Sayfa 326/336 İlkİlk ... 226276316324325326327328 ... SonSon
Arama sonucu : 2681 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Sayın Vob24, eldeki kömürün değerlendirilmesi noktasında...

Geride bir kaç yerde de bahsettiğim üzere tıpkı Ilgın kömür rezervinde olduğu gibi kalorifik değeri düşük linyit kömüründen organik gübre üretimi ile ilgili ciddi akademik çalışmalar mevcut ve sayın yöneticilere bu hususu arz ettiğimde ilgiyle dinlediler...Ha keza, kömürün gazlaştırılması suretiyle hidrojen enerjisi üretimi konusunda da yurt dışında son dönemde yapılmış bazı girişimler mevcut ki, Enerji Bakanlığının da bu konuda açık niyeti ve hatta bu konuda oluşturulmuş bir yol haritası var...CTC CEO'su üzerinden dünyanın en büyük maden devi Glencore ile de networkler mevcut...Adamlar Kanada'nın en büyük kömür madeni şirketini daha geçenlerde satın aldılar...Milyar dolarlar havada uçuşmakta !

Burada temel sıkıntı Ciner grubu ile mevcut iktidar arasındaki limonî ilişki ve bunun doğal sonucu olarak sayın Turgay Ciner'in ülkeye yatırım yapmasının önünde set çekilmiş olması...Yoksa para söz konusu bile değil...

Yerel seçim sonuçlarından sonra sadece siyasi değil ekopolitik konjonktürde de belirgin bir yumuşama gözlemlemekteyim...Ilgın'daki rezervin mümkün kategoride raporlanmasının da bunun bir sonucu olduğunu değerlendiriyorum...Yoksa kimse durup dururken 6.000 m. karot işine girişmez...

Son tahlilde gayet esaslı alternatiflerimiz ve buradan çıkacak yepyeni hikaye potansiyeli devam etmekte, bakalım süreç nereye evrilecek, ömrümüz olursa yaşayıp göreceğiz...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2.  Alıntı Originally Posted by snob77 Yazıyı Oku
    Ben geçenlerde yazmıştım, borsa 5-6 dolara gidecekse bu siyasi gelişmelerle olur diye. Mevcut koşullarda bu kadar, çünkü sağlam ve gerçek para girişi ülkeye bu tabloda olmaz, ekonomik değil siyasi değişim gerek. Bunun işaretleri varmı, var olduğunu söylemiştik, olaylar hep tekerrürden ibarettir, bunun böyle olduğunu bilerek, fazla geriye gitmeye gerek yok son yirmi yılı analiz edin ,birebir aynı şeylerin yaşandığını görürsünüz.
    Sayın üstattan harika bir analiz !..

"Ya taraf olursunuz ya bertaraf" anlayışı ile yönetilen bir ülkede yatırım yapmanın sadece ekonomik değil siyasi riskleri de mevcut maalesef...Milyarlar harcayarak yaptığınız yatırıma 1 gecede çökülmesi, akabinde terör örgütleri ile ilişkilendirilmeniz ve kodese tıkılmanız işten bile değil...Zaten mevcut durumun temel nedeni de bu...Sayın Aslı Şafak'ın "Bana Bana Hep Bana" kitabında da özetlenmiş bir ülkedeyiz...Düzelir inşallah...

3. Uzunca bir dönem 0.40-0.50 civarında PD/DD ile fiyatlanan bankalar bile bizim şu an bulunduğumuz çarpanlardan pahalı (mesela AKBNK 1.6, GARAN 1.7, YKBNK 1.6) ve üstelik bankacılık sektörü üzerinde bunca risk varken ? Daha dün bir bankadan % 54 faiz teklifi geldi PPF'de duran bir miktar param için...Aslında onlar da para bulamıyor ve parası olmayan bir bankacılık sektörünün gelecekteki kârlılığını satın almak...Ne bileyim ? Bu borsa yatırımcısını anlamak mümkün değil, enerji sektöründeki şu kağıt şu risksiz haliyle 1.29 !...

4. .

İş ilişkisi : https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1293276

Eti Soda'ya ortalama 220 bin ton kömür satışı olmuş...Bu yıl fiyat ortalaması en kötü 2.300 Tl olsa 500 milyon Tl civarı hasılat sadece buradan...Hatırlatmak isterim ki, bugüne kadar 827 milyon Tl dekapaj yatırımı yapılmışken 2024 yılı için bahsedilen rakam 441 milyon Tl. Yani 2018 yılından bugüne yapılan yatırımın yarısından fazla...Bu da demek oluyor ki ortalamanın üzerinde bir satış yapma ihtimali de mevcut...Kırma-eleme yatırımı için ÇED gerekli değildir kararı çıkmıştı, buradaki faaliyetlerden de katkı olur bu sene...

5. https://www.n11.com/urun/humata-leo-...9?magaza=humat

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    https://dspace.ankara.edu.tr/xmlui/h...00.12575/30312

Şirketin öyle büyük bir zenginliği var ki...Termik Santral konusu asıl meselenin üstünü örtmek için kullanılan bir argüman sadece...YTD

Buraya öyle dünyanın masrafını yapmaya gerek yok, 1-2 milyon dolarla Türkiye'nin en entegre organik gübre tesisi yapılabilir. Tarımın böylesi önemli hale geldiği bir konjonktürde hükümet de sonuna kadar destekleyecektir böyle bir projeyi...
    Ben bu görüş ve öneriyi şirkete yapalı 2 yıldan fazla zaman geçti ve bu süreçte linyitten organik gübre üretimi konusunda bir çok firma kayda değer ilerlemeler kaydetti, piyasaya ürün sundu...Bizimkiler diğer şirketlerinden kaynaklanan yoğunluk ! nedeniyle ilgi göstermemişlerdi... 239 kullanıcıdan 5 yıldız alan bir ürün ve yorumları okuduğumda Türk tarımını kimyasal zehirlerden kurtaracak bir ürün olduğu net !

Çap, vizyon, misyon artık adına ne derseniz deyin...Karşıdan baksan adam zanneder ceketinin düğmelerini iliklersin ama kafa tın tın...

6. Cuma günü sabah teorik eşleşmeye bakarken bunu +9 larda gördüm, açılışta sıfıra çekti gerçi ama. Böyle hareketler kanımca güzeldir, ketum şirkette birşeyler olacak gibi. Kimsenin temettü vermediği sene güzel de temettü açıkladı.

Radara aldım , bilmiyorum belki direk alırım

Yatırım tavsiyesi değildir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Sermayesi 148 milyon TL olan PRKME minimum 500 milyonluk iş bağlantısı haberi gönderiyor ve devre kesmenin eşiğinde...Adı lazım değil 30 milyar TL piyasa değerindeki başka bir şirket 2 milyon dolarlık (64 milyon TL) iş bağlantısı yaptım haberi ile tavan....

Piyasanın şirazesi kaydı...

8. Şaka maka derken Haziran ayındayız ve ilk çeyrek bilanço halen ortada yok...Raporu da pozisyonlarına göre gönderecekler anlaşılan...Bu çeteyi bu şirketten acilen uzaklaştırmak gerekli artık her kimse ! Hem kurumsallığa hem yatırımcıya büyük zarar veriyorlar şahsi menfaatleri için...

Sayfa 326/336 İlkİlk ... 226276316324325326327328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •