Sayfa 23/997 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Finansbank 14.10 32 gün.. 14.40 137 gün ...temdit ..1 m... vakıf 14.15 yeni giriş oran teklif edildi..

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,158
     Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    eee parite dusunce dolar fırlayacaktı hani powera gore oyle diyodu eee 1.19 dan 1.17 ye indi ama hala aynı dolar dolar 3.75 ken de soyledim aylar once o zamanda burada caschci kaynıyordu herkesin aldıgı bisey dusmeye mahkumdur ...doları da bir hisse senedine benzeterim ben ..bir hisse senedinde kucuk yatırımcı coksa o senet duser dustukce duser ne kadar alsanda duser cunku kucuk yatırımcı habire alır maliyet dusurmek icin...dolarda aynı kucuk yatırımcı yani halk aldıkca oda yerinde sayıyor hic para babaları halka kazandırırmı ...borsa gercek anlamda terse donmeden dunya piyasaları donmeden buyuk bir siyasi jeopolitik olay olmadan dolar bostur tl hostur
    O donus noktasi sert ve bugunden yarina olmuyor iste, olsa is cok kolay olurdu.
    Evet cogunluk hakli cikamaz ama cogunluk da gitgide azalir ve biter.
    Borsayi alim icin olmasa da iyi izlemek burada bazi ipuclari verir.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Finansbank 14.10 32 gün.. 14.40 137 gün ...temdit ..1 m... vakıf 14.15 yeni giriş oran teklif edildi..

14.40 oranı 137 gün için mi aldınız?

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Finansbank 14.10 32 gün.. 14.40 137 gün ...temdit ..1 m... vakıf 14.15 yeni giriş oran teklif edildi..

137 gün tek seferde bağlamak, 32 gün %14.11 ile bağlamaya eşit getiri sağlıyor buna dikkat edin. 137 gün seçeneğini sadece faizlerin düşeceğini düşünüyorsanız seçin. Zira %14.11 brüt oran ile 33,34,35,35 günlük arka arkaya yapılan mevduatın kümülatif getirisi , 137 günlük ile aynı yani %14.40 brüt orana eşittir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    eee parite dusunce dolar fırlayacaktı hani powera gore oyle diyodu eee 1.19 dan 1.17 ye indi ama hala aynı dolar dolar 3.75 ken de soyledim aylar once o zamanda burada caschci kaynıyordu herkesin aldıgı bisey dusmeye mahkumdur ...doları da bir hisse senedine benzeterim ben ..bir hisse senedinde kucuk yatırımcı coksa o senet duser dustukce duser ne kadar alsanda duser cunku kucuk yatırımcı habire alır maliyet dusurmek icin...dolarda aynı kucuk yatırımcı yani halk aldıkca oda yerinde sayıyor hic para babaları halka kazandırırmı ...borsa gercek anlamda terse donmeden dunya piyasaları donmeden buyuk bir siyasi jeopolitik olay olmadan dolar bostur tl hostur
    Yıl sonu 4 tl olduğunda da Tl hoştur dermisin?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Vekalet gerekir normalde ama işlem basit ve para hareketi içermediği için tanıdık bankacı yapabilir.
    Aracı kurumlar nakitte kalan portföyü mevduat, repo vs şeklinde bankalarda değerlendirebilir. Yapamayacaklarınşey mevduat toplamak bu ikisi çok farklı şeyler. Ayrıca yatırım sözleşmeniz olması yeterli ek olarak vekalete gerek yok.

7.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    yine arkamdan atıp tutmuşsunuz,yahu size ne benim ne yaptığımdan? 52 den yine fulledim,ben toplamaya devam. sizde boş lafa devam.

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ne yapacan işte bu kervana binmeyen TL de soyulmaya mahkumdur. ben 2008 den 2016 ya kadar TL de paramın yarısını yedirdim haramzade sistemine, kasım 2016 dan itibaren artık yeter dedim. TL ye bağlı varlık tutmayında ne tutarsanız tutun,sadece dolar demiyorum. altın,CHF,GBP,en kötü eur bile tutsan olur, lanet olsun TL ye, TİKSİNDİM. Dolar tutmamında sebebi en yüksek DTH faizi onda,ne yapacan faizcilikten vazgeçemiyorum. eğer fiziki tutsam CHF tutardım.

Sayfa 23/997 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •