Sayfa 935/1003 İlkİlk ... 435835885925933934935936937945985 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 7,473 - 7,480 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    SPK ile alakali degil TREND. Mahkemeler geregini yapmiyor. Ya da zamaninda yapmiyor.
    TR'nin pek çok alanda o kadar çok reforma ihtiyacı var ki bunların altından kalkmak uzun yıllar alacak. Maalesef acı ama gerçek. TR'nin bu reformları hızla yapacak icracı bir yönetime acilen ihtiyacı var.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    BİST öyle bir ortam ki RTALB gibi hisseler yıllık cirosunun 60 katından işlem görüyorken THYAO gibiler 0.2 katından işlem görebiliyor. 60 nere 0.2 nere. Arada 300 kat fark var.
    Rtalb...
    Yıllarca 1-2 aralığında işlem gördü...2'lere çıkarttılar ve hep patron satışları geldi...Velasıl kelam Corona bize de uğradı o Rtalb oldu mu sana 9..Dersin ki dünyada bu virüsü iyi edecek tek şirket Rtalb
    Şaka bir yana Rtalb'i 9'dan brüte soktular oldu mu sana 4 lira..Arkadaşım aldı 14 bin lot..2 gün boyunca sattırmak için neler yaptılar..Sattığı gün tavanlar başladı..Kaç tavan yaptı saymadım 4'den beri tavan şu an 22,38
    Arkadaşım çok üzüldü..Sakın dedim üzülme sende bende olmayacak ki gitsin...
    Dün Goodyear tavan yapmış bakayım dedim topiğine haber falan bir durum mu var..Yazı yok topikte...
    Deva geçen hafta 10'du o da 7-8 tavan yaptı...Şimdi herkes tabandan almak için birbirini eziyor...
    Neyse daha çok yazarım da sonu yok...Sanırım borsa'yı bir de farklı açıdan değerlendirmeni istedim.

3.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Rtalb...Deva geçen hafta 10'du o da 7-8 tavan yaptı...Şimdi herkes tabandan almak için birbirini eziyor...
    Neyse daha çok yazarım da sonu yok...Sanırım borsa'yı bir de farklı açıdan değerlendirmeni istedim
    Eline sağlık. Çok doğru tespitler bunlar. Zaten ben de yukarıda "mantıksızlığa dayanan stratejiler BİST'te çok daha fazla kazandırıyor" hipotezimi gündeme taşımıştım. Fikir açısından seninle örtüşüyoruz.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Eline sağlık. Çok doğru tespitler bunlar. Zaten ben de yukarıda "mantıksızlığa dayanan stratejiler BİST'te çok daha fazla kazandırıyor" hipotezimi gündeme taşımıştım. Fikir açısından seninle örtüşüyoruz.
    Fatih terim aklıma geldi bir an...Arsenal - Gsaray UEFA maçı finali futbolculara taktik veriyor..Taktik maktik yok bam bam bam dedi
    Burada da mantık, değer, eder falan yok bam bam bam

5.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Fatih terim aklıma geldi bir an...Arsenal - Gsaray UEFA maçı finali futbolculara taktik veriyor..Taktik maktik yok bam bam bam dedi Burada da mantık, değer, eder falan yok bam bam bam
    harika bir örnek olmuş, bam bam bam ha?

6.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    bizim buralarda herkes her işi yapabilir. para nerde kazanılıyorsa parası olan ordadır.
    şahna kardeşim, hatırını sormak istedim, umarım işlerin keyfin sağlığın vs yolundadır, aklımda kaldığı kadarıyla bir sağlık sorunu yaşamıştın yakın geçmişte, düzelmiş olmanı diliyorum, sevgilerimle TH

7. Daha evvel TH senle de lafzı geçmiş idi..
    HALKB bence dava sonuna kadar fiyatı baskılanacak..
    Olası bir ceza da PD önem arz ediyor..

Davanın kapanması ile birlikte füzeler diye düşünüyorum..

Portföyünde 2 hava yolu firması olmasını da biraz garipsedim..
    Hava yollarında virüs bitse bile uçuşlardaki eski doluluk olmayacak diye düşünüyorum..
    Bu durumda ya yine zararına uçuşlar yada biletlere zam..
    Biletlere zam yine yolcu sayısında düşüş..
    Hava yolları sarmala girmiş durumda bence..

Bu işin bir yönü diğer yönü ise portföyde hiç boşluk bırakmaman (kendini kilitlemişsin anahtarıda denize atmışsın) ve çeşitlendirme yapmamış olman..

İlginç geldi sormak istedim aslında..Yorum gibi gözüküyor ama aslında neden böyle yaptın diye de bir soru

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    şahna kardeşim, hatırını sormak istedim, umarım işlerin keyfin sağlığın vs yolundadır, aklımda kaldığı kadarıyla bir sağlık sorunu yaşamıştın yakın geçmişte, düzelmiş olmanı diliyorum, sevgilerimle TH
    teşekürler TH
    sorun etmiyorum artık.
    Türkiyedeki herkes benim gibi oldu zaten
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 935/1003 İlkİlk ... 435835885925933934935936937945985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •