Sayfa 82/670 İlkİlk ... 3272808182838492132182582 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 649 - 656 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. hocam yazdığım alt limitler yurtdışı piyasalar için yurtiçi sormadım.
    ama ünlüde yurtiçi için de alt limitsiz açılıyor hesap.

2.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    hocam yazdığım alt limitler yurtdışı piyasalar için yurtiçi sormadım.
    ama ünlüde yurtiçi için de alt limitsiz açılıyor hesap.
    Anladım, İş Yatırım'da hesap açmak için 60K para lazım yani

3.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Anladım, İş Yatırım'da hesap açmak için 60K para lazım yani
    evet.
    ama iş bankasında hesabın varsa işcep uygulaması ile cepten yurtdışı bölümünü aktifleştirip işyatırımda bi hesap açıp burdan al-sat yapabiliyorsun on bin doların olmadan.
    uğraşmak istemiyor işyatırım açıkcası , çok katılar. çok soğuk cevaplar veriyorlar. kısacası paran kadar değerlisin
    saxo alt yapısını kullanıyor. diğer kurumlara göre daha sade ve basit. ünlü gedik ibkr kullanıyor karışık. tdameritrade karışık. qnb saxo yine basit anlaşılır.

4.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    evet.
    ama iş bankasında hesabın varsa işcep uygulaması ile cepten yurtdışı bölümünü aktifleştirip işyatırımda bi hesap açıp burdan al-sat yapabiliyorsun on bin doların olmadan.
    uğraşmak istemiyor işyatırım açıkcası , çok katılar. çok soğuk cevaplar veriyorlar. kısacası paran kadar değerlisin
    saxo alt yapısını kullanıyor. diğer kurumlara göre daha sade ve basit. ünlü gedik ibkr kullanıyor karışık. tdameritrade karışık. qnb saxo yine basit anlaşılır.
    Bu güzel bilgi işte, teşekkür ederim.

İş Bankası'nın komisyon oranlarını bir araştırayım bakalım. Şu anda Garanti ile çalışıyorum, temettüden bile komisyon alan TEB'den sonra buraya geçiş yapmıştım. Olmazsa bir değişim daha yaparım.

Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Alınıyor. Ekstra maliyet yok. Ben iş bankasından aldım 3 gün sonra hesaba geçti. Parayı repoda beklettiler iki gün

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Teşekkürler. Yönetim ücreti % 2.9 olarak gözüküyor. Bunu nasıl tahsil ediyorlar? Bir de başka gider var mı acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Bu güzel bilgi işte, teşekkür ederim.

İş Bankası'nın komisyon oranlarını bir araştırayım bakalım. Şu anda Garanti ile çalışıyorum, temettüden bile komisyon alan TEB'den sonra buraya geçiş yapmıştım. Olmazsa bir değişim daha yaparım.
    İş bankası yurtdışı komisyon 25 usd
    Yurtiçi komisyon 100 liralık hissede 1 tl.
    1000 liralık alımda 10 tl.

Temettüden nasıl komisyon alıyorlar hocam. Çok acımasızca.

İş bankası 3 ayda 1 kez saklama ücreti alır sadece.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by vortex Yazıyı Oku
    Herkese Merhaba,
    Öncelikle Sn. Tradeshark , Sn. Dudu , Sn Richardbozkurt olmak üzere bilgisini paylaşan herkese çok teşekkür ederim. Ben de sizler gibi US borsalarından işlem yapacağım uygun kanal için baya bir süre kafa patlattım, sonunda TD Ameritrade ile bu işi gerçekleştirmek istedim, tüm evraklar, passport fotokopileri , bank state ler vs. hepsini topladım..hem de x2 olarak.. yani eşimle ****t account açmak istedik, tüm evrakları dışarıda ücretle fax ladık, fakat sonuç tam bir fiyasko oldu.. karşı taraftan evrakların bulunamadığı bilgisi geldi, yani kayboldu.. değişik kişiler aracılığı ile bulunamadığı söylendi. sonra dosya upload ile evrakları yolladım, hala bir ses yok.zaten artık dönüş olsa da TD ameritrade'e güvenim hic kalmadı. Şu an sadece iyiki para yatırmadım diye içimden geçiriyorum.

Bugün İşcep (işyatırım platformu) aracılığı ile Eaton dividend fund (EVT) dan bir miktar aldım, bir miktarda Vanguard VTI alcaktım ki ETF lerin platform üstünden alınamadığını gördüm, işyatırımı aradığımda ETF leri ancak portföy danışmanlarının 100-200 000 USD üstü portföy sahibi kalbur müşterilere alınabildiği cevabını aldım..Buna çok şaşırdım. QNB ve Garantide durum nasıl merak ediyorum açıkçası.
    aramıza hoşgeldiniz.
    Paylaştıkça yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz.
    Yurtdışı yerleşik hesapta TD baya uğraştırıcı. Türkiye'de hesap açmanız iyi olmuş.
    Türkiye'de İşcep'de hesap alt limiti yok. Finans Invest ve Garantide Saxo Bank altyapısını kullanıyorlar.
    Enpara ile entegre olduğu için kurum konusunda Finans Invest'ten gayet memnunum.

Platformda tüm Vanguard fonları açık, 1 adet bile alabiliyorsunuz. Ekranımdan bu şekilde görüyorum.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    İş bankası yurtdışı komisyon 25 usd
    Yurtiçi komisyon 100 liralık hissede 1 tl.
    1000 liralık alımda 10 tl.

Temettüden nasıl komisyon alıyorlar hocam. Çok acımasızca.

İş bankası 3 ayda 1 kez saklama ücreti alır sadece.

Garanti bu saklama ücretini almıyordu ama komisyonu biraz daha yüksek, bir düşüneyim ben bu konuyu. Teşekkür ederim.

Sayfa 82/670 İlkİlk ... 3272808182838492132182582 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •