Sayfa 822/1032 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872922 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 6,569 - 6,576 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. erdoğan ailesi hariç bana göre bu bilgi işleri fos. tüm bilgi ailede.

ayrıca herkesin kendi beklentisi var. kimi ziraat kimi katar kimi abd kararı kimi vakıf kimi kalkınma herkessin kendi beklentisi var.

hayal kurmak ücretsiz.

ufkumuz genişledi yeminle.

2.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    erdoğan ailesi hariç bana göre bu bilgi işleri fos. tüm bilgi ailede.

ayrıca herkesin kendi beklentisi var. kimi ziraat kimi katar kimi abd kararı kimi vakıf kimi kalkınma herkessin kendi beklentisi var.

hayal kurmak ücretsiz.

ufkumuz genişledi yeminle.
    Katılıyorum. Kalkınma tam bomba hem de saatli bomba.

Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Silemiyorum iyi mi ) Arkadaslar SIZ BENI DINLEMEYIN HERKESIN RISK ALGISI KENDINE YT DEGILDIR.. Tek soyledigim bankanin icinden de SAYIN BAKANIN DEDIGININ AYNISI bir bilgi aldim, Belki de o sahis da bakana istinaden soylemistir.. Kisa zamanda zaten belli olur bu isler..

Tekrar soyluyorum TATIRIM TAVSIYESI VS DEGILDIR - Hatta tam tersidir akli olan Halka bulasmaz..
    Dedigim gibi buradakiler, yani sen, Drexty, vs.. yazanlardan, bilgi verenlerden cok daha fazla sey biliyorsunuz zaten. Neler olacagini ABD'den baska bilen yoktur. Onlar da isi iyice pislige surduler, siyasete soktular maalesef.

Hissenin hareketleri bize biraz ipucu olacak bu hafta neler olacagini.

Yanliz, unutulmasin, bu adamlar HA yakalandigi gun daha kimse bilmiyroken hisseyi %6 yukari yapip (yakalandiktan sonar) %10 gecirmislerdi. Yani oldukcac spekulatif bir hisse. Hissenin fiyatina bakarak da ne olacagini tahmin etmek mumkun degil. Adamlar yukari surseler, allah bilir OFAC cozuleceginden degil, basimiza dava duseceginden mal basmak icindir.

4. Bu kağıdın bizle işi bittiğinde hepimiz paranayo piskopat olacağız bari pisikiyatris parasi kazanabilsek.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    ... Neler olacagini ABD'den baska bilen yoktur. Hissenin hareketleri bize biraz ipucu olacak bu hafta neler olacagini. Yanliz, unutulmasin, bu adamlar HA yakalandigi gun daha kimse bilmiyroken hisseyi %6 yukari yapip (yakalandiktan sonar) %10 gecirmislerdi. Yani oldukcac spekulatif bir hisse. Hissenin fiyatina bakarak da ne olacagini tahmin etmek mumkun degil. Adamlar yukari surseler, allah bilir OFAC cozuleceginden degil, basimiza dava duseceginden mal basmak icindir.
     Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    ... Bizimkilerin en büyuk mevzusu ekonomi, yerel seçimler yaklaşıyor. Halkbank işi çözülürse dolar 5 altı endex 100 bin üstü. CB asılacaktır...
    Bu iki yoruma da aynen katılıyorum, bana yazacak bir şey bırakmamışsınız
    Eğer OFAC işi henüz belli değilse de hükümetin ekonomi için olumlu habere çok ihtiyacı var, zaten bulabildiği tüm kaynakları kullanıyor, düşünün OFAC işinin çözülmesi gibi bir fırsat kaçırılacak iş değildir, mutlaka yerel seçimden önce bu iş çözülüp maddi ve moral etkisinden faydalanılır.
    OFAC kararını da halkbanktaki müdür daire başkanı falan bilmez, bu işi ilk bilecek olan amerikalılar, oradan da hissede ve hatta bizim bankalarda/dolarda/tahvilde vb. pozisyonu olan fonlar, sonra bizim siyasiler ve belki sonra halkbank üst yönetimi veya doğrudan basına açıklamayla herkes. Muhtemelen ABD'li fonlar bu haberi içeriden aldıktan sonra pozisyonlarını ayarlayarak OFAC cezasının miktarından çok daha fazlasını ABD'ye kar olarak yazacaktır, biz bu kararı duyduğumuzda iş işten çoktan geçmiş olur. Önden tahmin ederek pozisyon alacağız ya da hissedeki olağandışı hareketlenmeleri sezmeye çalışacağız.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Dedigim gibi buradakiler, yani sen, Drexty, vs.. yazanlardan, bilgi verenlerden cok daha fazla sey biliyorsunuz zaten. Neler olacagini ABD'den baska bilen yoktur. Onlar da isi iyice pislige surduler, siyasete soktular maalesef.

Hissenin hareketleri bize biraz ipucu olacak bu hafta neler olacagini.

Yanliz, unutulmasin, bu adamlar HA yakalandigi gun daha kimse bilmiyroken hisseyi %6 yukari yapip (yakalandiktan sonar) %10 gecirmislerdi. Yani oldukcac spekulatif bir hisse. Hissenin fiyatina bakarak da ne olacagini tahmin etmek mumkun degil. Adamlar yukari surseler, allah bilir OFAC cozuleceginden degil, basimiza dava duseceginden mal basmak icindir.
    HA olayinda haklisin da, OFAC isi cozulurse bu cocuk okur..

7. Trump, halkbankın benden çekeceği var der gibi gülmüş

8. 1- yıl başına kadar hisse geri alımını tamamlar

2-hisse geri alımına kadar beklenen haber gelmez.

3- halk bank olayı siyasi pazarlığın en etkili maddesi doların düşmesi enflasyonun düşmesi cumhurbaşkanına puan kazandırır.
    4
    şayethalkbankasına büyük ceza verilirse yani şu ana kadar anlaşma sağlanamamışsa kesinlikle cumhurbaşkanı yerel seçimleri büyük bir yenilgiyle bitirir.

5-bu durum seçim sistemini gündeme getirir ve bu seçimdede cumhur ittifakı bozulur ve ülke korkunç bir siyasi belirsizliğe yol alır

6- kısaca halk bank olayı hayati bir olay cumhurbaşkanı bunları bilecek kadar siyasi deneyim sahibidir

Sayfa 822/1032 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •