk Kasım ortası açılabilir ara sıra arayıp sorun açıldı mı diye boşuna emir girmeyin yarın iade olur paranız.
    bir daha yormayız sayfanızı.
    para huzur vermiyor insana. sadece yaşamı daha bir yaşanabilir hale getiriyor.
    "baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş"

2.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    bir daha yormayız sayfanızı.
    Sayfa benim değil hepimizin
    0 212 942 15 15 tacirlerin numarası Aydın bey ile görüşebilirsiniz açılma tarihi konusunu.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    News iş bankasının para piyasası fonu ve Orta vade borçlanma araçları (ağırlıklı olarak bu daha fazla) fonu aldım. Bu fon hesaba bugün geçti. İşin ilginç yanı PPf nun getirisi daha fazla 12 - 13 aralığında olurken, OVBF nun getirisi ise 8- 9 aralığında getirdi. Formul meselesini onun için çok sormuştum. Bu durumda vadeli hesaplar bile daha çok getiriyor. Meblağa ve yatırılan bankaya göre tabi. Bol kazançlar
    Orta vadeli ve uzun vadeli borçlanma araçlarına faizde bundan sonra da düşüş beklentiniz varsa yatırım yapacaksınız. Olası bir kar satışı ile karşılaşırsanız ve faizler yukarı giderse orta ve uzun vadeli borçlanma araçları fonlarında negatif getiri ile karşılaşırsınız.Bilginiz olsun.

4. Merhaba arkadaşlar,TPF VE YAN Fonu almak istiyorum,orta vade için uygunmudur ? bilgisi olan varsa çok sevinirim.

5.  Alıntı Originally Posted by gogoman Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,TPF VE YAN Fonu almak istiyorum,orta vade için uygunmudur ? bilgisi olan varsa çok sevinirim.
    YAN orta vade için pek uygun değil,TPF uygun ama satışa kapalı bir önceki mesajları okuyun.
    Orta vade için YSU,HST,DBB,YOT bakabilirsiniz.
    ------------
    Bu fonda bugün çoşmuş kar payı aldılar galiba dün
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TPU
    Son düzenleme : NewsTR; 01-11-2019 saat: 15:25.
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Sayın hayrani dostum. Durumunuzu bildiğim halde bunu düşünememiş olmaktan dolayı samimiyetle özür dilerim.

Endeks grafiğini rakamlarla ifade edebilmek için hangi pencereden baktığımız gayet önemli. Uzun vadeli grafikte bahsettiğim o alan yaklaşık olarak 90 bin-105 bin aralığına tekabül etmekte. Bu süreç 2017 yılının sonlarına doğru swap faizleri üzerinden yaşanan spekülatif ataklarla da ilintili olarak devam ediyor. Kısa vadeli olarak ise, 98.500 seviyesinin öneminden bir kaç kez bahsetmiştik hatırlarsanız. Endeksimiz buranın üzerine doğru yapılan her atakta satışlarla karşılaştı ve an itibariyle kısa vadeli bir konsolidasyon sürecine girildi gibi duruyor. Bu seviyenin destek vazifesi görüp göremeyeceğine bilhassa dikkat etmek lazım.

Altın fon & fiziki gram altın işlemleri konusunda fikirlerim aynı. Bir finansal enstrümanı fiziken almakla profesyonel bir yönetim şirketi üzerinden almak arasında görüş farklılıkları olması gayet doğal. Altın fonları fon portföyü içerisinde muhakkak bulunması gerekli. Gerek faize olan duyarlılığı, gerekse ons & dolar kuru ile olan korelasyonu açısından takibi oldukça kolay fonlar. Yıllık bazda getirileri de % 25'in üzerinde an itibariyle.

Fonların fiyatlamasının hangi saatte ve hangi esaslar dahilinde yapıldığının biz yatırımcılar için fazla bir ehemmiyeti yoktur. Bizim için önemli olan valör atlatma saatleri, ki sayın admustafa üstadımın da dediği gibi bazı fonlarda bu saat 13.30, bazılarında ise 12.30. Buna dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum üstadım..
    çok teşekkür ederim. anlaşılan şu günlerde kazanmaktan önce kaybetmemeye, sonrasında ise temkinli şekilde kazanmaya odaklanacağız, selamlar ve iyi hafta sonları

Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Dün yazdım hocam görmediniz sanırım, emir veriliyor ama ertesi gün iade oluyor para, tacirlere arayıp dün sordum satışa kapalı kasım ortaları açılabilir belki dedi.
    Yinede ara ara sormak lazım tacirlere.
    Yok gördüm mesajınızı
    Ben bankadan değil aracı kurumdan deniyorum, önceki denemelerimde hep emir girişinde hata veriyordu bu sefer vermedi.
    Merdiveni kaçırdığım için emri sonra iptal ettim, keşke etmeseymişim görmüş olurduk
    Neyse paravarhuzurvar hocam'dan haber alırız artık sonucu

8.  Alıntı Originally Posted by Dadaloğlu Yazıyı Oku
    Orta vadeli ve uzun vadeli borçlanma araçlarına faizde bundan sonra da düşüş beklentiniz varsa yatırım yapacaksınız. Olası bir kar satışı ile karşılaşırsanız ve faizler yukarı giderse orta ve uzun vadeli borçlanma araçları fonlarında negatif getiri ile karşılaşırsınız.Bilginiz olsun.
    Önümüzdeki yıl vergilerin artması, emeklilere ve memurlara düşük maaş artışlarının yapılacak olması faiz yükselmesini desteklemiyor. tabi ki dolarda yukarı yönlü bir dalgalanma olmaz ise. Faiz düşüşlerinin sonuna gelindiğine dair bir işaret yok. Geçmişte % 8-9 oranları görmüştük. Dolayısıyla agresif olmamakla birlikte faizlerde düşüşün sürebileceğini düşünüyorum ki; artması bu şartlarda mümkün görülmüyor gibi. Ve bu durum da bayağı süreceğe benziyor.

Sayfa 92/1000 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •