Sayfa 971/1312 İlkİlk ... 47187192196196997097197297398110211071 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,761 - 7,768 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Sayın hkm olsun, patrick olsun, vivatrader olsun, zaman zaman ters düştüğümüz konular olsa da, böyle "altıncı" adamlar great reset konusunda uyanmaya daha yatkın oluyorlar.
    Zaten altın alan adam, sisteme güvenmeyen adamdır.
    Sistemi sorgulamaya hazırdır.
    Diğerleri ise ölüm uykusunda gibidir.
    Uyanmazlar. Hatta uyanmamak için direnirler.
    Vakit kaybıdırlar.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Great reset le düz dünyayı aynı cümle içinde bile kullanmamak lazım.O kadar alakasız işler,WEF da adamlar ne yapacaklarını ilan ediyorlar,hem de bunu yıllardır yapıyorlar,geçmişe bakıldığında da eski söylediklerinin hemen hemen hepsinin gerçekleştiğini gördük.Şimdi de great reset diyorlar,bana da başta inanılmaz geldi,günlerce kafa yordum,2030 da adamlar mülkiyetsiz toplum diyorlar dijital para diyorlar,dijital paraya aklım erer onu kolayca yaparlar,mülkiyetsiz toplum nasıl olacak ona aklım ermiyor,ama gelişmelere bakınca sanırım onu da becerecekler.
    Hocam hikaye onlar... her 10 senede bir abd'de küreselci hikaye dolaşıma sokulur. Aşırı sağcı redneckler de bunu büyütür. Bu 10 sene önce küresel ısınmaydı, sonra covid oldu şimdi you'll have nothing.

Ulus devletlerin ölümünü bizim torunların çocukları dahi göremeyecek.

Asıl komik olansa, ülkenin binbir türlü derdi yokmuş gibi amerikan aşırı sağının fantazi bloglarını okuya okuya elin gündemini teee buradaki emlak forumuna sokmak. Youtube'dan dünya sırrına vakıf olduğunu sanıyor millet.

Zamanında komplocular için kurtlar vadisi vardı, o biraz keko işi olunca okuma yazma bilen komplo bağımlılarımız amerikan hikayelerine sardı.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    dağalgaz 1000, elektrik 750, su 200 geliyor...4 kişilik aileyiz...üstelik bu tür kaynakları olabildiğince tasarruflu kullanırım...köyde mesela su bedavadır, yine israf etmez insanlar.

bence kullanılan kaynağın ucuz olması ile tüketim artmamalı..mesela su bedava olsa, benim kullandığım su pek değişmez. bu tür hizmetlerde, kullanılan kaynağın maliyeti nedir, ona da bakmak lazım...özetle su fiyatı maliyetine göre bence normal...eğer su kıtlığı varsa, insanlar daha tasarruflu kullanmaya çalışmalı, ya da istanbul 20 milyon olmasın mesela...15 milyon olsa, su sıkıntısı kolay kolay yaşanmaz istte (resmi+gayri resmi+turist+öğrenci vs istin nüfusu 20 milyona yakındır şu an)
    3 kişilik aileyiz elektrik 2400 geldi sadece

4. "Devlet demir yumruğunu vursun, piyasaya müdahale etsin, zart zurt hayt huyt" diyenler vardı.

Aha geliyor yumruk. Fahiş nüfus artışına müdahale et başkanım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olası İstanbul depremiyle ilgili dikkat çeken bir çıkışa imza attı. Konuşmasında Londra'yı örnek gösteren Erdoğan, "İstanbul'un belediye başkanıyken benim İstanbul'a girişi vizeye tabi tutma diye tezim vardı. Her gelen rahatlıkla girsin, bu olamaz. İstanbul'a girmenin bir bedelinin olması lazım" ifadelerini kullandı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...im-644707h.htm

Belediye başkanlığının üzerinden 25 sene geçmiş.
    Üstelik son 20 yıldır ülkeye yöneten tek yetkili neden uygulamaya koymamış elini tutan mı yapma diyen mi vardı.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Great reset globalleşme dünyayı yöneten aileler gruplar çip takılması vs bunların hepsi palavra.

Doğada nasıl bir rekabet varsa insanlar arasındada bu rekabet var. Rekabetin ana amacıda doğada insan harici canlılar için hayatta kalmak yiyecek bulmak, insanlar içinse para kazanmaktır. Yerleşik hayata geçtikten sonra yaşananların hepsi para kazanmak içindir. Devletler milletler imparatorlıklar uluslar ırklar dinler vs hepsi para kazanmak için uydurulmuştur. Zaman zaman bazı gruplar devlet olur dinler olur dünya yönetiminde daha baskındır. Şuan amerika baskın bundan önce ingiltere baskındı. Hiçkimse yada hiçbir grup dünyayı istediği gibi rahatça yönetemez. Bugün dünyayı amerika yönetiyor ancak istediği gibi at koşturamıyor. Hata yapmamak için kılı kırk yarıyor. Hesaplar kitaplar yapıyor. Bi taraftan çini hesaplıyor bi taraftan rusyayı hesaplıyor diğer taraftan orta doğuyu petrolleri düşünüyor. Afrikayı yakından takip ediyor güney amerikaya arka bahçesine komunistler gelmesin diye uğraşıyor. Serbest piyasaya rekabete özgürlüğü bilime çok fazla önem veriyor çünkü gücünü kaybetmek istemiyor. İngiltereden aldığı dünya liderliğini başka uluslara kaptırmamak için var gücüyle çalışıyor. Tüm bunların ana amacı ana gayeside para. Diğer güçlerde amerikadan bunu almak için uğraşıyor.

Adam smith liberalizmin kurucusu sayılır. Adam basit bir soruyla başlamış. Neden bazı uluslar zenginken diğerleri fakir demiş. Sonuç daha özgür daha sorgulayan toplumların daha zengin olduğuna kanaat getirmiş. İngiltere ve abd de bu çizgide gittiği için gelişip süper güç olmuş. Bizim gibi geri kalmış ülkelerse hala devletçilik milliyetçilik ümmetçilik türkçülük vs zırvalıklarıyla büyük güç hayali kuruyolar. Amerikayı geçmeyi düşünüyolar. Geçemeyincede amerika bizi sömürüyo çip takıyo vs diyolar. Kimsenin bişey taktığı yok sen kendi kendine takıyorsun ve sürünüyorsun. Önümüzdeki yüzyıldada bu böyle gidecek gibi görünüyor.

Ne güzel amasız fakatsız belkisiz herşeyin basit bir açıklamasını bulabilmek.Bu böyledir diyebilmek ve tüm soruların cevaplarını bilmenin huzuru ile yaşamak.Cidden öyle biri olabilmeyi çok isterdim.Bana göre dünyada işler çok daha karmaşık.Neyse huzurlu olmak iyidir.Fazla kafa karıştırmamak belki de daha iyidir.

Yalnız özgür ve sorgulayan topluma amerika örnek verilince benim de aklıma basit bir soru geliyor.Kenedy i kim öldürdü ve neden öldürdü.öyle ya koca amerika başkanı tüm dünyanın gözü önünde canlı yayında öldürüldü.Katil oswald mıydı.

Sayfa 971/1312 İlkİlk ... 47187192196196997097197297398110211071 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •