Sayfa 44/80 İlkİlk ... 34424344454654 ... SonSon
Arama sonucu : 636 madde; 345 - 352 arası.

Konu: MIATK - Mia Teknoloji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by sabo48 Yazıyı Oku
    Ben kendimce daha gerçekçi bulduğum ; 9 aylık karı 4/3 ile çarparak tahmini yıllık karı hesaplıyorum ve bu değer ile f/k tahmini değerine ulaşıyorum.
    Örnek sizin GESAN : 115000000x254.5 / 320225387x4/3 = 68,54

Herkese hayırlı kazançlar

Sn. sabo48

Tabiiki olabilir.Herkes kendisi için faydalı olan bir yöntem deneyebilir, önemli olan sonuç almaktır. Ben sadece borsadaki popüler hisselerin son kârlılık durumlarına göre bir tesbit yapmak istedim o yüzden son 9 aylıkları esas aldım .Yoksa aslında geçmiş 9 ve 12 aylıklara göre bulunan fk larda eskimiş fk lar olup şu anda geçerli değildir. Geçerli değil derken piyasa onlara bakmaz. Sizin yönteminiz 9 aylık ve son 12 aylık kârlara göre yapılan fk lardan daha iyi bir yöntemdir ve en azından önümüzdeki son çeyreği bir şekilde hesaba katmaktadır.

Fakat en doğrusu yıl sonu kârı tahmin ederek yapılacak hesaplamadır.Hatta 1 ya da 2 yıl sonraki kârları hesap ve tahmin ederek yapılacak hesaplamalardır. Bu gün bu popüler hisseler piyasanın bu şekilde hesaplaması neticesinde yükselmişlerdir.
    Kontrolmatik gibi bazı firmalar ise yatırımcı sunumlarında gelecekteki ciro ve kâr tahminlerini doğrudan vererek yatırımcıya çok büyük kolaylık sağlamışlardır.

2. Elektromibilite başvurusu ile ilgili kap geldi. Gökhan beltekin de twitter hesabından açıklama yaptı, görüşmeler devam ediyormuş. Yatırımcılar açısından olumsuz bir durum yok gibi duruyor bence olmayacak da.

3. Bugün bosalttim kalanlara bol kazanç. Kontr smrtg düşerken düşüyor çıkarken yarısı çıkıyor.

4. Hayırlı olsun, inşallah zararına vermedin
     Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Bugün bosalttim kalanlara bol kazanç. Kontr smrtg düşerken düşüyor çıkarken yarısı çıkıyor.
    CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by serleon Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun, inşallah zararına vermedin

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Malesef. Ama geri geleceğim. Güvenemedim hareketlerine. Ama her an uçar mi uçar risk aldım

6.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Kesinlikle yatırımcı tavsiyesi olarak alınmasın ama bu tamamen aklıma gelen bir sorudur. Hisse satışı ile ilgili acaba bu iş yaptığımız NEC Telekomünikasyon'la da görüşme yapılıyor olabilir mi? Yani neden olmasın herşey mümkün değilmidir?

Mobilite sektöründe hizmet ve teknoloji üretme odaklı bağlı ortaklığımız Tripy Mobility Teknoloji A.Ş. ile akıllı ulaşım sistemleri konusunda global pazarda projeler üreten NEC Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. firması arasında ulusal ve uluslararası alanda iş birliği anlaşması imzalanmıştır.

Bu anlaşma kapsamında uygun görülen projelerde birlikte hareket etme, Projelerin Yönetimi, İş Geliştirme, Yatırım, Teknoloji Üretme ve Teknolojilerin Entegrasyonu gibi konular üzerinde uzlaşılmış olup, 2023 yılının ilk çeyreğinde yakın coğrafyamızda bulunan ülkelerden bir tanesinde pilot proje çalışması hedeflenmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Hisse satışı ile ilgili olarak Nec Telekomünikasyonla bir işbirliği ihtimalinden sözetmiştik. Hisse satışı çok önemli bir konu değil. Hisseleri almak isteyen Nec dahil çok şirket ve yatırımcılar olacaktır. Ancak bu haber de büyük bir haberdir ,bizler için hiç sürpriz olmamıştır. Bu tip haberlerin geleceğini zaten patronlar hissettirmişti. Ve bizlerde burada beklediğimizi ifade etmiştik. Miatk bir teknoloji sağlayıcı olarak anılıyordu.Bu haberle Miatk dünya ölçeğinde iş yapma kabiliyetini ispat etmiştir.
    Bu haberin yankılarıda sanırım çok fazla olacaktır.

7. Mia Teknoloji'nin dünyadaki ilk partneri dünya devlerinden Nec Telekomünikasyon olmuştur. Miatk , teknolojisi ile yabancı ortaklıklara oldukça açık bir şirkettir. Bundan sonrada bir çok alanda ; yabancı şirketler, kuruluş, fon ve yatırımcılarla da işbirliği ve ortaklıklar kurabilecektir. Bütün bunlar Miatk'e çok daha hızlı bir büyüme getirecektir.

8. Güzel haberler bunlar. Global şirketler ile ortaklıklar çok daha büyük hacimli işlerin kapısını aralar.Nasipse 2023 ü bi görelim bakalım. Ben pozitif görüyorum. Şirketin mevcut karıyla ederi zaten en kötü bu fiyatlar, henüz geleceği satın almadılar. Her bilanço sonrası buralar çok ama çok hareketli olacak.

Sayfa 44/80 İlkİlk ... 34424344454654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •