Sayfa 1000/1001 İlkİlk ... 50090095099099899910001001 SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 7,993 - 8,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

Süveyş Mısır için can damarıdır keş para geliyor oradan, bölge ülkeleri Yemen veya Habeşistan farketmez direkt savaş açar, zaten Suudi Arabistanın canına minnet tam destek verir.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Benim yazdıklarım bize özgü bir olay değil.Süveyş kullanılmadı mı dünyada navlunlar coşar.Bu da her ülkede her türlü malın fiyatını artırır.
    G 7 ülkerinde enflasyon son gaz devam eder.!!
    Bırak faiz indirmeyi.!!
    Faizler tavan yapar.!!!
    Dünyada Emlak balonu tam patlar.!!
    Stagflasyon hızlanır.!!
    Altında gümüşte bekleyenler havasını almaya devam eder.!!
    ABD nasıl isterse suyun akışı öyle devam eder.!!
    Tr gibi yüksek dış borçlu ülke fırtınaya dayanamaz.!!
    ARka kapılar ardında tek adam rejiminde.!!
    Her türlü tavizi son sürat vermeye devam eder.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Neyse global iyi sıhhatte olsunlar ne derse o olur.Süveyş kapatılacak dendi mi kapanır,açılacak dendi mi açılır.Bize düşen kısmı o değil.Bize düşen kısmı süveyş kapanacaksa bunun etkileri nedir,bu süveyş neden kapatılmak istenir,bunun sonuçları nedir,o sonuçlara karşı nasıl önlem almak lazım falan.Ülke olarak bunlar düşünülüyormudur ,sanmam,meclis şu ara her gün kebap partisi vermekle meşgul,muhalefet zaten belediye seçimlerinde ittifak, sen hayinsin yok sen hayinsin falan bunlarla uğraşıyor,iktidara gelince orda da bahçelinin ayar verdiği bir erdoğan var aslında ikisi de ontolojik durumlarına uygun davranıyorlar,kendilerini yaratan olgular ne ise o olgulara hizmet ediyorlar.Daha fazla şey yazamam ,ben de bir garip ademim çok da derin yazmak şimdi ne gerek var di mi.Bu arada sn achiles nerelerde tam da onun yorumlayacağı konular bunlar.

4. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    G 7 ülkerinde enflasyon son gaz devam eder.!!
    Bırak faiz indirmeyi.!!
    Faizler tavan yapar.!!!
    Dünyada Emlak balonu tam patlar.!!
    Stagflasyon hızlanır.!!
    Altında gümüşte bekleyenler havasını almaya devam eder.!!
    ABD nasıl isterse suyun akışı öyle devam eder.!!
    Tr gibi yüksek dış borçlu ülke fırtınaya dayanamaz.!!
    ARka kapılar ardında tek adam rejiminde.!!
    Her türlü tavizi son sürat vermeye devam eder.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Ne yapak?

Şerro alıp yastık altına mı koyak?

Parayı yesek olma mı?

5. Türkiye'de çok radar var. Ama kurtulamak çok kolay. Blitzer.de Pro diye appi yükleyin Türkiye'de bile sabit ve sabit olmayan ama daha önce oraya radarlar konduysa söylüyor.

Bölünmüş yollarda mübarek hiç susmadı. Bağzen kameralar oluyor bölünmüş yollardada. Onu bile söylüyor.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Püskevitçi Güneysuda aday göstermeyecekmiş, Güneysu 8 bin nüfuslu köyden irice bir yer, tam komedi.
    Karşılığında osmaniyeyi mi istemiş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. Maersk, Hapag Lloyd vb global gemi kargo firmaları ayvayı yedi. Çok zarar edecekler. Özellikle Norveç ve İsveç ekonomileri ayvayı yedi. Bunları sigortadan Sigorta Firmaları da ayvayı yedi.

Yemen Houthi rebels claim attacks on two Red Sea cargo ships

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-67727601

Shipping firms suspend Red Sea traffic after Yemen rebel strikes.

Dubai (AFP) – Two of the world's largest shipping firms, Maersk and Hapag-Lloyd, said Friday they were suspending passage through a Red Sea strait vital for global commerce, after Yemeni rebel attacks in the area.

https://www.france24.com/en/live-new...red-sea-attack

Mb başkanı : Ulaşım, yemek gibi hizmet gruplarıyla kiralarda gerilemenin yavaş , "Enflasyonda tek haneli rakamları 2026'da göreceğiz. 2025 sonu hedefimiz yüzde 14."

Mb başkanı : Saçımı topluyorum, at kuyruğu yapıyorum. Eşofmanlarımı da giyiyorum. Kimse tanımıyor. Hem ‘ucuz’ ürün satmasıyla bilinen marketleri hem orta halli marketleri hem de sayıları daha az olan özel ürünler satan ve ‘pahalı’ olan marketleri geziyorum

Mb başkanı : Biz parasal sıkılaştırma adımlarının sonuna doğru geldiğimizi belirttik. Önümüzdeki seneye bu zamanlar daha ılımlı bir ortamda olacağımızı düşünüyorum. Bunu hem enflasyon hem parasal sıkılaşma için söylüyorum. O zaman başka adımlar atacağız diye söylemiyorum ama. Yabancı yatırımcı da girecekse şimdi girecek. Daha sonra çok daha düşük bir getiriden gireceği şu an belli. Ama dezenflasyona ne kadar hızlı girersek ve o politikada başarılı olabilirsek sıkılaştırma politikasında ne yönde hareket edeceğimiz de o ölçüde şekillenecek. Ayrıca çok fazla bilinmeyen var. Ocak ayında ücret artışları ne olacak? Mayıs ayında doğalgaz ne olacak? Bunları da görmemiz gerekiyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 1000/1001 İlkİlk ... 50090095099099899910001001 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •