Sayfa 903/1006 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ortak kullanım, toplam atm sayısını azaltacağı için maliyet avantajı sağlar diye düşünüyorum
    Buna rağmen büyüklerden birinin diğerine müşteri kaptırma riskini almaya değmez ATM = basit bir şube. Şubeye yeni adam sokmanın maliyeti bu başlıktan da görüldüğü gibi çok daha yüksek. Büyükler arası "maliyet avantajı yaratan kooperasyon" sadece duvarların arkasındaki operasyonlarda olabiliyor. Mesela büyüklerin kurduğu BKM veya efektif paraların taşınmasını sağlayan ortak AŞ'leri var... Ama bunlar "İşbank müşterisinin Garanti'ye geçmesine vesile olmadığı" için mümkün olabiliyor. Büyükler müşteriye avantaj olarak "rakibimiz olan şu 10 büyük bankanın ATM'leri artık size bedava" diye afiş asmaya kesinlikle yanaşmaz. Birbirlerinin ücretsiz reklamını yapmış olurlar. İşbank "benim yarım kadar ATM'si olan Denizbank'ın reklamını ne diye yapayım, üstüne bir de 2-3 kat masrafım olacak; ücret isterim" der. Bu maliyet avantajı sadece ufaklara yarar; büyüklere zarar yansır.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Syn Bahri parayı ne yaptın 20 den bonoya dalmadın mı hala , senin için 20 üzerine bile çıkardırlar...

VOV hesap oranı güncellemiş % 18,5
    https://www.alternatifbank.com.tr/bi...eri/vov-hesap/
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

4.  Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    VOV hesap oranı güncellemiş % 18,5
    https://www.alternatifbank.com.tr/bi...eri/vov-hesap/
    Bu tip bankalara guvenemiyorum

Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    yabancı sermayeli..

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Syn Bahri parayı ne yaptın 20 den bonoya dalmadın mı hala , senin için 20 üzerine bile çıkardırlar...
    günlükte kaldım karar veremedim vade dönüşümde gösterge 19 a gevşemişti ekonomi yönetimini mb faiz kararını bekliyorum faiz artışı olursa 32 gün mevduat olmazsa tahvil olabilir yatırım tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Alternatif'e kıl oldum ben de
    Geçen hesap açtırmaya gittim ne olur ne olmaz diye belki güzel oran verir taşırız hazırda dursun diye
    Sanki butik bir bankaya değil de ziraat bankasına girmiş gibi hissettim kendimi
    Müşteri temsilcisi hesap açmamak için ayak diredi resmen
    Keyfiniz bilir deyip çıktım
    İş yerime yakın başka bir şubeden telefonla oran alayım dedim telefonu açan yok

Zaten bu ortamda gerek de yok uğraşmaya

8.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Zor. ATM sayıları dengesiz dağıldığı için en çok ATM'si olan 4 büyük özel bundan zarar görür / diğerlerinden ek ücret ister. Büyük 4'ün arasındaki yüksek rekabet de birbirlerinin ATM'sine "yönlendirmeyi" sırf müşteriye şirinlik için kabul ettirmez. Halihazırda herkes kullandığı yabancı ATM'den ücretini alıyor. Bu daha etkin bir yöntem zaten. Bu tip paylaşım örneği: çok ufak 1-5 şubeli bankalar, büyüklerden birinin ATM ağını "kiralayarak" yapabiliyor.

Kamular
    Ziraat 7.064
    Vakıf 4.025
    Halk 3.741

Özeller

İşbank 6.460
    Garanti 5.010
    Akbank 4.431
    Y.Kredi 4.256
    Deniz 3.077
    Finans 2.873

Toplam ATM: 45.359 kaynak: https://www.tbb.org.tr/app/harita.aspx?sube_tipi=6
    katılım bankaları da olsaydı ..

en azından 2 tanesi de kamu bankası ya ..

tkbb var elbette ama onlar da tbb üyesi ya ..

kırmayalım, gücendirmeyelim onları..

ytd.

syg,

Sayfa 903/1006 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •