Sayfa 93/1027 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Düşmüşken alayım psikolojisiyle talep artarak hızlanır...!!!
    Su akar yolunu bulur..!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Bugun okadar yükseldi ki , Suan dolar/TL’nin geldigi seviye en son 22 Mayis saat 13’de gördüğümüz seviye .. Sadece 30 saat öncesine gidebildik .. Dahada gerilemesi lazim o da yarın sabah bizim piyasalar açılınca olması ihtimal ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. faiz artışı kadar önemli olan bundan sonra ekonomi kurmaylarının danışmanların vereceği dünya ekonomik gerçeklerine uygun mesajlar olacak bu süreç güzel bir şekilde yönetilirse bu kabus biter

4.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    25 Nisan’da da glp arttırdılar ve o toplantıda hala yaparız diyorlarken şuanki arttırma sonrası bunu kaldırmışlar .
    Evet burası muğlak ama 7 Haziran'a kadar dolarda alım fırsatı vermemek için bu söylemi tercih etmiş olabilir. Yani kurun 7 Haziran'a kadar yavaş düşmesini istiyor olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Şimşek: Para politikasında kredibiliteyi ve yatırımcı güvenini artırma zamanı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TCMB'nin faiz artırım kararının ardından Twitter
    üzerinden değerlendirmelerde bulundu.
    Şimşek'in değerlendirmeleri şöyle:
    - Para politikasında kredibiliteyi ve yatırımcı güvenini artırma zamanı
    - Hükümet mali disiplini sürdürme, cari açığı azaltıcı yapısal reformları hızlandırma
    ve merkez bankasının enflasyonla mücadele çabalarını destekleme taahhütlerine
    bağlı
    - Türkiye'nin hiçbir sorunu aşılamaz değil. Sorunları geçmişte çözdük, yine çözeriz
    - TCMB Başkanı ve PPK üyeleri TL'de düşüşün engellenmesi için gerekenin yapılması
    ve fiyat istikrarına ulaşma konusunda tam desteğime sahip

6. Şu hala bak 4.56 ya düştü diye seviniyoruz anasını satim..

5 ay evvel söyleseler 4.56 diye yandık bittik öldük derdik..

Ne hallere düşürdüler bizi yaa..

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bence de

Üzerine de OHAL kaldırabilir mi diye düşünüyorum..

Hem sade ve anlaşılır bi politika hem haftalık fonlama (bankalar belki rahatlar biraz)
    OHAL kalkarsa
    Söylemlere dikkat edilmesi kaydı ile..

Belki bişiler biraz düzelir zaman kazanırız en azından..
    Benim çekincem sadeleşme yaparken efektif fonlamayı yani 1 haftalık repo'yu şu anki GLP değeri olan %16.5'un altında bir değer olarak belirlemesi. Bu ciddi problem yaratabilir. Yabancı direk buna bakacaktır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 93/1027 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •