Sayfa 946/1024 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,561 - 7,568 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Teşekkür ederiz emeğiniz, çalışmanız için.
    Şunu eklemek yanlış olmaz. Dalga sayımlarını istenilen bir bölge yada kesit grafikte yapmak sağlıklı sonuçlar doğurmaz.
    1.dalga başlangıcını kabul edeceğiniz oluşum öncesi sıfır kabul edeceğimiz nirengi çok önemlidir ki tüm sayımları etkiler bildiğiniz üzere...
    Doğru 1. Dalga öncesi nirengi sabit kur rejiminden dalgalı kur rejimine geçiş kabul edilmeli.. Ve yeni nirengi oluşana kadar 0. Noktası orası olarak dalga sayımına başlanmalıdır diye düşünüyorum.
    Eğer iyi bir bakış açısına sahip ve teknik bilginiz bunu destekler nitelikte ise 5. Dalganın yaşıdığımız günler olabileceği sonucuna varabilirsiniz.
    Piyasa kendini yenileme noktasına geldi. Yeni nirengi ve trend ler oluşacak.
    Saygılar Bol kazançlar
    Sn thejackalav,
    Aynı görüşteyiz bence de 5 bitti.(2009 da başlayan Cycle) Lakin hakim görüş bitmediği yönünde, Sn Şengöz de 7.20 lerin üzerinin görülme ihtimalinden bahsedince (DXY nin alçalanı 100 üzeri kırma, EURUSDnin tekrar 1.13 lerde tutunamayıp 0.90 lara inme ihtimali dahil) alternatifi paylaşma ihtiyacı hissettim. Saygılar selamlar.

2. SEB AB gelişen piyasalar baş stratejisti Per Hammarlund ve Asya stratejisti Melody Jiang tarafından kaleme alınan bir müşteri notunda Türkiye - ABD ilişkilerinde bozulma olmaması durumunda dolar/TL kurunun bu hafta 6.01 seviyesine kadar gerileyebileceği belirtti.
    SEB, Merkez Bankası'nın para politikası çerçevesinde faiz koridorunun tamamını 250 baz puan artırmasını bekliyor. Kuruma göre böylece haftalık repo faizi yüzde 20.25, gecelik borç verme faizi yüzde 21.75, gecelik borçlanma faiziyse yüzde 18.75'e yükselecek. Geç likidite penceresi faiziyse yüzde 23.25 olacak.
    Bununla birlikte SEB'e göre ABD ile ilişkileri onarma yönünde adım atılmaması, merkez bankası bağımsızlığına vurgu yapılmaması ve dış dengesizliklerin azaltılmaması durumunda TL'deki yükseliş geçici olabilir ve yıl sonundan önce ya da gelecek yılın başlarında yeni bir satış dalgası gerçekleşebilir.
    Geçtiğimiz hafta yüzde 2 gerileyerek 6.40 seviyesinin altını gören dolar/TL kuru haftanın ilk işlem gününde erken saatlerde 6.45'li seviyelerde işlem görüyor.

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bu haberle ilgili düşünceniz nedir dostlar?

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    İşte o faizi arttırmazsa kıyamet kopacak hocam. Normalde usdtry aşağı baskı var ama üst yönetim cumartesi gününden beri yukarı gitsin diye açıklama yapıp yapıp duruyor bugün hele ki kattı karıştırdılar ortalığı.
    Faiz artış oranı düşük düzeyde olacağı için olabilir mi, yukarda olsu ki biraz etkisi olsun istiyor olabilirler, eğer aşaığda olur ve faiz artışı düşük düzeyde olursa millet bunu alım fırsatı bilip doları daha da zıplatabilir diye sesli düşündüm.

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Yok öyle tutanak falan...

Orası aynen okullardaki dolaplar gibi.

Ne koyacağınız size kalmış.

Güvenlik de bankaya ait.

Ama, olmaz ya (olmadı da bu güne kadar) bir saldırı ve soygun olursa içindekilerden bankanın sorumlu olacağını sanmam.

Sigortalatma olanağı var mıdır? Bu konuda fikrim ve bilgim yok.
    Banka kasalarında kaybolan veya çalınan altınlara ve dövizlere dair geçmişte basında yer almış haberler var. Bir ara merak edip Google'dan aramıştım ve baya bir şey bulmuştum. Kimi soygun, kimi şube taşınması sırasında kayıp veya ihmalkarlık sonucu güvenlik açığı, kiminde müşteri suçlanmış, kiminde güvenlik görevlisi veya şube personeli suçlanmış, kimi telafi edilmiş kimi edilmemiş. Girdi çıktı kayıt sigorta hiçbir şey yok Allah kerim. Ben iki ayrı bankadan kasa alıp bir miktar döviz koyacaktım bölüştürerek. Araştırıp da bu haberleri okuduktan sonra içime sinmedi vazgeçtim.

6.  Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Bankalara da, kasalarına da, mevduat güvencesine de güvenmiyorum.
    Olmaz denilen her şey oluyor bu ülkede. Olmazları olurlayanlar yönetiyor burayı.
    Bir el koymaya bakar. Bir kanuna bakar. Kime neyin hesabını nasıl soracaksınız. Kimi kime şikayet edeceksiniz.
    Bendekiler de bankada bu arada. Malum hırsızlar da kol geziyor.
    Kendimi hiçbir açıdan güvenli hissetmiyorum bu ülkede.
    Git o zaman diye düşünenler olur. Şartlar ve fırsatlar oluşursa tereddütsüz giderim.
    yani bir khk'ya bakar. kasalar bankanın parçası. ayrıca kasa benim şahsi malım diyen bi zahmet açıp imzaladığı sözleşmeyi okusun. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Con...Sozlesmesi.pdf

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan-Haziran 2018 dönemine ilişkin dönemsel gayrisafi yurtiçi hasıla verisini açıkladı. Buna göre Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 5,2 büyüdü...

--------------------

Meydanlarda höykürecek bir sonuç yaratmışlar...

Emeği geçenlere şükran.

Yöneticilerin neler diyeceğini tahmin etmek zor değil...
    Üstad, müsaadenle küçük bir düzeltme yapayım; Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte %7,2; ikinci çeyrekte 5,2 büyüdü. (tabi yersek...)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan-Haziran 2018 dönemine ilişkin dönemsel gayrisafi yurtiçi hasıla verisini açıkladı. Buna göre Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 5,2 büyüdü...

--------------------

Meydanlarda höykürecek bir sonuç yaratmışlar...

Emeği geçenlere şükran.

Yöneticilerin neler diyeceğini tahmin etmek zor değil...
    Hemen salvo başladı...

Buldular bir veri.

Bitmez bu dırdır artık...

"Türkiye ekonomisi, yılın ikinci çeyreğinde yakaladığı yüzde 5,2'lik büyüme oranıyla Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ülkelerini geride bırakırken, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında ikinci sırada yer aldı"

https://www.haberturk.com/turkiye-bu...136643-ekonomi

Sayfa 946/1024 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •