Sayfa 11/987 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Japonlar Türk Lirası almaya başladı

https://www.finansgundem.com/haber/j...asladi/1627871
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    öyle bir orantı açıklamada yok. başka bir yerden mi bu bilgi. ben mi atladım.
    yok ben kaynaktan değil şahıstan okuyunca yanlış olmuş..

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    şu sorunun cevabı var mı peki?

diyor ki politika faizi %14 ise minimum o faizi alırsın. ben gittim zurgan bankta %18 oran buldum. dolar %15 arttı. o zaman %18 i alırım herhalde de..

dolar %20 arttı. o zaman ne oluyor.. %14-%20 farkını mı veriyor, %18-%20 farkını mı?
    hangi bankada hangi kur ve faizden anlaştıysan ondan hesaplanır

4. dolar artı faiz olsaydı.. bir nevi % 14 faizli eurobond olurdu.. yıkarlardı o bankaları
    bu bir nevi türk doları hesabı.. dolar ne kadar artarsa o kadar veriyor.. artmadımı stopajsız 14..

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    şu sorunun cevabı var mı peki?

diyor ki politika faizi %14 ise minimum o faizi alırsın. ben gittim zurgan bankta %18 oran buldum. dolar %15 arttı. o zaman %18 i alırım herhalde de..

dolar %20 arttı. o zaman ne oluyor.. %14-%20 farkını mı veriyor, %18-%20 farkını mı?
    Haydi buyur bu sorunun cevabı şu ana kadar okuduğum yorum ve haberlerde yok. niye paldır küldür çıkarılmış bir işde ondan.

Kırk akıllı çıkartamayacaz bu taşı, belime urgan bağlayın da kuyuya taşı aramaya ineyim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7.  Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku
    hangi bankada hangi kur ve faizden anlaştıysan ondan hesaplanır
    Açıklamada hergün saat 11de merkezin açıklayacağı kur üzerinde kur farkı nhesabı olacağını yazıyor ancak faiz için minimum politika fazi esas alınacak diyor yani faizin yukarısı açık.

8.  Alıntı Originally Posted by naar Yazıyı Oku
    Haydi buyur bu sorunun cevabı şu ana kadar okuduğum yorum ve haberlerde yok. niye paldır küldür çıkarılmış bir işde ondan.
    kur farkı anlaştığın faizi geçerse kur farkını alırsın.. birinde 14 ü geçerse fark alırsın diğerinde 18 i..
    18 olan daha avantajlı tabi.. kur artmazsa 18 garanti..

2 ay önce 19 faiz verseler bunlar olmayacaktı.. şimdi kur artışını da üstlendiler..

Sayfa 11/987 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •