Sayfa 279/319 İlkİlk ... 179229269277278279280281289 ... SonSon
Arama sonucu : 2551 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: PRKME - Park Elektrik Madencilik

1. Ilgın Kömür İşletmesi son 3 yılda çok büyük bir miktarda dekapaj yaparak 1 milyon tona yakın çıkarılmaya hazır kömür stoku oluşturmuştur. Yani bir kepçe ve kantarla 1 milyon kömür satılmayı beklemektedir.

Bu işletme zarar ediyor diyenlere sormak lazım; son iki yılda işletmenin zararı yaklaşık 5 milyon TL'dir. Bu zararın bir kısmı da Ar-Ge çalışmalarından gelmektedir. Çünkü kömürden organik gübre elde edip ülke tarımının hizmetine sunulmaktadır.

Bu nedenle şu çok açık bir biçimde ortaya çıkmaktadır; Yeni Çeltek Kömür işletmesi paravan işletme olarak kullanılacaktır. Yeni Çeltek Kömür İşletmesi TKİ'den alacağı bu sahayı büyük bir ihtimalle daha önceden belirlenmiş bir özel firmaya devredecektir.
    http://www.madenis.org.tr/tr/haber-d...decek-148.html
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. Türk linyitlerinden organik gübre üretimi

Sıcaklığın bu kömürler üzerinde gübre üretimi için önemli bir rol oynamadığı tespit edilmiştir. Yapılan deneylerden elde edilen tecrübelerle ülkemizde organik gübre üretiminde kullanılan Konya Ilgın kömürlerinin 3 farklı damardan alınan numuneler de ön değerlendirmeye tabi tutulmuştur. %40 ile %60 arasında organik gübre elde edilebileceği öngörülmüştür.
    https://dspace.ankara.edu.tr/xmlui/h...00.12575/30312

Şirketin öyle büyük bir zenginliği var ki...Termik Santral konusu asıl meselenin üstünü örtmek için kullanılan bir argüman sadece...YTD

Buraya öyle dünyanın masrafını yapmaya gerek yok, 1-2 milyon dolarla Türkiye'nin en entegre organik gübre tesisi yapılabilir. Tarımın böylesi önemli hale geldiği bir konjonktürde hükümet de sonuna kadar destekleyecektir böyle bir projeyi...
    Son düzenleme : Hissedarxd; 11-04-2022 saat: 12:32.

3.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Sayın boombeach, faaliyet raporunu ben de okudum ve hemen her satırında mevcut konjonktürde buraya bir termik santral yapılmasının rasyonel olmadığı konusundaki ana fikre atıf var. Yok Paris Anlaşması, yok maliyetlerdeki artış, yok yerli kömür teşvik politikasındaki belirsizlik...

Şahsen buraya bu yatırımı yapmak yerine mevcut kömürün çıkartılarak satılmasını çok daha rantbl görmekteyim. Bu iş için de sermaye yeterince var. Çeltek kömür işletmelerinde bir yakınım var, ne kadar kârlı bir iş olduğunu biliyorum.
    çok haklısınız. çıkarılıp satılsın. hem yatırım maliyetinden de kurtulmuş oluruz. fakat öldüm fiyatına da satmasın. kömürün fiyatı malum. investing de 6.000 kcal Rotterdam Kömürü 300$. bir de patron artık temettü dağıtsın lütfen. bi çalışanı var patronun Aslı Şafak kitabı var Bana Bana Hep Bana. subliminal mesaj vermiş sanırım kitap isminde.

4. ARCLK dünkü alımlarla birlikte son 1 yılda resmen 2.6 miyar Tl ik geri alım yaptı hisselerinde. Borsada, defter değerinden işlem gören ve Ciner markasını temsil eden tek şirketinin bu fiyatlamalarda olmasına razı olduğuna göre Aslı Şafak'ın dediği doğru. Zaten Şirket kasasında böyle bir nakit de yok, Turgaycığım hepsini hüpletmiş neyle nasıl alacak ?

5.  Alıntı Originally Posted by boombeach Yazıyı Oku
    çok haklısınız. çıkarılıp satılsın. hem yatırım maliyetinden de kurtulmuş oluruz. fakat öldüm fiyatına da satmasın. kömürün fiyatı malum. investing de 6.000 kcal Rotterdam Kömürü 300$. bir de patron artık temettü dağıtsın lütfen. bi çalışanı var patronun Aslı Şafak kitabı var Bana Bana Hep Bana. subliminal mesaj vermiş sanırım kitap isminde.
    buna çanak tutan yk üyeleri dahil bu kadar yatırımcının yıllardır hakkını gasp edenlerin ölümlerini nasıl olacak. bir tane dürüst insan varmış şirkette. o da sene başında istifa etmişti. Allah belalarını versin evlatlarından çıksın hepsinin.

haftalıkta 6.70 Çanakkale boğazı.. selam verse bile, EGeye çıkabilmesi için üzeri kapanışlar yapması lazım..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

DÜZELTME yukarıdaki 6.70 6.74 olmalı.. 6.74 ve 6.67 destek seviyeleri..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

8. ben şöyle düşünüyorum. örneğin Arçelik nasıl kurumsal arkasında koç holding var, geri alımları var, yatırımcısına sahip çıkıyor. şimdi Arçelik ve şirkete para yatıranlar kazanıyor dimi. Vesbe de onun kadar olmasa da hissesi ona paralel hareket ediyor.
    şimdi çante ye bakın. arçelik gibi arkasında kocaman bir kurumsal yapı, yatırımlar, çalışanlar, üretimler. 4liradan 30 liraya geldi. şimdi bu prkme de o kadar büyük kurumsal olmasa da yani bir şeyler yapsa ama işte sahip çıkanı yok, çalışan personeli yok. yani beklentisi yok. faaliyet raporunu okuyorsun. yok dolar arttı yok şöyle yok böyle. içi geçmiş şirketin.

Sayfa 279/319 İlkİlk ... 179229269277278279280281289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •