Sayfa 984/1004 İlkİlk ... 484884934974982983984985986994 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 7,865 - 7,872 arası.

Konu: Viop LIII

1. yeni gelin bu- ekim vade

bugün spota göre 330- 370 puan bandında bi makasla hareket etmiş, toplam açık poz sayısı 141K, yarın terhis olacak olan ağustos vadede açık poz 76K.. ekim vadede yeni açılan poz yüzde 70 kısmı son 2 gün açılan /taşınan pozisyon bunlarda kabaca 8800- 8950 bandında bi maliyet tecelli etmiş, kısa vadede bu bandı izliycez

ağustos vadenin zirveleri 8600-8650 civarları, ekim vade yeni yakın vade olduğu cuma günü yakın vade viop grafiği muhtemelen boşluk bırakmış olacak, eğer kalan tek gün olan perşembe vadesonu seansında 200 puandan fazla bi düşüş olmaza, yine vadegeçişi boşluğu oluşacak -bu gap dolacak mı diye muhabbet dönecek.. o gap önemli değil, yarın için spot 30-endeks 8600 civarı kritik

i.ağustos vade yarına hala açık duran 76K poz- içindeki shortçu kesimi ağırlıklı ky tabir ettiğimiz şuursuz tayfa ise, bunları boğmak için sert yukarı yapar.. extradan yüzde 4 koysa 200 milyon TL eder, shortçudan longçuya tek günlük kar transferi

ii.ekim vade yeni açılan açık pozisyonun short kısmında piyasa yapıcılar ağırlıklıdır, ağustos vadede ise shortları henüz pek kapatmamışlardır, çünkü onları gün sonu eşleşmeye bırakacaklardır, bu shortlar para etsin diye kapnışı sert eksiye sürerek yaparlar- hatta gün içi i.senaryosuna iman edenler alışa gelmiştir, bi de onları aşağı yönlü sıkıştırmanın extra bonusu tezahür eder, aşağı yıkılır piyasa gün sonu, çünkü vade sonu eşleşmeye fiyatı son yarım saat işlemlerinden hesaplanıyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,775
    pega nerde pegayı getirin bana alınmaz dediği yerden aşağı kırar dediği yerden döndü

coni Bollinger de kimmiş ?

ons grafiği

Bear_Bull
    @BearBull26

3. APS değişimi

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Benim tahminlerim Selçuk gecerin tahmininin katları. Akçay abinin gittiği yol bence doğru. Bu ülke IMF ye gidemez. Hakettiği vergiyi toplayamaz yada toplamak istemez. Hatta ne sorunu ne tedaviyi tam olarak biliyorlar. Bilseler de ona uygun yetişmiş kadro yok. Dolayısıyla bu ülkede kriz bitmez. Bu günleri çok ararsınız. Borsa uçar kaçar ama bu ülkenin net durumunu göstermez

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bence Koç ile kıyaslanabilecek alternatif yok tekstil, gıda vs katma değeri düşük ya da sorunlu yerlerden çoktan çıktı, yabancı ortaklıkları çok.

Belki Sabancı Holding ile kıyaslanabilir, orada banka ve sigorta ağırlığı var, cam yerine çimento lastik vs ve Teknosa, Carrefoursa gibi şeyler var.

İş Bankası toplam değerini yükseltmek durumunda, munzam sandığa halen para yatıranlar ve emeklilere gelir üretmek durumunda diye düşünüyorum.
    sağol...teşekkürler...
    Doğum tarihim 16/07/2024 olarak güncellenmiştir.

6. Şirketler satılacağı zaman eksper raporu çıkıyor ve gerçek değerleri belirleniyor. Onun dışında normalde genelde yarı değerden işlem görüyor diye düşünüyorum. Benim de şirketim olsa ve teminat vs gerekmese düşük fiyat ile işlem görmesinden rahatsız olmazdım, ayrıca fakirlerin ve maliyenin dikkatini çekmenin anlamı olmazdı.

Bazı yatırımcılar sadece temettü getirisine bakıyor, black box içinde ne olduğu ile pek ilgilenmiyorlar.

Bazu yatırımcılar ekonomi genelindeki ve sektördeki gelişmelere bakıp ilerideki fiyatlamaları düşünüyor.

Bazı yatırımcılar ise şirketin içini ve büyüme planlarını ya da gizli aktiflerini vs biliyor daha özel fiyatlama yapıyor.

Bir şirket satılırken ise yeni alıcının getireceği katma değer çok daha önemli olabiliyor. Profilo ve Transtürk Fren satılmıştı yanlış yaptım oralardan biliyorum.

Traderların tek terdi kısa vade alıp satmak. Orada çok daha fazla yöntem olabilir
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7. gelelim bu haftanın flaşı isctr tahtasına.. şimdi şöyle bi şey var, banka hisseleri için değerlendirme kıstası f/k değildir, asıl olarak pd/dd çarpanıdır, defter değeri çarpanıdır.. 2005- 2010 arası yabancılar türk bankalarını çatır çatır satın alırken, işlem fiyatları en az 3x defter değerinin üzerinde idi.. ama son 15 yılda küresel düzlemde banka pd/dd çarpanları oldukça düştü, şu an dünyanın pek çok ülkesinde 1x defter değerinin altında işlem görebiliyor bankalar

defter değeri çarpanları geçen cuma kapanışı itibariyle akbnk 0.92, ykbnk 1.01, isctr 0.91 ve garan 1.18 idi.. işbank deklaresi sonrası bu 2 günde diğerleri hala aynı yerlerde isctr ise yüzde 16 pozitif ayrıştı, sonuçta artık pd/dd 1.06 ile işlem görüyor bugün itibariyle.. yani isctr bankacılık faaliyetlerinin değerlemesi özel sektör 4-büyüklerle benzer, bu yükselmiş haliyle bile.. ama likit tahta beee, herif geldi 60 milyon dolarlık malı çekebildi tahtadan tek bir günde.. küresel ölçekte düşünüldüğünde 60 milyon dolar ne ki ? çerez parası.. ama gel gör ki, bizim piyasada yarattığı etkiye bak- insider oynanan cumanın düşüğünü baz alırsak üç seansta yüzde 7 yukarı aldırttı genel piyasayı.. işte tam bei de tuzağa düşürdüğü yerler- cuma 8000 altına yürüdüğü sekans- tekniğin şeytan ayetleri

işbank iştirak portföyü şimdiye kadar asla fiyatlanmadı, ignore edildi hep.. ama şimdi koç hold- koç yat benzeri bir oluşumla, bunları banka bilançosunda daha görünür hale getirecek, nominalden gözüken 30 kadar iştirak değil, tek bir iştirak gözükecek, pd/dd çarpanlarına giren çıkan bi şey yok, özsermaye içinde direkt gözüken bi şey değil bu aktif kalemi, mevzuu bunu niye yaptığı- bazı embesillerin ilk aklına gelen şey değil elbet, bi takım vergi avantajları ve halka arz edilme potansiyeli.. halka arz hasılatı direkt işbank cebine gireceği için çok çok önemli bi hikaye bu- hidden value sadece görünür hale gelmeyecek, fiziki olarak hisse değerine yansıyacak

halka arz edilse edilse kaçtan edilir?? aşağıda halka açık iştiraklerin bugünkü piyasa değerleri görünüyor, halka açık olanlar 160 milyar TL ediyor isctr sahip olduğu pay yani hisse başı 16 TL.. halka açık olmayanlar için en muhafazkar 40 milyar koydum- hisse başı 4 TL koydum ama milli.re diye bi şirket var, piyasadaki üç reasürörden biri, tek yerli olanı.. anadolu sigorta ve anadolu hayat ikisi 35 milyarla işlem görüyor, milli.re bu ikisinin en az 5 katı eder esasen, çünkü sigorta sektöründe sermaye yapısında şöyle bi hiyerarşi vardır
    acenteler- sigorta şirketleri- reasürörler.. sermaye yapısı en güçlü olanlar reasürörlerdir sonra şirketler, sonra acenteler

milli.re"den başka, trakya yat.hold diye bi şirket, yurtdışı iş bank şubeleri, bilişim şirketleri ve fin-tech start-upları da halka açık olmayan kısma dahil.. bunların hepsine 1.5 milyar dolar demişiz, aslında sadece nişantasının göbeğindeki reasürans han bu rakamı rahat rahat eder.. lafın kısası, iş holding halka arz edilirse çok büyük hikaye olur, isctr piyasa değerine min min 15 TL katkı verir.. belki 50 TL

tamam da, halka arz olsa bile bu en az iki sene sonra gerçekleşebilir" diyenler olacaktır, ben zaten orta/uzun vade için konuşuyorum

Son düzenleme : Ozan Erol; 30-08-2023 saat: 00:54.

BÜYÜK ZAFERLER YALNIZCA BÜYÜK MİLLETLER TARAFINDAN KAZANILABİLİR!
    30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun !

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 984/1004 İlkİlk ... 484884934974982983984985986994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •