Sayfa 962/997 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 7,689 - 7,696 arası.

Konu: Viop XXXIII

1.  Alıntı Originally Posted by Karatay Yazıyı Oku
    Ne oldu yav...Dow'a verdiler...
    2023 e kadar 2 kez faiz artıracakmış
    Fedçiler

Bide milli takım yenildi

2.  Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    2023 e kadar 2 kez faiz artıracakmış
    Fedçiler

Bide milli takım yenildi
    2023'e kadar daha çok var, on kere karar değiştirirler....Enflasyon rakamları kontrol edilemezse ne yapacaklar çok merak ediyorum..
    Dünyada emtiadaki balon bir şekilde indirilmeli yoksa herkes için kötü zamanlar uzak değil.

Alıntı Originally Posted by EMEKDAR Yazıyı Oku
    Üstadım,
    Kalp kalbe karşıymış derlerya...
    Üstat ne düşünüyor acaba,
    Sayımda da bir sapma oldumu falan diye aklımdan geçiyordu...
    Merhaba Dostum,
    Sayım normal devam ediyor. Sadece 5.3.3.5.4 bitti diye düşünmüştüm erken bir etiketleme ile ama bitmemiş. Şu anda 5.3.3.5.4.c yaptığını düşünüyorum. Eğer bu doğru ise FDOW'da 32033 seviyesinin kırılmaması gerekir.
    Eğer kırılır ise 5.3.3.5 başarısız bir 5. dalga ile 34800 seviyesinde bitti diyeceğiz ve şu anda yaşanan düzeltmenin 5.3.4 düzeltmesi olduğunu ve 31188 seviyesinin kırılmaması gerektiğini söyleyeceğiz. (Bu ilk zorlama sayım olacak eğer gerçekleşirse). Bu durumda 2 ana zirvemiz kalmış olacak.
    Eğer düzeltme derinleşir ve 31188 de aşağı kırılır ise ikinci aşırı zorlama sayım gerçekleşiyor, 5.3 bitti diyecek ve bu düzeltmenin 5.4 düzeltmesi olduğunu ve 29180 seviyesinin kırılmaması gerektiğini söyleyeceğiz. Bu durumda geriye sadece 1 ana zirve kalmış olacak.
    Eğer düzeltme çok daha derinleşir ve 29180 de aşağı kırılırsa ise ultra zorlama sayım gerçleşiyor, 5 bile bitmiş deyip, Dow'un cenaze namazını kılıp diplerden dip beğeneceğiz.

Şimdilik gözümüz 32033 de. Bu seviye aşağı kırılmadığı sürece normal sayım (ilk satırlarda verdiğim) devam ediyor demektir.

Bir konuya değinmek isterim. Sn İndregandi'nin değeri Voborsa'da iyi bilinirdi ama burada pek anlaşılmadı. Söylediği ana konu yeni zirve gelse bile artık short sezonunda olduğumuz idi. Ben de bunu 5.3 dalgasından itibaren teminat sağlam tutulup short biriktirilir diye yazmıştım. Sebebi şimdi anlaşılmıştır. Bu saatten sonra herşey mümkündür ki bunu da dün yazdım.

Alıntı Originally Posted by Bakışaçısı Yazıyı Oku

Sayın JAS,
    Adamlar uyumsuzluğun dibine vurmuşlar ve teyite bile gelmişler. Bu FED ile birlikte bu grafiği işletmek isterlerse, sizin 35000 olmayabilir! Daha kötüsü bu iş bize kötü patlar mı?

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Sn Bakışaçısı,
    Borsada olmaz olmaz. Herşeye hazırlıklı olmak lazım. Artık yolun sonlarındayız. Bu yüzden ben short taşıyorum.
    Ama bir de madalyonun diğer tarafı var. Uyumsuzluk demişsiniz, sadece haftalık Dow grafiğinde Macd'a bir göz atın. Sıfır ekseninden bu kadar yukarıda olan macd sıfır altına ininceye kadar yeni zirveler rahatlıkla oluşabilir. Bugüne kadar böyle oldu, tek bir istisnası var o da 2020 covid çöküşü.
    Dediğim gibi, borsada olmaz olmaz. Her duruma karşı bir stratejisi olmalı yatırımcının.

4. Fed, IOER olarak bilinen rezervlere ödenen faiz oranını ve ters repo faiz oranını 5 baz puan artırdı. IOER faiz oranını yüzde 0,10'dan 0,15'e çıkaran Fed, ters repo faiz oranını da yüzde 0,0'dan yüzde 0,05'e yükseltti.

Fed'in açıkladığı "Ekonomik Projeksiyon Raporu"na göre, bu yıl ve gelecek yıl için faiz tahminleri bir önceki raporda olduğu gibi yüzde 0,1 seviyesinde kaldı. Fed yetkilileri 2023 sonu için faiz tahminini yüzde 0,1'den yüzde0,6'ya yükseltti

5.  Alıntı Originally Posted by Karatay Yazıyı Oku
    2023'e kadar daha çok var, on kere karar değiştirirler....Enflasyon rakamları kontrol edilemezse ne yapacaklar çok merak ediyorum..
    Dünyada emtiadaki balon bir şekilde indirilmeli yoksa herkes için kötü zamanlar uzak değil.
    Evet karar değiştirirler işin kötüsü 2 kere faiz artırımı ihtimalinden başladılar
    Bu 2 sonra 3 olur yetmez 4 olur
    Giderde gider

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    yarın bizim MB de faiz indirirse tadından yenmez olur yani...

7. Yarın değil ama temmuzda kesin bence...Yine de belli olmaz bunların işi...
    Dolar ne olur Alllah bilir artık...
    Enflasyonun yaz aylarında düşmesini bekliyorlar ama bu yıl öyle değil, kısıtlamalardan etkilenen bir çok özellikle hizmet sektörü inanılmaz zam yaptılar..
    Artı dünyadaki emtilardaki yükseliş inanılmaz etkiliyor/etkileyecek piyasayı.

Tüik'i bilemem tabi...

Tüik nereden fiyat alıyor bilmiyorum, ama aldığı yerleri açıklasalarda insanlar gidip oradan alışveriş yapsa...
    Ya da kendi bir market zinciri açsa fena olmaz..

Sabah dolar düşer, abd vadeliler + açar..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 962/997 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •