Sayfa 982/1002 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,849 - 7,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

1.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    %36,20 mi ?

Artık,çalışan kesimle dalga geçtiklerini saklamaya dahi lüzum görmüyorlar,memura,emekliye %5-8 enflasyon zammı hayırlı olsun,ha bu arada yeni bakan olması düşünülen nebati nin her hangi bir ekonomi eğitimi yok görünüyor....

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    He he Aktrolüm. Beni hiç hazetmediğim bir siyasi görüşle ilişkilendirmeyin. Beni tanıyan çok kişi var, en başta da Ayhan Başkan. 20 yıla yakındır borsa platformlarındayım. İlgi alanım finans, ekonomi ve para piyasaları. Türk değilim, müslüman hiç değilim, aşkenazi kökenliyim. 3 ülkenin de vatandaşıyım, UK İsrail TR. Şirket alım satımları ve kurumsal finansman temini ile uğraşan SPK lisanslı bir uzmanım. CV gibi oldu. Beni tanımayanlar için yazdım.
    Ben yeni bir söyle foruma bakmaya başladım yıllar sonra. Açıkça tanıttığınız için teşekkürler. Gümüş için ne düşünürsünüz?

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Altın genelde ABD gösterge tahvil getirileri ile ters hareket eder. Ama dünya merkez bankaları tarafından sürekli manipüle edilir, altın fiyatını da serbest piyasa değil dünya MB konsorsiyumu belirler. Kulağa saçma geliyor ama gerçek budur. Nedeni ise şu anda tüm dünyada yürürlükte olan fraksiyonel para sistemine yani sınırsız para basma sistemine alternatif olmasıdır. Dünyadaki hiç bir ülke elindeki sınırsız para basma hürriyetini kaybetmek istemez. Bu yüzden ortak düşman altındır, fiyatı da manipüle edilmek zorundadır. Ancak ve ancak kapitalizm sona erecekse altın gazlar gider, o zaman da hiç kimse onu tutamaz. Ama kapitalizm de öyle hemen sona ermez, statükoyu korumak için her şey yapılacaktır.

Sonuç: Altından bir cacık olmaz.
    Ya gümüş? Enflasyondan korunmak isteyen o sınırsız paralarla altın gümüş almayacak mı sonunda. Ne kadar çoğu Kar etmeyen dünyadaki şirketleri şişirecekler?

Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete bosporos reiz , doktorum kıyametim reiz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,829
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Geçen akşam bir müteahhit arkadaşım beni yemeğe götürdü. Bu adamın bir kaç projesi var ve her birinin değeri 500 milyon TL yi aşıyor. Tırışkadan biri değil. İşte piyasadan enstantaneler: 1 sene önce mikser betonunun m3 ü 135 TL iken şiimdi 400 TL yi aşmış. Demirin tonu 5000 TL den 10000 TL ye çıkmış. İnce işçiliğin bilmem nesi 45 TL den 150 TL ye çıkmış. 1 yıl önce 1 milyon TL den lansmandan sattığı 3+1 ler şimdi 2 milyon TL yi aşmış. Sonra şöyle bir laf etti: Artık 50 milyon TL'den az varlığı olan biri zengin sayılmaz dedi. Ben de haklısın dedim. Geçen sene lansmandan çok ısrar etmiş ve bana da bir kaç daire satmıştı. Az konuşup çok dinledim. Bundan sonra 1.5 milyon TL'nin altında düzgün bir 3+1 daire alınamayacak.
    beton 220/415
    demir 4950/1100
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Stagflasyon ortamında.!!
    Kimsenin işi garanti değil.!!
    Beyaz yakalıların işinin hiç garantisi yok.!!
    Ücretler hiperenflasyon ile kuşa dönecek.!!
    Bırak ev kirasını ödemeyi.!!!
    Gelirleri.!!
    Temel ihtiyaç maddelerini zor karşılayacaklar.!!
    Alacak borç zincirleri kayışı kopacak.!!!
    Betona para yatıranlar.!!!
    Bu işle uğraşanlar.!!!
    En büyük darbeyi yiyecekler.!!!
    Lütfen yanlış anlamayın.!!
    Amacım karamsarlık aşılamak kesinlikle değildir.!!
    Ben olabilecek durum tespiti yapıyorum.!!
    Kendime masallar.!!
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    %36,20 mi ?

ponpişe devam sonra dolar neden yukseliyor
    size enflasyon varda dolara yokmu

https://m.youtube.com/watch?v=7iWvHihYPnI

https://m.youtube.com/watch?v=91XI4tqsIXM

Hiperenflasyon, döviz girdabının en güzel örneği.!!

Kendime masallar.!!
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 982/1002 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •