Sayfa 894/914 ÝlkÝlk ... 394794844884892893894895896904 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 7,145 - 7,152 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Sayýn Usta. Buranin sahibi ne siz nede benim. Adminler var denetleyen sadece bu.
    Sizde yorumunuzu yazar gecerseniz herkes gibi. Ýsteyen yatirimci istedigi yorumdan faydalanir.

Birbirimize sovmuyorsak hakaret etmiyorsak millet istedigini yazmakta özgür.

Yatýrýmcilara niyet okumasi yapmayalim kim neyi begeniyorsa o nu okur dinler.

Yalniz gelip burada yazilar hakkinda yorum yapip prim kasmasin kimse. Bugun bu siz olursunuz yarin baskasi olur.Buna karsi dururum.

Sizin yorumunuzu okumak isteyende vardir oturur okur ben karismam.

Benimde karakterim bu, kötü günde yanimda duraný iyi günde satmam ben.

Diyecegim bu kadar.

2. Ben 6 hatta 7 senedir bu hissedeyim.

Bu surecte 3 ya da 4 kez cok super kar elde edebilecegimiz fiyatlara geldi. Ya satmadim, ya cok az sattim. Kimseyi suclamadim

Surecte, sirket, spek ve yoneticiler hakkinda az-cok bir kanaatim oldu. Hem sirket ve yoneticilerine tu kaka deyip hem de hissede duruyorsam, bu ikilemin olusturdugu psikolojik sonuclara baska masum okuyuculari da dahil etmeye calismayi dogru bulmuyorum. Hic okumayan ve okumasina gerek olmayan spege sesleniyormus imaji verip de sucsuz diger ortaklarin psikolojisi bozacak paylasimlar, yok efendim falancalar ucmusmus falan, dogru bulmuyorum.

Bu eleman 6 kat bolunmeden once, twitter'da 1 dolarda bekliyorum diye gece gunduz yazi yazan sahis. (Su anki fiyatla 0.17 dolara dusebilir diyerek psikolojiye oynamis). Yani kotu gunde oldugunuz icin degil, hasbelkader onunla ayni kotu durumda oldugunuz icin durum boyle. Yarin elindekileri sattiginda nasil davranacagini anlamak icin cok bilge olmaya gerek yok.

Daha cok sey yazilir da gerek yok..

Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    ek olarak bu sene 40 milyon arge ve pazarlama olcak gibi gözüküyor , onümüzdeki sene de en az 40 milyon daha olur..

geçen sene 30 miyon harcanmýþtý .. yani toplam 3 senede 120 milyon arge ve pazarlama olur 2021 senesi sonuna kadar..

bunlarýn üstüne gelen covid19 digitalþþeme , uzaktan çalýþma artan e-ticaret ..

eee satýþlar ne olur acaba 120 milyon arge ve pazarlamada ve covid19 sonrasý ?

120 milyon arge ve pazarlama 55 milyon yýllýk satýþta mý kalýr kron?

( diðer þirketlerin (ardyz, kfein,smart link,fonet vs ) 20 senede harcayacaðý arge ve pazarlamayý, kron 3 senede harcýyor ..
     Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    Satýþlarýmýzýn çok önemli bir kýsmýný son çeyrekte yapýyor olduðumuzu göz önüne alarak ve müþterilerimizle yaptýðýmýz
    görüþmelerin ýþýðýnda, yýl sonu hedeflerimizde bir deðiþiklik yapma ihtiyacý duymamaktayýz.

(Þirketin hedefi her sene yüzde 30 büyümek bir genel kurulda söylenmiþti)

Buna göre bu sene yüzde 30 büyüse ( en az belki daha fazla büyür covid19 ile gelen digitalleþme, uzaktan çalýþma vs sebebiyle) ,

seneye de en az yüzde 30 büyüse ...

2021 satýþlarý 94 milyon tl olur ( tabi daha çok fazla da olabilir covid19 ile gelen digitalleþme, uzaktan çalýþma vs sebebiyle )

Brüt kar marjý yüzde78 den ... 73,32 milyon tl brut kar çýkar

2021 yýlýnda 50 milyon faaliyet gideri olsa ..

2021 yýlý net kar 23 milyon çýkar . 2020 yýlýnýn 7 ayý bitti geriye ne kaldý ki

ufak bir not: borsa geleceði satýn alýr
    Kron yýllýk arge pazarlama 40 milyon tl Piyasa deðeri 383 milyon tl

ardyz , yýllýk arge ve pazarlama 1,7 milyon tl ( Pazarlma 0 tl) Piyasa deðeri 666 milyon tl
    Kron , ardyz göre 23 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcýyor,

Kafein , yýllýk arge ve pazarlama 9 milyon tl
    Kron , kafeine göre 5 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcýyor,

smart, yýllýk arge ve pazarlama 8,5 miþyon tl
    Kron , smarta göre 5 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcýyor

Fonet yýllýk arge ve pazarlama 1,4 miiyon tl
    Kron fonet göre 28 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcýyor

Spek efendiciðim yukardaki raporu okurken bunlarý da hesap et bi zahmet
    Hadi en yüksek arge ve pazarlama yapaný baz alalým ve birlikete hesaplayalým,,

Kron eðer önümüzdeki sadece 1 sene için, Kfein kadar arge pazarlama yani 9 milyon tl yýllýk harcama yapma kararý alsaydý

Þu anki fiyatýna göre, yýllýk 55 miyon tl satýþtan, hisse baþý kazanç 2,37 tl çýkar , Fk'sý 11,39 olurdu, öyle deðil mi spek efendiciðim

Hadi en düþük arge ve pazarlama yapaný baz alalým þimdi de ; ( piyasa deðeri Kronun iki katý olan ardyz' yi )

Kron eðer önümüzdeki sadece 1 sene için, Ardyz kadar arge pazarlama yani 1,7 milyon tl yýllýk harcama yapma kararý alsaydý

Þu anki fiyatýna göre, yýllýk 55 miyon tl satýþtan, hisse baþý kazanç 2,88 tl çýkar , Fk'sý da 9,37 olurdu, öyle deðil mi spek efendiciðim
    2020 yýlý ortasýnda bu yazýlarý kim yazdý .. hisse yine þimdiki gibi zirvesinden 3 kat düþmüþtü ben ise her gün kront ile ilgili paylaþýmlar yapýyordum o zamanýn diplerinde iken

https://www.hisse.net/topluluk/showt...79#post4645879

4.  Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    ek olarak bu sene 40 milyon arge ve pazarlama olcak gibi gözüküyor , onümüzdeki sene de en az 40 milyon daha olur..

geçen sene 30 miyon harcanmýþtý .. yani toplam 3 senede 120 milyon arge ve pazarlama olur 2021 senesi sonuna kadar..

bunlarýn üstüne gelen covid19 digitalþþeme , uzaktan çalýþma artan e-ticaret ..

eee satýþlar ne olur acaba 120 milyon arge ve pazarlamada ve covid19 sonrasý ?

120 milyon arge ve pazarlama 55 milyon yýllýk satýþta mý kalýr kron?

( diðer þirketlerin (ardyz, kfein,smart link,fonet vs ) 20 senede harcayacaðý arge ve pazarlamayý, kron 3 senede harcýyor ..
    Satýþlarýmýzýn çok önemli bir kýsmýný son çeyrekte yapýyor olduðumuzu göz önüne alarak ve müþterilerimizle yaptýðýmýz
    görüþmelerin ýþýðýnda, yýl sonu hedeflerimizde bir deðiþiklik yapma ihtiyacý duymamaktayýz.

(Þirketin hedefi her sene yüzde 30 büyümek bir genel kurulda söylenmiþti)

Buna göre bu sene yüzde 30 büyüse ( en az belki daha fazla büyür covid19 ile gelen digitalleþme, uzaktan çalýþma vs sebebiyle) ,

seneye de en az yüzde 30 büyüse ...

2021 satýþlarý 94 milyon tl olur ( tabi daha çok fazla da olabilir covid19 ile gelen digitalleþme, uzaktan çalýþma vs sebebiyle )

Brüt kar marjý yüzde78 den ... 73,32 milyon tl brut kar çýkar

2021 yýlýnda 50 milyon faaliyet gideri olsa ..

2021 yýlý net kar 23 milyon çýkar . 2020 yýlýnýn 7 ayý bitti geriye ne kaldý ki

ufak bir not: borsa geleceði satýn alýr

ardyz , yýllýk arge ve pazarlama 1,7 milyon tl ( Pazarlma 0 tl) Piyasa deðeri 666 milyon tl

Spek efendiciðim yukardaki raporu okurken bunlarý da hesap et bi zahmet

Kron eðer önümüzdeki sadece 1 sene için, Kfein kadar arge pazarlama yani 9 milyon tl yýllýk harcama yapma kararý alsaydý

Þu anki fiyatýna göre, yýllýk 55 miyon tl satýþtan, hisse baþý kazanç 2,37 tl çýkar , Fk'sý 11,39 olurdu, öyle deðil mi spek efendiciðim

Hadi en düþük arge ve pazarlama yapaný baz alalým þimdi de ; ( piyasa deðeri Kronun iki katý olan ardyz' yi )

Kron eðer önümüzdeki sadece 1 sene için, Ardyz kadar arge pazarlama yani 1,7 milyon tl yýllýk harcama yapma kararý alsaydý

Þu anki fiyatýna göre, yýllýk 55 miyon tl satýþtan, hisse baþý kazanç 2,88 tl çýkar , Fk'sý da 9,37 olurdu, öyle deðil mi spek efendiciðim
    spek efendi bir þey daha..

2019 yýlýnda ortalama kur 5,9tl larda gezmiþ..

2020 yýlýnda ise ortalama 7-7,5tl gezecek gibi..

Satýþlarýn yarýsý yurtdýþý olacak gibi hatta geçebilir bu sene

Demem o ki yüzde 10-15 satýþlarda artýþ otomatik gelecek, satýþlarýn yarýsý yurtdýþýna döviz olarak olduðu için.

Üstüne Kron yüzde 30 büyüme bekliyordu tabi bu gartner öncesi ha spek efendisi.. Gartner sonrasý yeni müþteriler vs olabilir orasý ayrý

Hadi þimdi uyu

Spek bey veya efendi bu 3 paragrafý yazan ben, sence, istediðim fiyatý almadan sana býrakýrmyým kronttu?

Gerekirse 5-10 sene beklerim çünkü yaþým 30, borcum yok ne bankaya ne kimseye ...

Soru þu .. sen o kadar bekleyebilr misin?
    2020 yýlý ortasýnda bu yazýlarý kim yazdý .. hisse yine þimdiki gibi zirvesinden 3 kat düþmüþtü ben ise her gün kront ile ilgili paylaþýmlar yapýyordum o zamanýn diplerinde iken

5.  Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    Sayýn Yýldýz Tozu, özür dileyecek bir þey yok ,sizle alakalý deðil benim yazmamam .. býktý usandýrdý bu spek beni ondan böyle tavýr aldým..

Cumhurbaþkaný Erdoðan: Kendi milli siber güvenlik teknolojilerimizi geliþtirmek suretiyle güçlü ve caydýrýcý bir altyapý oluþturuyoruz. Mavi Vatan'dan Siber Uzay'a kadar her sahada egemenlik haklarýmýza sahip çýkacaðýz.

https://twitter.com/trthabercanli/st...77241159163905

Cumhurbaþkaný 2 saat önce yaptý bu konuþmalarý..

Baþka hisse olsa kim bilir kaç gün tavan tavan gider..

Bakalým kront yarýn ne yapacak..
    Yýllý 2020 sonlarý ..

Bu da 28-79 hareketine baþladýðý günün bir gün öncesi

6.  Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    Bliþimlerlerin fksý en düþük 25 oldu hemde bunlar yüzde 20-30 brüt kar marjýyla çalýþýp , Satýþlarýnýn çok azýnýn arge ve pazarlamaya ayýrýyorlar..

Daha önce defalarca kez yazdým zaten bu hesaplamalarý , üstelik þu an hem deðerlemeler yükseldi hem de siber güvenlik çok önemli halde geldi.. ki Buna raðmen hala 28 tl ve 27-28 fk da kront..
    Bu da 28-79 hareketine baþladýðý günün bir gün öncesi

7.  Alýntý Originally Posted by lionnes Yazýyý Oku
    evet aynen spek bir aldý yarattý bana göre de genel kurul için hiç bir beklenti olmamasýna raðmen sanki büyük bir beklenti var gibi bir algý yarattý ..

Kýsa vade oyun olaný onun , istediði gibi oynasýn bakalým ..Hadi sýkýyorsa uzun vadede benle baþ etsin ..

https://www.youtube.com/watch?v=CNdMI7gOke4 Lütfi Beyin Bloomberg konuþmasý

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/824419 2019 Faaliyet raporu ( 4 senelik hedefler var burda bu yüzden bu faaliyet raporunu koydum )

Siber güvenlik fonu ve gelcek olan yeni fonlar..

Digitalleþme , uzaktan çalýþma uzaktna eðitim vs ve artacak olan siber riskler..

Ortaklýk veya Satýn alma beklentisi..

Hükümetin sürekli siber vatan siber güvenlik söylemleri..

Ve daha bir sürü madde daha ..

.Hadi sýkýyorsa uzun vadede benle baþ etsin ..
    79,5 tan 42 ye yüzde 50 düþtü , bir atak yaptý 71,5 tlye ve þimdi 57,5 tl ,yani burdan da yüzde 20 düþtü.. bu tahtayý kontrol edenler büyük soyguncu soyguncu , doymuyorlarlar paraya..

hissenin düzeltme dip çalýþmasý deðil bu harektler, , soygun hareketleri bunlar ..

ama ben bunlara yapýþtýrcaðým 2-3 sene sonra "uygun fiyata" hisseleri
    rica ederim.

olay artýk sadece kronun finansal beklentilerden çýktý artýk sektör çok önem kazandý , dünya gündemi , kripto para borsalarý güvenliði, siyasi gündem hep siber güvenlik oldu.

4 aydýr zaten baskýlanýyor eðer ki baskýlanmaya devam edilirse , 2-3 sene beklerim ki zaten hedefim uzun vade yatýrým , yani zamanla, vade ile onlarý yenerim, benim açýmdan sýkýntý yok.
    kulansýnlar bakalým ..

bizde de ironsphere var ..

amerika ,asya devasa pazarý var ... bunlar kullansa ne olur kulanmassa ne olur
    Þimdi gelelim 79 harektinden sonra düþüþe geçtiðinde yazdýðým olumlu onlarca yazýlarýma ..

Hani birileri diyor ya sadece yüksekte yazýyorum .. Hisse düþünce kötülüyorum diye. Hisse ikinci diplerdeyken yazdýðým yazýlarýma .( 30 larda iken 2021 baþý 2022 sonu arasý )

8. Amerika temsilcimiz Jen, Kron yonetiminden cok memnun ve cok iyi desteklendigini soyluyor.

https://www.linkedin.com/feed/update...0537732505600/

ve en onemlisi

"I was invited to dinners with key decision makers in the C-Suite, and every interaction will lead to new business! " diyor.

Cok emin konusuyor yaptigi etkilesimlerin pozitif sonuc verecegine.

Ben de inaniyorum. Bu sefer de kuresel etkenler buyumemize comak sokmaz.

Yatirim tavsiyesi degildir

Sayfa 894/914 ÝlkÝlk ... 394794844884892893894895896904 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •