Sayfa 26/369 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 201 - 208 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Büyük bir kayıp olmuş Söğüt'ü kaybetmek; ama anladığım, Söğüt en başından beri Kozal'a ait değilmiş. Dava süreci de çok önceden başlamış. Sanırım Kozal, zamanında İpek'lerin elindeyken yükümlülüklerini yerine getirmedi, yargıda güçlüydüler, bir şekilde bütün madende hak sahibi olacaklarını düşündüler belki. Fakat devir değişince, bu durum da değişti.

Önümüze bakarsak, beklenen rezerv tahminleri nelerdir? Şirket bu 3 milyonluk ons rakamlarını acilen yükseltmeli. Yeni gelecek madenlerin tahmini rakamı nedir acaba, bununla ilgili bir fikir var mı? Ve üretimi arttırmak için 2021'de devreye alınacak yeni bir maden sahası vardı diye hatırlıyordum. Neresi burası?
    ...

2.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Büyük bir kayıp olmuş Söğüt'ü kaybetmek; ama anladığım, Söğüt en başından beri Kozal'a ait değilmiş. Dava süreci de çok önceden başlamış. Sanırım Kozal, zamanında İpek'lerin elindeyken yükümlülüklerini yerine getirmedi, yargıda güçlüydüler, bir şekilde bütün madende hak sahibi olacaklarını düşündüler belki. Fakat devir değişince, bu durum da değişti.

Önümüze bakarsak, beklenen rezerv tahminleri nelerdir? Şirket bu 3 milyonluk ons rakamlarını acilen yükseltmeli. Yeni gelecek madenlerin tahmini rakamı nedir acaba, bununla ilgili bir fikir var mı? Ve üretimi arttırmak için 2021'de devreye alınacak yeni bir maden sahası vardı diye hatırlıyordum. Neresi burası?
    Zaten şirket açısından iki önemli mesele var biri sahiplik diğeri rezerv.
    Erciyes anadoludaki sahiplik sorunu konusunda istinaf mahkemesi de neticelenmiş anladığım kadarıyla. Benzer süreç Kozal'da da var,beklentilerden biri de bu, istinaf mahkemesi kararı.
    İkinci mesele rezerv.. o konuda da Kayyum TMSFnin başkanı tarafından müjde vereceiğiz şeklinde yapılan açıklamalar ve ülkenin altın üretiminin 5 yıl içerisinde 100 tona çıkarılması hedefi karşısında beklentiler şekilleniyor. Bunlar beklenti tabi ama açıklamalar önemli yerlerden. Bakalım gerçekleşecek mi, sorunda bu noktada.

Alıntı Originally Posted by jonathan Yazıyı Oku
    büyük bir kayıp olmuş söğüt'ü kaybetmek; ama anladığım, söğüt en başından beri kozal'a ait değilmiş. Dava süreci de çok önceden başlamış. Sanırım kozal, zamanında ipek'lerin elindeyken yükümlülüklerini yerine getirmedi, yargıda güçlüydüler, bir şekilde bütün madende hak sahibi olacaklarını düşündüler belki. Fakat devir değişince, bu durum da değişti.

önümüze bakarsak, beklenen rezerv tahminleri nelerdir? şirket bu 3 milyonluk ons rakamlarını acilen yükseltmeli. Yeni gelecek madenlerin tahmini rakamı nedir acaba, bununla ilgili bir fikir var mı? Ve üretimi arttırmak için 2021'de devreye alınacak yeni bir maden sahası vardı diye hatırlıyordum. Neresi burası?
    nafta etilen

4.  Alıntı Originally Posted by Watchdog Yazıyı Oku
    Erciyes anadoludaki sahiplik sorunu konusunda istinaf mahkemesi de neticelenmiş anladığım kadarıyla. Benzer süreç Kozal'da da var,beklentilerden biri de bu, istinaf mahkemesi kararı.
    İkinci mesele rezerv.. o konuda da Kayyum TMSFnin başkanı tarafından müjde vereceiğiz şeklinde yapılan açıklamalar ve ülkenin altın üretiminin 5 yıl içerisinde 100 tona çıkarılması hedefi karşısında beklentiler şekilleniyor. Bunlar beklenti tabi ama açıklamalar önemli yerlerden. Bakalım gerçekleşecek mi, sorunda bu noktada.
    Erciyes Anadolu hakkında hiç bir bilgim yok. Fakat nasıl ne şekilde neticelenmiş merak ettim.? Bakan geçen Söğüt ziyaretinde Satış, Halka arz ve Varlık fonuna devredilmesi gibi üç seçenekten bahsetmişti.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

5. Bu ay kritik, ay sonunu merak ediyorum.

Ay sonu bakalım bu mesaja, aktif 127.4

6.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Erciyes Anadolu hakkında hiç bir bilgim yok. Fakat nasıl ne şekilde neticelenmiş merak ettim.? Bakan geçen Söğüt ziyaretinde Satış, Halka arz ve Varlık fonuna devredilmesi gibi üç seçenekten bahsetmişti.
    Erciyes Anadolu ortakları hakkında da fetö davası vardı, yani aynı davaalr orda istinaf süreci bitmiş, muhiddin gülalın açıklamasından öyle anlaşılıyor. Ancak süreçleri konusunda benim de bilgim yok ne zaman istinafa gidildi ne kadar sürede istinaf sonuçlandı. Kozal gurubunun Bist 50'de bunlardan ikisinin de Bist 30'da yer aldığını düşünürsek öneminden dolayı süreçlerin daha hızlı yürümesini beklerdim tabi eğer hala erciyes anadolunun istinafta beklediği süre aşılmadıysa.

Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Watchdog Yazıyı Oku
    Rezervlerin açıklanması önemli, bunca yıldır bu şekilde yönetilirken yeni rezerv açıklanmaması aklıma iki durumu getiriyor. Çünkü muhakkak bir şeyler bulunmuş olması gerekir.

- Buldular da, dava kesinleşene kadar açıklamıyorlar mı..
    - Buldular da, başkaları mı çıkarsın dediler..

Ben bulunduğuna inanıyorum. Ama samimiyetin boyutunu önümüzdeki günlerdeki açıklamalarda göreceğiz gibi. Bir şeyler açıklamaları lazım. Kaynakları olan şirket. Güçlü bir üretici. Millet cayır cayır maden bulup çıkarırken boş mu takılacak ortada? Gerçek dışı elbette. Hangi olasılık olduğundan emin olmak lazım ki yatırım yapılabilecek şirket mi, yoksa yapılmayacak şirket mi olduğunu anlayabilelim.

Bir diğer husus. Yatırımcılar için olumlu olması açısından, TMSF'nin bunu direkt yabancılara satması gerektiğine inanıyorum. Kurumsal, işinde profesyonel, güçlü, şeffaf üreticiler. VF demek, Halkbank-Thy demek benim için.
    Son düzenleme : JoNaThAn; 08-02-2021 saat: 02:47.
    ...

8.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Rezervlerin açıklanması önemli, bunca yıldır bu şekilde yönetilirken yeni rezerv açıklanmaması aklıma iki durumu getiriyor. Çünkü muhakkak bir şeyler bulunmuş olması gerekir.

- Buldular da, dava kesinleşene kadar açıklamıyorlar mı..
    - Buldular da, başkaları mı çıkarsın dediler..

Ben bulunduğuna inanıyorum. Ama samimiyetin boyutunu önümüzdeki günlerdeki açıklamalarda göreceğiz gibi. Bir şeyler açıklamaları lazım. Kaynakları olan şirket. Güçlü bir üretici. Millet cayır cayır maden bulup çıkarırken boş mu takılacak ortada? Gerçek dışı elbette. Hangi olasılık olduğundan emin olmak lazım ki yatırım yapılabilecek şirket mi, yoksa yapılmayacak şirket mi olduğunu anlayabilelim.

Bir diğer husus. Yatırımcılar için olumlu olması açısından, TMSF'nin bunu direkt yabancılara satması gerektiğine inanıyorum. Kurumsal, işinde profesyonel, güçlü, şeffaf üreticiler. VF demek, Halkbank-Thy demek benim için.
    Bir sürü araç yatırımı yapmışlardı. o kadar yatırım yapıp bi şey bulamamak kötü olur. Beklentilerinizi ve kaygılarınızı paylaşıyorum. Hayırlısı olur inşallah. Satışın yabancıya olması konusundaki düşünceniz bana göre de makul zaten çok önceki paylaşımlarımda bu konudaki benzer düşüncemi yazmıştım.

Sayfa 26/369 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •