Sayfa 767/1032 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817867 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,129 - 6,136 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    Sn TH nin de belirttiği gibi bankacılık endeksi ile karşılaştırıldığında şu an olmamız gereken yer 11tl civarları...Ama tüm olumsuzlukları üzerinden atabilirse senet bu xbankı da yukarı taşıyacağından endeks ile birleşmesi 12-13 lü rakamlarda olabilir. Açıkçası endeksi yakalayana kadar senedi elimde tutmaya karalıyım daha sonra belki diğer senet veya sektörlere geçiş yapmayı düşünürüm....
    Oldukça paralel düşünüyoruz Sun, daha önce dediğim gibi ben 12 tl yi bekliyorum ilk etapta. "İlk etap" vurgulaması ile mevcut resesyonvari ortamın etkisinin de dikkate alınacağı bir piyasayı ön plana çıkarıyorum ve böyle bir piyasada defter değerinin %50 sini ilk etap hedefi olarak görüyorum. GARAN AKBNK gibi bankalarla aramızdaki büyük değerleme farkı var olmaya devam edecek ve onlar defter değerinin %80-%100 aralığından işlem görüyorlarken biz %50-%60'ından işlem görmeye devam edeceğiz, bunun nedeni düşük kârlılık, kötü yönetim, hükümetin banka üzerindeki hegemonyası, yönetim anlayışında profesyonellik kavramının yeterince bulunmayışı vs vs dir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sn TH Yapı daki durumu da çok güzel özetlemiş.
    Herkese iyi pazarlar diliyorum ve usd uzun vade beklentimi paylaşıyım...
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

3. Sadece şubu belirtiyim elinde hisse gerçek olan ky arkadaşlar burda o kadar paralı aracı kurum elemanı varki yazılarını okuyup umarım elinizdeki lotlari satmadınız benım ao 7.70 kimseni yazılarını dikkate almıyorum 14 aydır hepsini okuyorum bazı yazilar size elinizdeki hisseleri zararına sattırmak için sadece algı psioloji bozma adına kendi kararınızı kendiniz verin biri cıkıyor ya yeter ben şurdan zararına satıyorum banane kardeşim satıyosan ? Bunlar algı itibar etmeyin kendiniz karar verin nerden alım yapip satacagina sahsen 14 aydır taş gibi yerimdeyim satacagım yeri gün gelir yazarım..

4. GARAN ve AKBNK Türkiye'de en profesyonelce yönetilen ve de en kârlı bankalardır. Onlar 1 çeyreklik yani 3 aylık bir zaman diliminde 1.5-2 milyar tl aralığında bir net kâr elde ederken HALKB bunun yarısında dolaşıyor. Halbuki aktifler açısından GARAN HALKB AKBNK arasında hiç bir fark yok, 3 bankanın da konsolide aktifleri hemen hemen aynidir ve her 1 bankanın konsolide aktifi 2018 sonu itibariyle 400 milyar tl ye yakındır. Profesyonel olmayan, verimsiz, vizyonsuz, eli kolu bağlı bir yönetim anlayışı yüzünden HALKB çok düşük kâr elde ediyor maalesef. Bu özelliği yüzünden de işlem gördüğü DD rasyosu çok düşük kalıyor ve AKBNK GARAN %80-100 aralığından işlem görüyorken HALKB pekala %50-60 aralığından işlem görebiliyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    GARAN ve AKBNK Türkiye'de en profesyonelce yönetilen ve de en kârlı bankalardır. Onlar 1 çeyreklik yani 3 aylık bir zaman diliminde 1.5-2 milyar tl aralığında bir net kâr elde ederken HALKB bunun yarısında dolaşıyor. Halbuki aktifler açısından GARAN HALKB AKBNK arasında hiç bir fark yok, 3 bankanın da konsolide aktifleri hemen hemen aynidir ve her 1 bankanın konsolide aktifi 2018 sonu itibariyle 400 milyar tl ye yakındır. Profesyonel olmayan, verimsiz, vizyonsuz, eli kolu bağlı bir yönetim anlayışı yüzünden HALKB çok düşük kâr elde ediyor maalesef. Bu özelliği yüzünden de işlem gördüğü DD rasyosu çok düşük kalıyor ve AKBNK GARAN %80-100 aralığından işlem görüyorken HALKB pekala %50-60 aralığından işlem görebiliyor.
    Ama devlet bankası olan VakıfB iyi kar ediyor...

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    GARAN ve AKBNK Türkiye'de en profesyonelce yönetilen ve de en kârlı bankalardır. Onlar 1 çeyreklik yani 3 aylık bir zaman diliminde 1.5-2 milyar tl aralığında bir net kâr elde ederken HALKB bunun yarısında dolaşıyor. Halbuki aktifler açısından GARAN HALKB AKBNK arasında hiç bir fark yok, 3 bankanın da konsolide aktifleri hemen hemen aynidir ve her 1 bankanın konsolide aktifi 2018 sonu itibariyle 400 milyar tl ye yakındır. Profesyonel olmayan, verimsiz, vizyonsuz, eli kolu bağlı bir yönetim anlayışı yüzünden HALKB çok düşük kâr elde ediyor maalesef. Bu özelliği yüzünden de işlem gördüğü DD rasyosu çok düşük kalıyor ve AKBNK GARAN %80-100 aralığından işlem görüyorken HALKB pekala %50-60 aralığından işlem görebiliyor.
    Sn TH bu arada siz alınca Fener in grafiğine baktım, ilgimi çekti...
    Dibine ulaşmış gözüküyor ama 7-8tl arağında görüşüm 6-7 ay yani bu sezonun sonuna kadar dip çalışması yapacak gibi...
    Sağlıcakla...
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

7.  Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    Sn TH Yapı daki durumu da çok güzel özetlemiş.
    Herkese iyi pazarlar diliyorum ve usd uzun vade beklentimi paylaşıyım...
    eline sağlık Sun kardeşim, 2021'de dolar 3.75 olacak diyorsun, neden olmasın? Dolar âşıkları bundan hiç hoşlanmayacak. Benim gibi yatçılar bilir, teknenin karinasında (bordanın su altındaki kısmı) delikler oluşuyorsa ve bu delikler gitgide büyüyorsa o tekne batmaya başlar. Adına ABD denilen devasa geminin karinasındaki deliklerin hem sayısı sürekli artıyor hem de mevcut delikler büyüyor ama gelgelelim tekne batacağı yerde daha hızlı gidiyor. Burada bir terslik var, ya karinada delik melik yok, ya da bir illüzyonla karşı karşıyayız. ABD bütçe ofisinin yayınladığı raporları okuyan birisiyim. Adamlar bilanço kurnazlığı yapıp her yıl 500 milyar dolar gibi bir borcu veya yükümlülüğü off balance sheet yapıyorlar yani bilanço dışı tutuyorlar. Bu kurnazlığı herkes yemez. Mesela 30 eylülde sona ermiş olan 2017-2018 mali yılında adamlar 800 milyar dolarlık bir bütçe açığı açıkladılar resmi rakam olarak ama gerçek rakam 1.3 trilyon dolardır. Aradaki 500 milyar doları bilanço dışı tutmuşlar. Önümüzdeki yıllarda 2025'e kadar her yıl 1.5 trilyon dolarlık bir "gerçek" bütçe açığı olacak. ABD dev adımlarla borç batağına sürükleniyor. Böyle bir ortamda doların prim yapmasını bir kenara bırakın, kallavi bir dayak yemesi gerekir.

8.  Alıntı Originally Posted by Vosbaga Yazıyı Oku
    Sadece şubu belirtiyim elinde hisse gerçek olan ky arkadaşlar burda o kadar paralı aracı kurum elemanı varki yazılarını okuyup umarım elinizdeki lotlari satmadınız benım ao 7.70 kimseni yazılarını dikkate almıyorum 14 aydır hepsini okuyorum bazı yazilar size elinizdeki hisseleri zararına sattırmak için sadece algı psioloji bozma adına kendi kararınızı kendiniz verin biri cıkıyor ya yeter ben şurdan zararına satıyorum banane kardeşim satıyosan ? Bunlar algı itibar etmeyin kendiniz karar verin nerden alım yapip satacagina sahsen 14 aydır taş gibi yerimdeyim satacagım yeri gün gelir yazarım..
    Eski dost VW çok güzel bir yorum yapmışsın. Sabrın sonu selamettir atasözünün gerçekleştiğine tanık olacağız galiba. Sevgilerimle. TH

Sayfa 767/1032 İlkİlk ... 267667717757765766767768769777817867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •