Sayfa 60/1230 İlkİlk ... 10505859606162701101605601060 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 473 - 480 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Selamlar Son iki çeyrek hisse başı 39kuruş kar etti
    Aynı dönem 1yıl öncesi 2016Q4 ve 2017 Q1 total 70kuruş

12aylık 77 kuruş , ondan önceki 12ay 206 kuruş..

Forward FK da 8ler gözüküyor. Altına sarkar mı bilmiyorum.

YTD
    Çok güzel, demek ki karlılık daralıyor ve aynı oranda daralmaya devam ederse aslında fk çok yüksek değerlere çıkacak. Peki bu kağıdı almak için bir aceleniz var mı? Çeyrekler arası karlılık farkının pozitif yönde değiştiği bir çeyrekte bilanço gelir gelmez alırsanız yukarı trend i yakaladınız demektir. Peki ne zaman satacaksınız? Evet, çeyrekler arası karlılık durgunlastigi veya azaldığı zaman. Bu bir sonraki bilanço da olabilir 20 sonraki bilanço da olabilir sonuçta karlılık arttıkça zaten kazanıyor olacaksınız.

Bu da basitçe benim yatırım stratejim... tabi pek çok şeye daha bakıyorum dd mesela, kendi dd m ama... patron kriteri... tek seferlik satış mi faaliyetten gelen karlılık mi...

Sn. Cautionary e söz vermiştim nasıl yaptığımı anlatmak için, sizin üzerinizden anlattım kusura bakmayın.

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Çok güzel, demek ki karlılık daralıyor ve aynı oranda daralmaya devam ederse aslında fk çok yüksek değerlere çıkacak. Peki bu kağıdı almak için bir aceleniz var mı? Çeyrekler arası karlılık farkının pozitif yönde değiştiği bir çeyrekte bilanço gelir gelmez alırsanız yukarı trend i yakaladınız demektir. Peki ne zaman satacaksınız? Evet, çeyrekler arası karlılık durgunlastigi veya azaldığı zaman. Bu bir sonraki bilanço da olabilir 20 sonraki bilanço da olabilir sonuçta karlılık arttıkça zaten kazanıyor olacaksınız.

Bu da basitçe benim yatırım stratejim... tabi pek çok şeye daha bakıyorum dd mesela, kendi dd m ama... patron kriteri... tek seferlik satış mi faaliyetten gelen karlılık mi...

Sn. Cautionary e söz vermiştim nasıl yaptığımı anlatmak için, sizin üzerinizden anlattım kusura bakmayın.
    Sevgili nosfecagri,

Başlıkta daha sık görmek isteriz...alım yaptığınız hisseleri de yazarsanız, en azından takip listemize alırız��

Öte yandan yabancının EV, bizim de firma değeri dediğimiz kavram kullanılıyor ucuzluk/pahalılık degerlemesi için...EV/EBITDA en sağlıklı degerleme kriteri bence.

3. @dudu abi,

4 ay kadar önce uzun vadede( en az 1 yıl) brisa hektas dan daha iyi kazandırır dediğimde gülmüştün...8 ay sonra brisa hektas ı outperform ederse bir yemeğini yerim...aksi durumda ben ısmarlarım..böylece tanışmış da oluruz��

Ok mi��

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @dudu abi,

4 ay kadar önce uzun vadede( en az 1 yıl) brisa hektas dan daha iyi kazandırır dediğimde gülmüştün...8 ay sonra brisa hektas ı outperform ederse bir yemeğini yerim...aksi durumda ben ısmarlarım..böylece tanışmış da oluruz��

Ok mi��
    O kadar uzun beklemeyelim sayın Cautionary havalar biraz serinlediğinde memleketimizin güzide bölgelerinden olan akdenizin batı tarafına misafirim olarak gelin sizleri burada ben ağırlayayım.

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Geçmişe dönük 10yıllık FK larını hızlıca sadece bu siteden görebiliyorum. SP seçmeden geliyor malesef.
    Sn oguzvortex19,
    mahsuru yoksa hangi site bu öğrenebilir miyim?

6. Havacılık sektörü buaralar revaçtamı. Yorum yapacak arkadaşımız varmı ?

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by urgent Yazıyı Oku
    O kadar uzun beklemeyelim sayın Cautionary havalar biraz serinlediğinde memleketimizin güzide bölgelerinden olan akdenizin batı tarafına misafirim olarak gelin sizleri burada ben ağırlayayım.
    Allah razı olsun, eğer böyle güzel devam edersek, başlık katılımcıları olarak güzel organizasyonlar düşünüyorum..ama önce 1-2 sene geçsin, dostluklar pekişsin...önce dudu abiyle baş başa bir yemek yiyelim��

8.  Alıntı Originally Posted by metcel34 Yazıyı Oku
    Havacılık sektörü buaralar revaçtamı. Yorum yapacak arkadaşımız varmı ?

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu yıl hep revaçtaydı bence...piyasaya, ağırlıklı olarak bankalara satış gelince mecburen tüm kağıtlar düşüyor, özellikle u-100 deki hisselerden bahsediyorum.

Portföyümün ağır toplarından ve en baştan beri alım yaptığım Pegasus var bende...beklentim çok yüksek..Sektör iyi satış yapıyor ve seçim hareketliliğinden olumlu etkilendi...turizm zaten çok iyi bu yıl.

Özetle özellikle hayayolu şirketleri beklentileri bu yıl zaten iyiydi, şimdi de sağlam duran ve tepki veren hisselerin başındalar.

Sayfa 60/1230 İlkİlk ... 10505859606162701101605601060 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •