Sayfa 144/350 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. optimizasyonda hesaplamaya komisyon+kayma dahil etmek için sistem.seviye kullanabilirsiniz . örneğin 50 puan kom+kayma için giriş çıkış seviyelerini 50 puan öteye seviye ile atabilirsiniz.
    ancak ideal eldeki en iyi trade aracı olmasına rağmen optimizasyoda bazı eksikler var.
    zaman içindeki portfoy artışını görmelisiniz
    sadece max drawdownı değil diğer irili ufaklı kötü dönemleri görmelisiniz
    marj kullanımını optimze edebilmelisiniz
    işlem bazında mfe mae ( en yüksek kar , en yüksek zarar) gibi bilgileri görüp kullanabilmelisiniz

2.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Indikatör kullanmadan yapilan sistemlerde gecikme az ve kontrol edilebilir oluyor, ben de sistemlerimde mumkun oldugunca indikator kullanmamaya calisiyorum...

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

selamlar...

Indikatör kullanmadan yapilan sistemler de neler kullanılır ?

3. programlamayı bilsem neler neler yaratacamda olmuyor işte.

Optimizasyon kısmında eksikler var evet yarar sağlamıyor nasıl yarar saglamıyor puanı bürüt hesaplaması en büyük sorunu 999999999 işlemi sistemi en yüksek karı üreten olarak gösteriyor. fakat gerçekte bu sistemi kullanmayız.

belirli bir sınıra kadar gösteriyor gerisini alt taraftan siliyor. haliyle belki az işlemli ama iyi sistemleri ayıklayamamış oluyoruz vesair.

Buradan ideal yöneticilerimize seslenelim bu konuda:

Optimizasyon penceresini işe yarar hale getirmek için öneriler;

1-Bileşke sistem getiri penceresindeki kayma bölümü aynı şekilde optimizasyon penceresinin bir yerine iliştirilmeli. Sadece bunu eklmek bile optimiasyon penceresini işlevsel bir hale getirecektir.

2-getiri eğrisinin stabilitesiyle ilgili bir kaç parametre kolonu daha eklenmeli karlı işlem yüzdesi pf oranı gibi değerlerde eklenmeli.

3-bazı gereksiz parametreler çıkartılabilir zararlı işlem sayısı karlı işlem sayısı gibi boş yere yer kaplamasın diye.

4-parametre haritası büyük kodlama gerektirebilir ancak dagılımın hangi parametrelerde daha iyi sonuçlar yarattığı sistemlerin gelecekte başarılı olup olmayacağı konusunda bize fikir verecektir bu harita.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    optimizasyonda hesaplamaya komisyon+kayma dahil etmek için sistem.seviye kullanabilirsiniz . örneğin 50 puan kom+kayma için giriş çıkış seviyelerini 50 puan öteye seviye ile atabilirsiniz.
    ancak ideal eldeki en iyi trade aracı olmasına rağmen optimizasyoda bazı eksikler var.
    zaman içindeki portfoy artışını görmelisiniz
    sadece max drawdownı değil diğer irili ufaklı kötü dönemleri görmelisiniz
    marj kullanımını optimze edebilmelisiniz
    işlem bazında mfe mae ( en yüksek kar , en yüksek zarar) gibi bilgileri görüp kullanabilmelisiniz
    seviye kaydırmak da çözer evet. belirttiğiniz gibi başka şeylerde var.
    işte genel olarak hepsi için şöyle bir özel çözüm var;
    performansın üst bilgileri ve detay tablosunu hesaplayıp döndüren özel metodları yazdık ise,
    normal bir sistemi hiç optimize kalıbına sokmadan lib yada usera aldık. param olarak optimize değerleri alacak hale soktuk
    orjinal getirihesapla kodu yerine GetirihesaplaYeniyi yazdık.sistemi içeren metodun performans verilerini return yada out ile göndermesini sağladık. artık bu sistemi sistem getir ile çağırıp istediğimiz şekilde optimize verisi yazıp okuyabilir oluyoruz.

5. ben kod bilgim olmadığımdan başka bir program kullanıyorum , data aktarma , aynı sistemi iki taraf arasında tekrar yazma gibi sorunlar var ama başka çare yok

aşağıda örnek bir equity curve ve drawdown tablo görüntüsü var (örnekte yüksek marj kullanılmış)
    drawdown altında en son portfoy yükseğinden kaç bar uzakta tablosu özellikle yardımcı

h1.jpg

h2.jpg

bir sistemimin çalışması uzun zaman aldığından robot olarak kullanamıyorum. lib.cs kullanmak çalışmayı hangi oranda hızlandırır?

7.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    ben kod bilgim olmadığımdan başka bir program kullanıyorum , data aktarma , aynı sistemi iki taraf arasında tekrar yazma gibi sorunlar var ama başka çare yok

aşağıda örnek bir equity curve ve drawdown tablo görüntüsü var (örnekte yüksek marj kullanılmış)
    drawdown altında en son portfoy yükseğinden kaç bar uzakta tablosu özellikle yardımcı

h1.jpg

h2.jpg
    Optimizasyon modülündeki eksiklikler nedeniyle kendi uygulamamı yazmak zorunda kaldım.

MDD sonrası bar sayısına benzer bir parametre bende de var. Yeni yüksek yapmak için geçen en uzun süreyi hesaplıyorum. Resimde MaxDaysToNewHigh kolonuna denk geliyor. Hatta bu değerin kare kökünü kara(Profit) bölüp Caca adını verdiğim oranı hesaplıyorum ve sistem belirlerken kullanıyorum. Yani en çok kar getiren ve en kısa sürede yeni yüksek yapan sistemi bulmak için faydalı oluyor. Bununla birlikte Sharpe ve Sortino da faydalı oranlar. Malesef bunlar iDeal'de mevcut değil.

8.  Alıntı Originally Posted by cem_songa Yazıyı Oku
    selamlar...

Indikatör kullanmadan yapilan sistemler de neler kullanılır ?
    Fiyat ve hacim...

Bunlar en temel ve en gercekci indikatorlerdir.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 144/350 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •