Sayfa 151/963 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 7697 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Türkiye'nin 4 bölgesinden 1'inde en düşük teklifi vererek Dimes ile birlikte ihaleyi kazanmış görünüyor. Buradan elde edilecek ciro ortaklıkta payı %50 ise toplamın %3'ü kadar gibi.

Devlet ihaleleri pek karlı olmaz diye düşünüyorum. Yine de hayırlı olsun.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

PNSUT Solo 2017/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 35505364 Yıllık Değ%:-36

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

4. Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

5. Fiyasko bir bilanço. Geçen yılın aynı çeyreğine göre oldukça düşük, tam bir hayal kırıklığı yine. İnek giderek sütten kesiliyor anlaşılan.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    https://twitter.com/mertkalyoncutr/s...25630844063745

Öncelikle bu çeyrek net karın 6-7mn dolayında geleceğini tahmin ettiğim için benim açımdan sürpriz sayılmayan bir bilanço.

Geçen yıla göre çeyreklik satışları %26 artmış ancak brüt kar marjı düştüğünden brüt kar rakamı yükselememiş. Bunun nedenlerini yatırımcı sunumu açıklamaya çalışacaktır. Ancak genel olarak çiğ süte gelen zamların raf fiyatlarına an be an yansıtılamaması nedendir bence. Bu da son çeyrek düzelebilecek bir durum. Satışların çok fazla artması önemli bence, pozitif olabilir sonrası için.

Pazarlama ve Genel Yönetim'de sınırlı artışlar var ancak pek sorun değil.

Esas Faaliyet Karı 11,9mn'dan 9,4mn'a gerilemiş, bu da faaliyet giderlerindeki artış kaynaklı.

Petun'un özkaynakla değerlenen yat kar payları bu Pnsut'e nasıl yansımamış onu anlayamadım. Çünkü ikisi de aynı şirketlere ortaklar. Birisine kar eklenmiş birisine eklenmemiş çok ilginç ve şüphe çekici.

Bu yıl finansal borçlar 67mn'dan 137mn'a yükseldiğinden finansman giderleri de ikiye katlanıp 8mn'a çıkmış ve ana gideri bu oluşturmuş.

Neticede net kar geçen sene 3ç'de 12,1mn iken bu yıl 6,5mn olmuş.

Syg.

7. Satışların artması olumlu, net karın azalması olumsuz, uzun vadeciyiz, bekleriz.
    YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Petun ve Pnsut'ün faaliyet raporlarını okuyup yıl içinde yapılan yatırım tutarlarını karşılaştırdığınızda durum bir anlam kazanıyor. Petun daha muhafazakar bir şirket iken Pnsut yatırıma yönelmiş, yeni ürünler çıkartıp satışlarını sürekli artırmak adına üretim-pazarlama-arge olarak daha aktif. Bu da yatırım kredileri ve finansal borçları doğuruyor. Bu yatırımların karlı olması durumunda gelecekte risk alıp yatırım yapan daha kazançlı olacaktır. Satışlardaki zıplamanın gelecek çeyreklerde de yeni fiyatlara adapte olan piyasa ile devam etmesi lazım.

Syg.

Sayfa 151/963 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •