Sayfa 152/651 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon
Arama sonucu : 5206 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    gentaş ikinci çeyreklerde 10 milyon ,üçüncü çeyreklerde ise ortaklık payına düşen 13,5 milyon kar yapmıştır...(şu ortaklık payına düşen ne demek hala da anlamış değilim )
    Ortaklık payına düşen kar şu oluyor ; diyelim ki sen gentaş olarak a şirketinin %60 hissedarısın. Bu şirketi bilançonda tam konsolide ediyorsun. A şirketinin karı 10m ise , senin hissedarı olmadığın %40 lık dilime düşen 4m karı toplam kardan düşerek ana ortaklık payına düşen kara ulaşmış oluyorsun. Umarım anlatabilmişimdir. Sağlıcakla...

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

2. SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    Ortaklık payına düşen kar şu oluyor ; diyelim ki sen gentaş olarak a şirketinin %60 hissedarısın. Bu şirketi bilançonda tam konsolide ediyorsun. A şirketinin karı 10m ise , senin hissedarı olmadığın %40 lık dilime düşen 4m karı toplam kardan düşerek ana ortaklık payına düşen kara ulaşmış oluyorsun. Umarım anlatabilmişimdir. Sağlıcakla...

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    tamam dostum anladım...çok teşekür ederim...demek ki gensaşın bir kısmı başkasına ait....toplu halde baktığımızda şirketin kar yapabilme potansiyeline bakmış oluyoruz...ama ana ortaklık payına baktığımızda patronun ve ky ya düşen miktarı görmüş oluyoruz...

bu bağlamda şirketin açıkladığı 31 milyon küsür kardan patrona ve bize düşen miktarı 27 milyon tl oluyor...

sanırım bu sefer doğrusu oldu....

topiklerde ky ların yardımlaşması çok güzel...birbirimize çok şey katıyoruz dostlar...katkısı olan herkese teşekürler....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by aslan3800 Yazıyı Oku

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Genpaz dallamasi satti. Dallamanin isi bu.

6.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    Genpaz dallamasi satti. Dallamanin isi bu.
    kap haberi mi dostlar ?? satmışsa ne kadar satmış olabilir ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. arkadaşlar bırakın by lar toplasın şunu..sabır ile bir toplasınlar sonrası çok daha güzel olacak...bu arada şirkete de bir meail atmıştım hala cevabı gelmedi...gelirse burada paylaşırım...

8. Spek hisseyi kontrol altında tutuyor. Gunlukculer iyi tokatliyor.
    GALİP olmadan zor.

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 152/651 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •