Sayfa 1008/1120 İlkİlk ... 850890895899810061007100810091010101810581108 ... SonSon
Arama sonucu : 8959 madde; 8,057 - 8,064 arası.

Konu: Foreks Haberleri II

*ertem: Bu konuda çok spekülasyonlar yapıldı ama bunların doğru olmadığını, ziyaretin olumlu olduğunu düşünüyorum
    *ertem: Bretix süreci ingiltere ile türkiye arasında yeni fırsatlar doğuruyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*ertem: Türkiye'nin yeni dönemde ne yapacağı merak ediliyor, dışa tam açıklık, kambiyo rejimi, dalgalı kurda hiçbir değişiklik olmayacağını vurguladık
    *ertem: Dışa açıklığın tartışılması abesle iştigaldir
    *ertem: Enflasyonla mücadelenin bu kazanımlar derinleştikçe daha da üst düzeyde olacağı vurgulandı, bunu zaten hep vurguluyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

*ertem: Türkiye'de bu paradigmayı derinleştirilecek adımlar atılıyor
    *ertem: Kgf'de 15 nisan itibariyle yeni bir faz uygulamasına başladık

*iş yeri tesliminde kdv oranı 31 ekim'e kadar %8'e düşürüldü-bloomberg ht

*ertem: Tüm dünyada merkez bankaları amaç açısından hükümetlerin ekonomi politikalarına bağlıdırlar, bu ekonomik politikaları kendi araç bağımsızlığı içinde gözetirler, cumhurbaşkanımız bunu ifade etti
    *ertem: Merkez bankamız araç bağımsızlığında sonsuzdur
    *ertem: Merkez bankasının hükümet ve siyasetten bağımsız olarak bir araç bağımsızlığı vardır, tcmb bu konuda dünyanın sayılı merkez bankalarından biridir

*ertem: Kimsenin merkez bankası'nın araç bağımsızlığı üzerinde etkisi, yönlendirmesi yoktur
    *ertem: Kgf geri dönüşleri çok sağlıklı gidiyor
    *ertem: Kgf'de 30 milyar tl'lik yeni kaynak işletme kredisi olarak kullandırılacak

*ertem: Kgf kullandırımının enflasyonu artıracağı söylemleri kesinlikle doğru değil, yeni kgf açılımının enflasyonun yapısal özelliklerini düzeltici bir nitelikte olacağını düşünüyorum
    *ertem: Kur hem psikolojik hem maliyet olarak işletmeler üzerinde ciddi bir baskı oluşturuyor*ertem: Yılın ilk çeyreğinde büyümenin yüzde 7'nin üzerinde gelmesini bekliyorum

*tüik: Konut satışları nisan'da 103.087 (önceki 110.905)
    *tüik: Ipotekli konut satışları nisan'da 27.912 (önceki 32.786)
    *tüik: Ipotekli konut satışları nisan'da yıllık -%35,6 (önceki -%35,0)

Sayfa 1008/1120 İlkİlk ... 850890895899810061007100810091010101810581108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •