Onemli Gunler Banner
Sayfa 94/636 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon
Arama sonucu : 5086 madde; 745 - 752 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yelgec Yazıyı Oku
    Ne 80 i ne 200 ü , ederi o kadar olsa yabancı talan eder hisseyi , bana göre tamamen hologram bakalım vatan millet deyip bizde atladık hisseye

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yıllar önce bende vatan millet deyip atlamıştim. İnşallah simdi benim dediklerimi demezsin ilerde

OMIX X500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Sözün özü cumhurbaşkanlığı hisseden elini çekilmeli ozaman yükselir

kurthan

Ülke bitmiş kimin umurunda ki Aselsan halka arza katılanları düşünsünler.

Dört beş maaş alan, devasa huzur hakkı alanlar yaşasın, yandaşlar zenginleşsin, sözde gazeteciler lüks hotellerde bedava konaklasın, parası olan uydurma kur korumalı ile parasına para katsın sana bana da mültecilere ev yapmak için vergi vermek düşüyor. ( kendi mimarilerine uygun bahçeli ev olması önemli)
     Alıntı Originally Posted by yelgec Yazıyı Oku
    Peki halka arza katılanlara ne olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ne Olursan Ol Önce İYİ İNSAN Ol

4.  Alıntı Originally Posted by junge Yazıyı Oku
    Hisse kar payı artışını vakıfın ihtiyacı kadarını karşılacak oranda artırıyor, aselsan yatırımcısı zaten bunu hep biliyordu, yani aselsanın kar payı dağıtmadığını cümle_alem biliyor.
    Aselsanı cazip kılan bedelsiz sermaye artışlarıydı ancak bu umutta şimdilik ortadan kalkmış durumda, zaten sermaye tavanını artırmalıki sermaye artışı yapabilsin.
    Sermaye tavanı artışı da bir umut hisseyi canlandırır diyeceğim ama genel kuruldan böyle bir ses te çıkmıyor.
    Haliyle yapılması gerekenleri sıraya koyduğumuzda hisssenin yükselmesi için en erken 2023 seçimlerde mevcut iktidarın kaybedebilecek olabilme ihtimaline bakıyor ki bu da sadece kısa sürelik bir umudu doğuruyor.
    mevcut durumda sermaye tavanı artırımı ve ardınden yeni bir sermaye artışı ancak 2024 dü bulur.
    Burada da söyle bir soru sormak gerekir. diyelimki mevcut iktidar gitti " muhtemelen içi boşaltılmış bir asselsan bedelsiz yerine sermaye bulabilmesi için bedelli sermaye artışı yapmak zorunda kalacak" böyle bir senaryoda yine asselsanda umutlar yeşermeyecektir.
    kendi adıma geçtiğimiz dönemde tüm hisseler fiyatlarını katlamışken bu hissenin yerinde sayması bana ilerisi içince umut vermiyor, "olabilir" arkadaşın dediği gibi bataksanla birlikte batmış görünüyoruz.
    Başkan ne salladin sende masallah. Ne içi boşaltılması neden bahsediyorsun?
    Bu kadarda gömmeyin. Bu firma telsiz üretiyordu tesliz... Şimdi dünyanın sayılı savunma sanayii şirketlerinden biri konumunda. Kabul edin ya da etmeyin. Nakit akışı ile ilgili sorun aselsan'da her zaman var. Sırf bu yüzden şirketi çöp yerine koymak ayıptır.
    Mevcut iktidar değişince ASELSAN da eskiye döner ARGE yapmaz, milli savunma sanayi hamlesi sekteye uğrarsa emin ol o zaman rahatlıkla hisse fiyatını suni sekilde yükseltirler. Bu hissenin baskılanma sebebinin fazlasıyla siyasi olduğunu herkes biliyor.
    Thyao varlık fonuna bağlı degil mi? Hisse nereden nereye gelmiş ...
    Biraz mantıklı olun lütfen.

OMIX X500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
    vay be.. bir ayda %13 zarar yazdum... uzun zamandır bu kadar terste kalmamıştım... Ama umurumda değil..Tl de kalmaktansa bunda kalmayı yeğlerim.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Aselsan'ın F/Ksı ve PD/DD gayet normal düzeylerde. Full hissedeyim ve yanlış yaptığımı kabul ediyorum. Enflasyon, döviz vs kaynaklı olarak karını 3-4 kat arttıran bir sürü şirket varken gittik alacağını alamadığı için kredi çeken hissede kaldık.

İlerde ne olur bilemem ama yabancının çılgın satışının altı boş falan değil. Alttan toplamak için olduğunu da düşünmüyorum. Alttan toplamak isteyen az mal çıkıp sert düşürür. Bunlar çok büyük lotları az az düşürerek sattılar. Bildiğin satıp çıktı fon veya fonlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
     Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    Aselsan'ın F/Ksı ve PD/DD gayet normal düzeylerde. Full hissedeyim ve yanlış yaptığımı kabul ediyorum. Enflasyon, döviz vs kaynaklı olarak karını 3-4 kat arttıran bir sürü şirket varken gittik alacağını alamadığı için kredi çeken hissede kaldık.

İlerde ne olur bilemem ama yabancının çılgın satışının altı boş falan değil. Alttan toplamak için olduğunu da düşünmüyorum. Alttan toplamak isteyen az mal çıkıp sert düşürür. Bunlar çok büyük lotları az az düşürerek sattılar. Bildiğin satıp çıktı fon veya fonlar.
    Haklısında bu saatten sonra çıkamayız....ben %13 zarar yazdım.. bekleyeceğiz el mahkum.......yapacak bir şey yok...geçen bilançoda nakit akışta bir düzelme vardı ona kandık....terse düştük yani..bu yönetimle işimiz zor.kabul etmek lazım...ama kıpırdıyamam..el amhkum beklicez.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
    ha sründürür mü..bence de süründürür...düşer mi düşebilir....ama şu anda kağıt pahalı değil...bu fiyatlarda ne olursa olsun bir savunma sanayi şirketi olmaz...satan yabancı da nakit akışına bakıp satmıyor... alttan alacağını b,liyor..belkide daha da alttan.hep yaptıkları şey

Sayfa 94/636 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •