Sayfa 635/637 İlkİlk ... 135535585625633634635636637 SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 5,073 - 5,080 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Bu başlığın kıymetini ve anlamını bence üye ya da ziyaretçi olarak okuyan bütün gençler çok çok iyi biliyor ... Ama kanaatime göre bu başlığın kıymetini bilmeyenler ; gençleri sanki yaşıyla ,tecrübesiyle ezerek kendi tespitlerini genel doğruymuş gibi dikte etme mantığına giren yaşlılar . ...
    Yazı güzel olmuş teşekkürler.

Ekeme olarak bir de elindeki oyun parasıyla ezdiğini sanan görgüsüzler var.
    Lotum şu kadar, aylık oyun hacmim bu kadar diyorlar valla okuyunca ben utandım...
    Burada bilgi amaçlı yüzdelik portföy dağılımı paylaşan var sadece..
    YTD

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

2.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Tartışma çok gereksiz uzadı, Sn Kingsailor'un Orta Vadeli İnciler başlığı altındaki temel analizlerini beğenerek okuyordum. Böyle tartışmalar yaşanacağını tahmin etmezdim.

Sn Kingsailor, size iki sorum var.

- Varsayalımki beğendiğiniz 10 adet hisse var, bu durumda hem hisseler arası hem de çeşitli enstrümanlar arasında çeşitlendirmeye olan bakış açınız nasıldır?

- Varsayalımki beğendiğiniz 1 adet hisse var; bu durumda elinizdeki miktarın hisse, döviz, altın vb çeşitlendirilmesine bakış açınız nasıldır?

Bence bu iki soru birçok şeyi çözecek, teşekkürler.
    Amaç küçük tasarruflar ile finansal özgürlük sağlayacak portföye ulaşmak ise buna 10 adet hisse ile varılamayacağı kanaatindeyim. Sebebini açıkladım yukarıda...Ama bu TR borsası için geçerli...unutmamak lazım....Bu yolda beyendiğim 10 adet hisseyi ikiye indirir yoluma devam ederdim...Finansal özgürlük getirecek miktarı elde edene kadar bu şekilde devam ederdim...Diğer enstumanları da düşünmezdim...Böylede yaptım...

Portföy gerekli büyüklüğe ulaşınca ise diğer enstrümanlar ile çeşitleme yapılabileceği kanaatindeyim....Tabi buradaki büyüklük kişiden kişiye değişir...

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Çok alınganmışsınız üzüldüm...

Bir defa sen dedim onda da özür diledim, haklıydınız o konu da

Onun dışında tatlı atışmalarımız oldu, ben sizin anlayışı kıt, okuduğunu anlama özürlü demenize hiç alınmadım alınmam da

Allah daha uzun sağlıklı ömür versin, yaşı benim yaşımın 2katından fazla olup borsa da "oynayan" birine zaman ve para kaybetmemesi için seçenekler sundum,

Kağıt yükselsin diye patronun eline bakması, 25yıldır krizleri fırsata tam çevirememiş birisinin gelecek kriz için gün ay yıl bazlı tahmin yapması zoruma gitti, yardımcı olmak istedim....

Ligler bitti evet ama Dünya kupası henüz başlamadı

YTD

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Ayıp olmuyor mu artık.Bu mesajda bana akıl veriyorsun utanmadan.Senden kaç yaş büyük birine zaman ve para kaybetmemesi için seçenekler sundum diye iddia falan oyna demeni haklı gösterdiğini yazıyorsun.Dalga geçiyorsun.Bunca yıldır krizleri fırsata çevirememiş biri diyerek sanki borsada başarısız biri olduğum imasında bulunuyorsun.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Cidden o kadar yaşınız genç mi.O zaman bu diyalogu uzatmayalım.Sizin gene de yapmış olduğunuz kinayeyi anladım.Krizleri fırsata çevirememiş biri falan diye yazdınız ya, o yüzden kısa bir cevap yazmam gerekti şimdi.İnsanın parası ile övünmesi hoş değildir.Sonra başka şeyler düşünür insanlar.Elimdeki lot sayısını ve nihai lot hedefimi ilerde burada yazacağım.Sattığım gün kaç lotum var kaç lot sattım yazacağım.Siz güneşin piyasadaki lot sayısını bu arada öğrenin sonra ben size koç lot sattım, sattığım zaman burda yazarım.Daha fazla yazmam ayıptır, kendi hayat görüşüme göre.Biraz daha saygılı olmanızı tavsiye ederim tanımadığınız insanlara karşı.Bu mesajınız bile dalga geçer bir mesaj ne diyeyim şimdiki gençler böyle.Ama benim hesabıma göre sizin bir yılda yaptığınız yatırımı ben ara kademe alımı olarak sık sık yapıyorum.Şimdi kimse bana kızmasın bu çocuk bunu haketti ))))))))))))
    Kızdığım için yazdığım bu mesajı kullanarak şimdi de görgüsüz diyorsun.Bak Oğuz yaptığın ayıptır.Ben senin baban yaşındayım benden alıntı yapma diyorum hala belden aşağı mesaj yazarak hakaret ediyorsun.Ayıptır ,bunlar yakışmaz.

5.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Amaç küçük tasarruflar ile finansal özgürlük sağlayacak portföye ulaşmak ise buna 10 adet hisse ile varılamayacağı kanaatindeyim. Sebebini açıkladım yukarıda...Ama bu TR borsası için geçerli...unutmamak lazım....Bu yolda beyendiğim 10 adet hisseyi ikiye indirir yoluma devam ederdim...Finansal özgürlük getirecek miktarı elde edene kadar bu şekilde devam ederdim...Diğer enstumanları da düşünmezdim...Böylede yaptım...

Portföy gerekli büyüklüğe ulaşınca ise diğer enstrümanlar ile çeşitleme yapılabileceği kanaatindeyim....Tabi buradaki büyüklük kişiden kişiye değişir...
    Peki teşekkür ederim.

Bu çeşitlendirme mevzusuna ben çok önem veriyorum açıkçası ancak herkesin de yoğurt yiyişi farklı ve uluslararsı başarılı yatırımcılar arasında da çeşitlendirme yerine odaklı olmayı tercih edenler var bildiğim kadarıyla. Eğer 2/2 yapabiliyorsanız ne mutlu size ancak öte yandan da bu çok zor bir ihtimal dolayısıyla konuda gençlere tavsiye verenler çeşitlendirme tavsiye ediyor, bunu da anlayış göstermek lazım.

6. sabah bakmıştım aynı tartışma vardı... akşam bakıyorum hala aynı...
    bu kadar yazana kadar 10 tane hisseyi en ince ayrıntısına kadar incele, bin kere daha iyi... zaten 5 gün 10'ar hisse incelesen imkb 50 biter....

en son bu kadar boşa yakılan enerjiyi bitcoin farm çiftliklerinde görmüştüm... allah akıl fikir versin demiştim...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Peki teşekkür ederim.

Bu çeşitlendirme mevzusuna ben çok önem veriyorum açıkçası ancak herkesin de yoğurt yiyişi farklı ve uluslararsı başarılı yatırımcılar arasında da çeşitlendirme yerine odaklı olmayı tercih edenler var bildiğim kadarıyla. Eğer 2/2 yapabiliyorsanız ne mutlu size ancak öte yandan da bu çok zor bir ihtimal dolayısıyla konuda gençlere tavsiye verenler çeşitlendirme tavsiye ediyor, bunu da anlayış göstermek lazım.
    Tesekkurler...Ancak dediğim gibi....Yani bi kaç defa yazdım....Uluslararası manada konuşmuyorum....TR borsaları için diye bir kaç defa vurguladım...O adamlar kendi borsalarına göre konuşuyor...Bu ülkede enflasyon ve kur meselesi olmasa bende 10 hisse alırım...

Hedef 2/2 de değil 10/2...Diğer yöntemde ise 10/10.....10/2 başarı 10/10 a göre çok daha kolay......

Bende sizi takip ediyor ve beyeniyorum....Başarılar...

8.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Tesekkurler...Ancak dediğim gibi....Yani bi kaç defa yazdım....Uluslararası manada konuşmuyorum....TR borsaları için diye bir kaç defa vurguladım...O adamlar kendi borsalarına göre konuşuyor...Bu ülkede enflasyon ve kur meselesi olmasa bende 10 hisse alırım...

Hedef 2/2 de değil 10/2...Diğer yöntemde ise 10/10.....10/2 başarı 10/10 a göre çok daha kolay......

Bende sizi takip ediyor ve beyeniyorum....Başarılar...
    Teşekkürler, ufak bir ekleme yapmak isterim. Çeşitlendirme yaparken amaç 10/10 yapmak değil, mesela 3/5 yapmak. Mesela 2 hisse seçmeye çalışan biri eğer usta değilse yapacağı bir yanlışlık yarıya yarıya maloluyor ancak diğer durumda böyle değil.

Ayrıca meseleye teorik olarak bakarsak da her firmanın iki adet riski vardır; kendilerine özel ve bulundukları piyasanın tamamını ilgilendiren. Burada 5 hisse alarak da ilkini düşürmek amaçlanır.

Dediğim gibi eğer o iki hisseyi bulacağınıza güveniyorsanız hiçbir problem yok bence ki temel analizlerinizden ben bulabileceğinizi düşünüyorum. Ancak mesela Sn Cautionary'nin verdiği önerilerin yeni başlayanlara ve geniş bir kitleye hitap ettiğini unutmamak lazım.

Teşekkürler.

Sayfa 635/637 İlkİlk ... 135535585625633634635636637 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •