Sayfa 69/1003 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 545 - 552 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Lübnan 1-2 senedir belliydi, iflasını açıklamış, ülke olarak.
    1.2 milyar euroluk eurobond'unda ödeme yapmayıp default olmuş, tarihinde ilk defa oluyormuş, bu tahvili yeniden yapılandıracaklar, Lübnanın kamu borçları yıllık GSMH'sinin 1.7 katıdır
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Bu piyasaya ne olmuş öyle?
    Virus petrol hepsi bir arada. Ulkeler ulkeleri batirmak icin oynuyor su asamada. Rusya ABD yaptirimlarinin intikamini aliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Petrolu oyle yapan Rusya oldu, ABD degil KIZILDAG. Azaltmayacagiz dedi. Yani ABD'nin yaptirimdan falan filan intikam aldi, adamlarin piyasalarina da bir tekmeyi koydu.
    mesele budur, Putin satrançta şah-mat hamlesini yapar gibi yaptı bu hamleyi hiç kuşkunuz olmasın, Rusya değil de ABD'deki frackers'larla shalegas'cılar bundan sonra ne olacağını düşünsünler artık
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Putin hesabını kitabını yaptı ve Viyana'daki OPEC toplantısında rest çekmeye karar verdi, Suudilerin tüm vanaları açarak piyasayı petrole boğacağını ve böylece kendi kendilerini ayağından vuracağı da biliniyordu zira başka seçenekleri yok, olayların bu şekilde gelişeceğini hesap etmiştir Ruslar, zaten ABD'deki shale gas ve fracking endüstrileri batarsa petrol fiyatı tekrar yükselecek hem de arzdaki atışa rağmen çünkü batan ABD'li şirketlerin pazar payı Ruslara geçecek
    Ruslara birşey olmaz kendi kendine yeten ülke, bildiğim kadarıyla cari fazla veriyorlar ve merkez bankalarında 500 milyar dolar var.

5.  Alıntı Originally Posted by TGT Yazıyı Oku
    Bir bilen yol göstersin lütfen dedik hala bol konuşmalar boş yazılar. Th kardeş tam şimdi sana ihtiyaç var

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    bu tür ortamlarda en iyi yapılacak şey hiç bir şey yapmamaktır tabii pozisyonda kalma gücün varsa ve kredili filan işlem yapmıyorsan, küresel bir panik var ve hiç kimsenin elinden şu anda bir şey gelmiyor, yalnız bu tür piyasa alım fırsatı verir ve mala girmek isteyenler için fırsat doğar

6. FED kısa zamanda 2. bir faiz indirimine gidecektir, bu indirim sonucunda ABD'de faizler büyük ihtimalle %0 - 0.5 aralığına inmiş olacak, pratik anlamda %0 demektir bu

Abd petrol piyasasına birinci üretici olarak girdikten sonra pazar kavgası iyice kızıştı.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    %30 düşen bir petrol var, neyi yazsak boş, devlet yönetenlerin serseri hareketlerini düşünemeyiz. halkbank için okuduğum dakarı ile 5,60 altı çok büyük bitişi gösteriyor.
    5,60 tutması lazım, kapanış önemli. dowun tepkisi kalıcı mı geçici mi.

Sayfa 69/1003 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •