Sayfa 943/1024 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,537 - 7,544 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Zıkkım kaç lira acaba

Bu Swap işinin ilk etkisi çok kısa zamanda dolar faizlerine yansıdı... Bu faizler burada kalmaz ve yükselir...Bankalar bu swap işinden bayağı dayak yiyeceğe benziyor....İlerleyen zamanda yeteri kadar sorunu olan bankacılık swaptan bakalım ne kadar yara alacak!!!!!!!!!!!

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Banka kasasına bir şey koyarken misal ben 100 000 dolar koydum deyip bunu tutanağa yazdırıp çalınma durumunda hesap sorabiliyormusunuz.Yoksa banka kasayı verip kenara mı çekiliyor.Burası türkiye ,kasadaki şeyin azaldığı durumda nasıl hesap sorulacak.
    Banka kasalarına ben Sigorta diye bir şey yapıldığını duymadım , sizin dediğiniz gibi bir şey zaten gizli bir şeyin beyan edilmesi demektir kasa tutmanın mantığına aykırıdır. Ayrıca sizin şahsi kullanımızda olan bir şeyde gidip ben içine şunu koydum diye tutanak tutturmak tamamen mantıksızdır. Koyduğunuz şeyi sonra gidip alsanız ve kasam soyulmuş deseniz banka ne diyecek ? Son defa söylüyorum, banka kasası sizin evinizdeki kasa ne ise aynısıdır siz evim bankadan daha güvenli ben evde saklarım derseniz ona diyecek bir şey olmaz, bunun dışında banka kasaları güvenilmez, birileri gelir el koyar demek sadece kuruntuların gerçek gibi algılanmasıdır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Banka kasasına bir şey koyarken misal ben 100 000 dolar koydum deyip bunu tutanağa yazdırıp çalınma durumunda hesap sorabiliyormusunuz.Yoksa banka kasayı verip kenara mı çekiliyor.Burası türkiye ,kasadaki şeyin azaldığı durumda nasıl hesap sorulacak.
    Yok öyle tutanak falan...

Orası aynen okullardaki dolaplar gibi.

Ne koyacağınız size kalmış.

Güvenlik de bankaya ait.

Ama, olmaz ya (olmadı da bu güne kadar) bir saldırı ve soygun olursa içindekilerden bankanın sorumlu olacağını sanmam.

Sigortalatma olanağı var mıdır? Bu konuda fikrim ve bilgim yok.

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Ben de onu diyorum sn harakiri35 bankaya güvenmiyorsun kasasına güveniyorsun, ben güvenmem.
    Banka batarsa sadece mevduatta tuttuğunuz 100 bin liranızı alırsınız o da kaç sene sonra belli değil ama banka batsa bile kasa hala sizin fark bu... Neyse herkesin doğrusu kendine, ben de tersten söyleyip konuyu kendi adıma kapatayım, kasasına güvenmediğim bankaya beş kuruş mevduat yapmam.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Yok öyle tutanak falan...

Orası aynen okullardaki dolaplar gibi.

Ne koyacağınız size kalmış.

Güvenlik de bankaya ait.

Ama, olmaz ya (olmadı da bu güne kadar) bir saldırı ve soygun olursa içindekilerden bankanın sorumlu olacağını sanmam.

Sigortalatma olanağı var mıdır? Bu konuda fikrim ve bilgim yok.
    Sigortacıya sormadım ama sigorta edildiğini hiç duymadım. Banka kasasına sigorta işin özüne pek uymaz.

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Banka batarsa sadece mevduatta tuttuğunuz 100 bin liranızı alırsınız o da kaç sene sonra belli değil ama banka batsa bile kasa hala sizin fark bu... Neyse herkesin doğrusu kendine, ben de tersten söyleyip konuyu kendi adıma kapatayım, kasasına güvenmediğim bankaya beş kuruş mevduat yapmam.
    Aynı fikirdeyim umutabi

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Bankalara da, kasalarına da, mevduat güvencesine de güvenmiyorum.
    Olmaz denilen her şey oluyor bu ülkede. Olmazları olurlayanlar yönetiyor burayı.
    Bir el koymaya bakar. Bir kanuna bakar. Kime neyin hesabını nasıl soracaksınız. Kimi kime şikayet edeceksiniz.
    Bendekiler de bankada bu arada. Malum hırsızlar da kol geziyor.
    Kendimi hiçbir açıdan güvenli hissetmiyorum bu ülkede.
    Git o zaman diye düşünenler olur. Şartlar ve fırsatlar oluşursa tereddütsüz giderim.

Sayfa 943/1024 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •