Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 93/1004 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Viop XXXV

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Bu konuda farklı düşünüyoruz Sv Dostum. Bu realizasyonda FDow kendini yırtsa 32033 altına inemez bence. Gerekçesi de gönderdiğim sayımda var, hem mavi hem de turuncu etiketli sayımda.
    Bu realizasyon sonrasında 3.3 zirvesine yani 36900-37100 aralığına gideceğimizi düşünüyorum.
    Son cümleyi sonradan ekledim, önemli olduğundan yine yazıyorum.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Olabilir Sn. Mohikan. Tahmin yurutmemeye gayret ediyorum, elimdeki ekranındaki veri neyse ona göre işlem yapmaya çalışıyorum öyle bir durum olursa biz de ona uygun poz alabilirsek ne ala alamazsak Mualla.

Zaten tahmin edince hep patlıyorum

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bak sv. dostum...

Bu UZUN VADE DOLAR BAZLI AYLIK BIST30 grafiği...

Bitmiş mi?

Bitmemiş...

144 USD altında 2 dip daha var.

2014-2015 yıllarında 400-500 dolar seviyelerinde iken bu forumda defalarca verdiğim grafiğin son hali bu...

Taa o zamanlardan beri borsanın DOLAR BAZINDA 2001 dibine yaklaşacağını defalarca yazdım burada...

5-6 yıldır borsada olanların hemen hepsinin varlığı reel olarak en az yarı yarıya eridi...

Ya da 3 ev veya araba parası olanın hissesi 1 ev/araba değerine indi...

Kimse kendini kandırmasın...

Sen hele önümüzdeki 3 ayı izle, gör bak neler olacak...

Belli gruplarla işbirliği yaparak sığ hisselerde operasyon yapan yeşil sermaye gruplarının 2020 vurgunu

sonrası mağdur sayısı daha da artarak 2-3 katına çıkacak...

Ben 3 yıl önce itin kopuğun saldırıp havlamasına dayanacak halim kalmadığı için bu mecradan çekildim.

Bu sayım bittiğinde seneye baharda gelip tekrar atacağım grafiği...

Şimdilik eyvallah...

DUHUL : 1999

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Bu konuda farklı düşünüyoruz Sv Dostum. Bu realizasyonda FDow kendini yırtsa 32033 altına inemez bence. Gerekçesi de gönderdiğim sayımda var, hem mavi hem de turuncu etiketli sayımda.
    Bu realizasyon sonrasında 3.3 zirvesine yani 36900-37100 aralığına gideceğimizi düşünüyorum.
    DOW AYLIK GRAFİK.

Çok basit ve klasik bir sayım.

III dalgası haftaya 36 bini göremeden bitip IV başlayacak.

IV için orta vade bir düşüş öngörüyorum...

En az 3, en fazla 9 ay, ortalama 6 ay...

Daha sonra V dalgası için 40 bin veya biraz üstü. Yani 40-42 bin en az 1 yıl sonra...

Bu da burada dursun...

İyi akşamlar...

DUHUL : 1999

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    Bak sv. dostum...

Bu UZUN VADE DOLAR BAZLI AYLIK BIST30 grafiği...

Bitmiş mi?

Bitmemiş...

144 USD altında 2 dip daha var.

2014-2015 yıllarında 400-500 dolar seviyelerinde iken bu forumda defalarca verdiğim grafiğin son hali bu...

Taa o zamanlardan beri borsanın DOLAR BAZINDA 2001 dibine yaklaşacağını defalarca yazdım burada...

5-6 yıldır borsada olanların hemen hepsinin varlığı reel olarak en az yarı yarıya eridi...

Ya da 3 ev veya araba parası olanın hissesi 1 ev/araba değerine indi...

Kimse kendini kandırmasın...

Sen hele önümüzdeki 3 ayı izle, gör bak neler olacak...

Belli gruplarla işbirliği yaparak sığ hisselerde operasyon yapan yeşil sermaye gruplarının 2020 vurgunu

sonrası mağdur sayısı daha da artarak 2-3 katına çıkacak...

Ben 3 yıl önce itin kopuğun saldırıp havlamasına dayanacak halim kalmadığı için bu mecradan çekildim.

Bu sayım bittiğinde seneye baharda gelip tekrar atacağım grafiği...

Şimdilik eyvallah...

Çok iyi hatırlıyorum, bu sayıma söylenmedik laf bırakmamışlardı. Birgün herkes Elliot amcayı yakinen tanıyacak.
    Tanımayan herkes döviz bazında fakirleşmeye devam edecek.

Son düzenleme : JAS; 28-08-2021 saat: 19:50.

5.  Alıntı Originally Posted by Dr.Trend Yazıyı Oku
    İşte benim demek istediğim de bu fiyatlarda bilançolarda zaten enflasyon mevcut onun için herşey pahallandı hisseler neden gitmedi düşüncesini doğru bulmuyorum faizin böyle olduğu ortamda 5 F/K üstü hisselerde getiri %19 faizin altında kalacaktır hesabını yapabilirsiniz. Bu şirketlerin küçük hisseler kadar büyük bir bilanço büyümesi olacağını da düşünmüyorum. Mesela BİM %14 mağaza sayısı artışı var yıllık acaba bunu 3 yıl daha sürdürebilecek mi? Ya da Ereğli üretimini %15-20 arttırabilecek mi her sene önümüzdeki 3 yıl boyunca. Bunları muhalefet için değil yanlışım varsa doğrusunu öğrenmek için yazıyorum. Yoksa herkesin fikrine saygım sonsuz .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    şirket değerleme işlerindeki mantık şöyledir- %20 enflasyon %20 faiz olan ortamda, reel bir getiri yoktur, sen ana paranı korursun sadece, risksiz faizde kalırsan.. bim mağazacılık özelinde bakarsan- hiç yeni mağaza açmadığı, herşeyin aynı kaldığı, hem satış fiyatlarının, hem personel ve diğer giderlerinin enflasyon oranında arttığı durumda- şirket değeri enflasyon kadar artmak durumundadır.. bim eğer %14 mağaza sayı artışı kaydederse bu reel artıştır, enflasyon üstüne %14 büyüyor demektir.. şirket değeri de enflasyon + %14 oranında artmak durumunda kalır.. ereğli mamulleri dolar bazında fiyatlanıyor, küresel fiyatlamaya paralel, geçen seneyle aynı tonaj üretim yaptıysa fiyatlar da yanı kaldıysa usd/try artışı yani deval kadar artar şirketin değeri.. eğer tonaj olarak üretimi %20 artıyorsa o şirketin değeri usd değerlemesi olarak %20 artar.. ereğli özelinde olduğu gibi maliyet aynı kaldığı halde satış fiyatları %50 arttıysa, o şirketin değeri muhakkak ki, usd bazında daha yüksek olmak zorundadır

%20 faizde 5 f/k üstü pahalıdır demek son derece hatalı bir argüman, zaten bu hesabı %50+ faiz ortamında yapamazsın, yada abd/ab piyasalarındaki cari yüzde sıfır faiz ortamına nası oturtuyor olabileceksin ki ??

bu hesap reel faiz bazında yapılır, daha doğrusu reel sermaye maliyeti bazında yapılır..

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    DOW AYLIK GRAFİK.

Çok basit ve klasik bir sayım.

III dalgası haftaya 36 bini göremeden bitip IV başlayacak.

IV için orta vade bir düşüş öngörüyorum...

En az 3, en fazla 9 ay, ortalama 6 ay...

Daha sonra V dalgası için 40 bin veya biraz üstü. Yani 40-42 bin en az 1 yıl sonra...

Bu da burada dursun...

İyi akşamlar...

5. dalga hedefi konusunda da hemfikiriz. Tek ayrılık noktamız, sen 3. dalgayı 35643 üzerindeki zirve ile bitiriyorsun, ben ise bitecek olanın 3.3.3 olduğunu ve daha 2 zirvemiz daha olacağını, 3. dalga zirvesinin 36900 üzerinde olacağını savunuyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    şirket değerleme işlerindeki mantık şöyledir- %20 enflasyon %20 faiz olan ortamda, reel bir getiri yoktur, sen ana paranı korursun sadece, risksiz faizde kalırsan.. bim mağazacılık özelinde bakarsan- hiç yeni mağaza açmadığı, herşeyin aynı kaldığı, hem satış fiyatlarının, hem personel ve diğer giderlerinin enflasyon oranında arttığı durumda- şirket değeri enflasyon kadar artmak durumundadır.. bim eğer %14 mağaza sayı artışı kaydederse bu reel artıştır, enflasyon üstüne %14 büyüyor demektir.. şirket değeri de enflasyon + %14 oranında artmak durumunda kalır.. ereğli mamulleri dolar bazında fiyatlanıyor, küresel fiyatlamaya paralel, geçen seneyle aynı tonaj üretim yaptıysa fiyatlar da yanı kaldıysa usd/try artışı yani deval kadar artar şirketin değeri.. eğer tonaj olarak üretimi %20 artıyorsa o şirketin değeri usd değerlemesi olarak %20 artar.. ereğli özelinde olduğu gibi maliyet aynı kaldığı halde satış fiyatları %50 arttıysa, o şirketin değeri muhakkak ki, usd bazında daha yüksek olmak zorundadır

%20 faizde 5 f/k üstü pahalıdır demek son derece hatalı bir argüman, zaten bu hesabı %50+ faiz ortamında yapamazsın, yada abd/ab piyasalarındaki cari yüzde sıfır faiz ortamına nası oturtuyor olabileceksin ki ??

bu hesap reel faiz bazında yapılır, daha doğrusu reel sermaye maliyeti bazında yapılır..
    Ben de anlatamadım nesfo kardeşe. Zaten eksi faizlerde fiyatların sonsuza gitmesini beklememiz lazım
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Bistte terslik var uzun süredir...
    Gün gelir bu ucuzluk kapanır....

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 93/1004 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •