Sayfa 270/1230 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Extre istiyoruz.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hepsini birarada görüntülemek çok zor sadece bir kısmını paylasabiliyorum Screenshot_20190105-232857.jpg

2.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Hepsini birarada görüntülemek çok zor sadece bir kısmını paylasabiliyorum Screenshot_20190105-232857.jpg
    Resim bulanık gösteriyor ekran resmi paylaştım niye öyle oldu anlamadım

3. Hiç gerek yok bunlara...Trade vs ile portföyü çok katlayan gördük...önemli olan süreklilik...böyle devam edersen zaten 5 seneye milyoner olur, 1000 de 1 e girmiş olursun.

Bu başlığın amacı farklı.

4. Bende ufaktan psdtc aliyorum mesela üçüncü çeyrek öncesi dudu arkadaşın uyguladığı stratejiyi uygulasa idim şuan hiç ekleme yapmadan portföyde TL bazda aynı büyüklükte olacak ve lot sayımı artıracaktım psdtc de. Kanaatimce aynı karlılık korunacakti ama kâr ilk iki çeyrek ortalamasının altında geldi diye üçüncü çeyrek bilançosunda çok sert satış yedi ve toparlayamadi çünkü hisse gerçekten çok sığ fakat temettü verimi yüksek . Geçen seneki gibi kâr dagitirsa banka mevduatı kadar maliyetime göre temettü alacağım . Tabii dağıtırlar ise
    Ödenmiş sermayesi 7.425.000
    İlk üç çeyrekte elde ettiği net kâr 18.500.000 ve benim beklentim sene sonu 24-25 milyon arası net kâr.

Pergamonda @dudu'nun stratejiyi yapmayınca Petkim de denedim. Çünkü bu stratejiyi geç öğrendim . Daha önce öğrenme şansım olsa idi ilk direk pergamonda denerdim.

Petkim de portföyün 6 da birini boşalttim.

Çünkü o altıda bir 4 ile 5 arası topladıklarımdi ve 5,35- 5,50 arası sattim.

Aradaki fark ile biraz zorunlu ihtiyaçlar için harcama yaptım birazı ile aşağıya doğru kademe kademe yine Petkim aldim çünkü vadem petro kimya sektorunde ihtiyac devam ederse emeklilik yıllarına kadar tutmak.

Diğer yandan fiziki altın da var sepette.

Kendimce çok düştü dediğim yerlerden aliyorum ve 2019 da 2020 de altına bir hücum olacak diye düşünüyorum .

Düzenli kademe kademe alım güzel bir strateji ve arada düzenli satmakta lazımmış en azından @dudu'nun dediği gibi.

Bu arada psdtc gerçekten çok sığ bir hisse
    Bir gün tahtayı yine takip ediyorum sabahtan sadece bir lot alım emri girdim ve sadece o bir lotluk işlemden başka bir işlem bir kaç saat olmadı tahtada.

Bende ücretsiz basit bir trader programı var. İşlem hacimini falan 15 dakikalık geç gösteriyor sadece anlık alım satım fiyatı gerçek zamanlı ve bir kaç değişik alım emri var o kadar.

O gün bir kaç saat psdtc de 1 lottan başka hacim olmayınca herhalde program bozuldu demiştim.

Bu arada amacım hisse falan pazarlamak değil.

Psdtc nin sig hisse olduğunu kendi konu başlığında da defalarca yazmış biriyim .

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hiç gerek yok bunlara...Trade vs ile portföyü çok katlayan gördük...önemli olan süreklilik...böyle devam edersen zaten 5 seneye milyoner olur, 1000 de 1 e girmiş olursun.

Bu başlığın amacı farklı.
    Başlığın amacını gayet iyi biliyorum trader falan değilim zaten ama hisse al 5 sene bekle mantığı da bana yalnis geliyor yani konjekturel hareketlere uygun hareket etmek daha mantıklı geliyor bana koskoca ABD şirketleri bile 52 haftalık getirileri ne bir bakın birde 52 haftalık en düşük ve en yüksek fiyat aralığına bakın demek istediğimi anlarsınız zaten önemli olan rüzgarı doğru yönde yakalamak ve rüzgar tersine döndüğünde de alabora olmamak stratejim budur açıkçası

6. Yetisin beyaz yaka başlığını pergamoncular basmış.. şaka bir yana pokemondan beklentim daha doğrusu hayalim 2 3 yıla maliyetim kadar temettu vermesi .. asla pazarlama olarak algılamayın lütfen ortakları burda görünce selam vermek istedim. Zaten kağıt cook güvenilir bişey olsa 2.5 fk.ile fiyatlanmazdi o acıdan vebale girmek istemem.

7.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Geçen sene 28000 TL olan portfoyumu bir senede 110000 TL ye çıkardın bu süre zarfında ise 30.000 TL borç odedim ve borclarimi sifirladim portfoyum yüzde yüz 100 hisse senedi riske girmekten korkmuyorum ama acemi riski değil tabikide öyle körü körüne değil yani toplamda bir senede portföyü 28 bin TL den 140 bin TL ye cikardim bu sene hedefim 200-250 bin TL arası
    28 den 140 a çıkardıysan portföyün yüzde 500 artmış
    hedefini 140 dan 200-250 koyduğuna göre (yüzde 100 bile değil)
    ya palavra atıyorsun
    ya da ballı olduğunu düşünüyorsun

8. Bence sn horhoti ekleme ve kârlarla portföyü büyüttüğünü söylüyor. Aksi bişey demedi henüz çünkü.

Sayfa 270/1230 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •