Sayfa 314/914 ÝlkÝlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 2,505 - 2,512 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Subat ortasinda vergi beyannamesi gelecektir. 4 hafta kaldi. Insallah su yukselme guzel bir hasilattan dolayidir, spekulatif degildir.

Eger bilanco guzel gelirse, ilk defa 2 sene ustuste guzel bilanco gelmis olacak ve bu, sirkete guveni artiracaktir bence.

Yurtdisinda Pakistan satisi var yeni olarak, bildigimiz baska yurtdisi yok. Yurticinde, kamuya satislari aslinda ben 2021'de bekliyordum, malum isler yavas olur orada biraz. Bir de durmadan soyledikleri, bazi satislarin 2021'e otelendigi ifadesi var. Dolayisi ile aslinda cok super bir bilanco gelmemesi lazim diye dusunuyordum ben. Ama belki de 2021'i fiyatliyordur. Malum yillar cabuk geciyor. 4 sene olmus

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Renkli kisimlara dikkat edelim.

Lutfi Bey'in 4 yil icinde ilk 5 kuresel PAM sirketi arasina girme hedefini tekrarlamasi guzel. Insallah onumuzdeki seneler de tekrarlar (sayiyi kuculterek tabi

Yatirim tavsiyesi degildir
    Son düzenleme : Usta; 17-02-2021 saat: 23:37.

2. Bu arada sirketin 132 calisani var, yonetim kurulu gayet saglam baglantilar kuvvetli , yatirimi gelistirmesi devam ediyor sermaye dusuk sayilabilecek duzeyde sirket cazibesini sürdürüyor bunlari da soylemek istedim. Fiyat icin hala cazip diyemiyorum tabi ki ama maliyeti asagida olan bir uzun vadeci oldugum icin sanirim ortakliga devam edecegim. Herkese hayirli olsun bilanco.

3.  Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Bendim. Kirmizi kisimlari kastetmistim. Yani önünde sonunda haber gelmeli, yoksa hareket spekülatif demektir. Haber gelecekse, yükselmesi benim icin sýkýntý degil.. Bekleme konusunda masterlýyýz ne de olsa

Haberden kastým, -ecek, -acak beklenti haberleri degil artýk, gercek, somut, gerceklesmis seyler. Mesela bunlar ne olabilir

1- Katar stadyum ihalesi
    2- 90- 100 Milyon civari hasilat
    3- Sermaye artirimi
    4- Istirak/yazilim satin alimi
    5- Ortaklik
    6- Bir Bati Avrupa bankasina/telekomuna satis

Bunlardan ilk ikisi, bana gore su anki hareketi saglayacak etkide haberlerdir. Elbette birden fazla haber gelmesinin etkisi daha farkli olacaktir. Kendi fikirlerimdir, yanilabilirim, alanda hakim degilim.

Maalesef yukselmenin sebebi ikinci maddede bahsi gecen guzel bilanco beklentisi degilmis. Peki neden fiyat boyle artti o zaman?

Secenekler azaliyor, insallah digerlerinden biridir. Aksi durum, hareketin spekulatif olabilecegine isaret edebilir. Insallah temel kaynakli bir artistir da herkes kazanir. Malum, spekulatif hareketlerde para, bir baskasinin cebinden bir baskasininkine gecer.

4. Borsanýn en kel spegi bu hissede fezaya çýksada bakmayacaksýn. Acýmasýz kel spek.

SM-J730F cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sirketin su anki hisse fiyati ile uyumlu olmayan bir bilanco geldi. Gecen seneki kadar. Dolayisi ile asagida yazacaklarimi, hisse sanki 26 liradaymis gibi yaziyormusum gibi yorumlar, hisse 70 lirada iken gazliyormusum gibi okumazsaniz daha saglikli olabilir.

Zaten yukarida arkadasin bahsettigi gibi, hisse, bilancoyu degil, baska beklentileri de fiyatliyor olabilir..ya da elbette sisirilmis de olabilir.

Ben sadece "beklentilerin altinda bilanco" nedeniyle insanlarin morali bozukken, faaliyet raporunda bana pozitif gorunen seylerin altini, kendime not olarak buraya yazacagim. Negatif seylerden bahsetmeyecegim. Ona gore, ve hissede tarafli olan birinin yazdigini gozonune alarak degerlendirin lutfen.

1- "Bu baþarýlar Kron'un önümüzdeki 4 yýlda PAM piyasalarýnda dünyanýn ilk 5 firmasý arasýna girme hedefini yakalamamýz için bize büyük cesaret verdi" L. Yenel

Global hedefte sapma yok.

2-"Yukarýda söz edilen geliþmeler önümüzdeki yýllarda meyvelerini vermeye baþlayacaktýr. Ar-Ge ve tanýtým konularýnda elde edilen
    baþarýlarýn 2021 yýlýnda finansal sonuçlara çok olumlu yansýyacaðýna inanmaktayýz." L. Yenel

Olumlu yansiyacaktir dememis, cok olumlu yansiyacaktir demis.

Onumuzdeki donemler dememis, onumuzdeki yillar demis. Kisacilara vaadedilen bir sey yok yani.

3- Telekom müþterilerimiz ile yapacaðýmýz ortaklýklar vasýtasýyla Single Connect ürünümüzün Telekom operatörleri aracýlýðýyla son kullanýcýlar için PAM as a Service olarak ürünleþtirmeyi planliyoruz. (2021 hedeflerinden)

4- 2020 yýlýnda bulut ve sanallaþtýrma alanýnda geliþtirdiðimiz teknolojik yeteneklerimizi kullanarak, baþta Single Connect ürünümüz olmak üzere mevcut ürünlerimizin SaaS (Software as a Service) olarak müþterilerimize sunulmasýni planliyoruz. (2021 hedefi)

5-Portföyündeki tüm ürünleri küresel birer ürün olarak konumlayýp dýþ piyasalarda da satmak üzere yoðunlaþmayý planliyoruz (2021 hedefi)

Ilk single connect ile yurtdisina acilmistik, gecen sene Single Monitor icin de calismalara baslayacaklardi, simdi tum urunler icin calisilacagi soyleniyor.

6- Küresel pazarda daha etkin olmak üzere satýþ ve pazarlama ekibinin yetkinliklerini güçlendirmeyi, bu alanda bilgi ve deneyim sahibi yeni takým arkadaþlarý bünyeye katmayý planliyoruz (2021 hedefi)

7- Yetkili Hesap Eriþim Güvenliði kapsamýnda Single Connect ürününe ajan desteði eklenerek Linux/Windows sistemlere yapýlan doðrudan eriþim durumlarýnda da en üst düzey güvenlik saðlanmýþtýr. 2020 yýlýnda baþlayan ajanlý mimari çalýþmalarýmýzýn Linux ve Windows sistemler için daha kapsamlý hale getirmeyi planliyoruz.

8- Single Monitor ürünümüze Windows ve Linux sistemler üzerinden doðrudan veri toplama ve izleme yeteneði kazandýran ajan desteði eklenmiþtir.

9- Yapay Zeka: Single Monitor ürünümüzde Yapay Zekâ destekli ileriye dönük arýza tahminleme özellikleri üzerinde çalýþmalar devam etmektedir.

10- SAYEM çaðrýsý kapsamýnda Akýllý Þehirler konsepti içerisinde Single Monitor, Single Connect ve CG-Logger ürünlerinin yer almasý ve ekosistemdeki diðer ürünlerle bir bütün olarak çalýþmasý için gerekli faaliyetler ve iþbirliktelikleri yapýlmýþtýr.

Sanki burada NETAS ile isbirligi yapilmis gibi geldi bana. Netas kapilarini artik Kron'a acti mi

Sayem, TUBITAK'in Sanayi Yenilik Að Mekanizmasý ile ilgili projesi. Sirketler, universiteler, vs konsorsiyum olusturuyor ve TUBITAK ciddi destek veriyor. 2021 ortasina basvurular kapaniyor. Surec yavas ilerliyor her zamanki gibi.
    )

11- CG-Logger ürünümüz kapsamýnda RTNI (Real Time Network Intellegence) özellikleri zenginleþtirilmiþ, canlý að trafiðinden log üretimi ve bu log üzerinden analitik yapma özellikleri kazandýrýlmýþtýr

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    bazý yorumlarý gercekten tebessümle okuyorum.. yahu ne spekültf hareketi ? Qnb ve teb yabancý kemiksiz aylarca toplamýþ ve toplamaya devam ediyor, desenizki A1 almýþ o zaman derim spekltf... neyse herkesin kararý kendine..
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

7.  Alýntý Originally Posted by ümit05 Yazýyý Oku
    bazý yorumlarý gercekten tebessümle okuyorum.. yahu ne spekültf hareketi ? Qnb ve teb yabancý kemiksiz aylarca toplamýþ ve toplamaya devam ediyor, desenizki A1 almýþ o zaman derim spekltf... neyse herkesin kararý kendine..
    Hocam son haliyle takaslarý atma imkanýnýz varmý

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    burada asýl beklenti siber güvenliðin sadece ülkemz için deðil tüm dünya ülkeleri için önceliðinin artmasý, bu alanda ülkede lider kurum olan devamlý bu alana yatýrým yapan þirketinde deðerinin yavas yavas anlaþýlmaya baslanmasýdýr, daha devlet tarafýndan alýnan bir ihale yok bakalým bir ihale alýrsa siz krontu 60-70 tl den mi alacaðýnýzý düþünüyorsunuz ? bu kadar malý toplayanlar yol haritasýný gayet iyi biliyor, isteyen bkler istemeyen diðer 400 þirkete bakar
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Sayfa 314/914 ÝlkÝlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •