Sayfa 304/1230 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

çok teşekkür ederim gerçekten çok önemli bilgiler paylaşılıyor başlıkta
    mutlu pazarlar dilerim saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

2. merhaba herkese. sayfayı uzun zamandır takip ediyorum buradaki arkadaşları okumak, takip etmek soda gibi şirketten haberdar olup araştırdıktan sonra almama neden oldu ve şan soda uv portföyümdeki nadir kardaki hisselerden biri. sn Dudu nun brisayı uzun zmndır takip ettiği ve önerdiğini biliyorum şirketi araştırmadan önce brisa lastik üretminden başka üretip sattığı ana kalem ürünü var mıdır geldiği nokta olarak alım yapılacak bölgelere geldiğini düşünüyorum

Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Hakkında karara varamadığım nadide şirket..

Fakat, her halükada yatırımcı ilişkileri ve sosyal medya kullanımı gibi konularda oldukça beğeniyorum.
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

4. Temel analiz öğrenmek için önerebilecepğnşz bir kaynak var mı bir de eğer bir yazılım şirketi seçecek olsaydınız hangi şirketi seçerdiniz

5. Aygaz daha önce konuşuldu başlıkta ama tüpraşa göre biraz uygun değil mi fiyatı?

Tüpraşın ortaklık yapısına bakıyorum %51 enerji yatırımları A.Ş pay sahibi.

Enerji yaptırımları A.Ş. nin %20 si Aygazın.

Tüpraşın anlık piyasa değerine göre hesaplarsak, Aygazın sadece tüpraştaki paylarının değeri 12tl civarında yapıyor.

Hesaplama hatası mı yapıyorum yoksa Aygaz zaten tüpraşa göre daha uygun işlem gören bir hisse mi?

Yatırım tavsiyesi değildir.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by ozan44 Yazıyı Oku
    Temel analiz öğrenmek için önerebilecepğnşz bir kaynak var mı bir de eğer bir yazılım şirketi seçecek olsaydınız hangi şirketi seçerdiniz
    Bana göre temel analizi kitaplardan ya da internet üzerindeki kaynaklardan öğrenmek çok zor... Yani ancak standart değerlendirmeleri öğrenip yapabilirsiniz . O da sizin için ne kadar işe yarar bilemiyorum. Temel analiz öncelikle alt yapı meselesi ... akabinde pratik zekanızı bu yönde kullanabilmeniz gerekiyor. Ben açıkçası beceremedim ... Buna yönelik yeterli alt yapım yok. Alt yapı olmayınca aşı tutmuyor ve ortaya güvenilir ve üst düzey bir değerlendirme çıkmıyor. Bu konuda çabuk ilerleme için bence temel analizde tecrübeli kişileri bulup takip etmeniz gerekiyor ( ki bunların sayısı parmakla sayılacak kadar az ve maalesef öğretmek için anlatan neredeyse yok ) . Aracı kurumların temel analiz raporlarını sürekli okuyup bilgi biriktirmeye çaşılabilirsiniz . Finansal Analiz konusunda kitaplar okuyabilirsiniz. Ama en sonunda tecrübeli birinin size bi şirketi incelerken nereye bakmanız gerektiğini parmakla işaret etmesi gerekiyor. Ha yüzyüze ha kitapta... Kitaplarda işaret edilenler çok sığ bilgiler... Çok teorik ve çok az örnek içeriyor. Çabuk ilerleme kaydetmeniz çok zor. Temel analiz bilgisi ve tecrübesi , teknik analize göre çok çok daha uzun süreç gerektiriyor . Bu çok net... Teknik analiz kulanarak piyasa ile ilgili her gün birşeyler söyleyebildiğiniz için herkesi çok etkiliyor ve daha çok ilgi çekiyor. Çünkü sağda solda herkes bişeyler yazmak, çizmek, ispatlamak istiyor. Temel analiz böyle değil. Teknik analize göre daha gecikmeli sinyal üretiyor ama doğru kağıdı tespit ettiyseniz bu tespitin başarısı en az 5-6 yıla yayılıyor... Az konuşuyorsunuz öz konuşuyorsunuz yani.. Temel analizle borsa hayatınızda belki de 2-3 başarılı tespit yapsanız yerinizden hiç kımıldamadan, kaşınmadan, ağlamadan ,sızlamadan size yetecek parasal birikimi sağlıyor. Teknik analiz öyle değil... Birşeylerin değişeceğini temel analizden çok önce görüyorsunuz ama nedenini bilemiyorsunuz ve sorgulayamıyorsunuz... İndikatörler SAT dedimi satarsınız AL dedimi alırsınız sebebini bilemezsiniz ve sorgulayamazsınız. Yegane teknik analiz yapanların da , bi şeyleri analiz ederken ben ötesini bilmem deyip kesip atmalarının sebebi bu handikaptan gelir...Ama hem çok detaylı teknik analiz yaparken hem de bi o kadar detaylı temel analiz yapan kaç kişi var ben görmedim ... Her zaman temelciler ve teknikçiler oluyor... Kimse diğerini beceremediğini söyleyemiyor ... ama işin doğrusu bu ... biri diğerini üst düzeyde beceremiyor... ikisini de üst düzeyde yapmaya gerek var mı ? yok ... ya da şöyle denebilir ; elinizdeki neyse hiç yoktan iyidir...

Yazılım şirketi derken hisse senedi olarak Kafein , Logo falan filan mı kastettiniz yoksa temel analiz de kullanılabilmek için web tabanlı bir veritabanını mı kastettiniz ? mesajınızda tam anlaşılmıyor ....

Eğer web tabanlı bi veritabanı kastettiyseniz ,Temel analiz için web tabanlı Finnet kullanabilirsiniz... Sitede tek tuş karşılaştırmalı analizler mevcut ....1 aylık 29TL ... İlk etapta sadece 1 aylık alıp içeriğini inceleyebilirsiniz. İlla 1 senelik almanız gerekmiyor .. Alacağınız hisselere karar vermeden önce 1-2 aylık alıp üzerinde çalışılabilir . Ben kullanıyorum . Tek handikapı takaslar 10 gün gecikmeli ... Ama aynı anda geçmiş tarihlere göre takas incelemek için gayet ideal ...sonuçta uzun vade yatırımcı son 10 günlük takasa göre karar vermiyor.

Bol kazançlar... Sevgiler...Saygılar...

Son düzenleme : onelle; 13-02-2019 saat: 14:45.

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

7.  Alıntı Originally Posted by ozan44 Yazıyı Oku
    Temel analiz öğrenmek için önerebilecepğnşz bir kaynak var mı bir de eğer bir yazılım şirketi seçecek olsaydınız hangi şirketi seçerdiniz
    Forum'dan YALIN Bey'in başlığının linkleri... Temel analizle ilgilenenler için yol gösterici bilgiler... Çok değerli temel analizci arkadaşlarımızın da yorumları ,analizleri mevcut... YALIN Bey dikkat edilmesi gereken noktaları yeri geldikçe işaret etmeye çalışmış... Bu noktalardan feyz alınarak üzerine daha yoğunlukla gidilebilir....

Orta Vadeli İnciler
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=6549
    http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=82475 ( Eski forum - Arşiv link )

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

8. Öncelikle formu açan ve burada bildiklerini bizimle paylaşan herkese çok teşekkür ederim ben başından beri sessizce okuyanlardanım.onelle samimi cevaplarınız içğn çok teşekkür ederim . Yazılımın geleceğin sektörlerinden biri olduğunu düşündüğüm İçin hisse sormuştum . Bu arada bende borsa hikayemi anlatayım ben bilmeden borsadan para kazananlardanım 5 yıl önce bir arkadaştan borsayla ilgili bildiler alırken temettü yatırımcılığının cazibesi çekici gelmişti. Bende tasarruf amaçlı ufak ufak düzenli alımlar yaptım başlarda küçük küçük alımlar yaptığım içğn çok ta önemsemiyordum Tüpraş batarsa benimde param batsın diyebileceğim paralardı toplamda şu anda 12 hissem var Tüpraş ve ford la toplamaya başladım belirlediğim lotları tamamlayınca başka şirketler seçtim minik bir yatırımcı olsamda benim içğn iyi bir birikim oldu ve artık stres yapıyor hisselerim Tüpraş ford çimsa Adana soda formdan da Ulusoy’la poltak ı öğrenip toplamaya başladım bundan sonra temettülerden gelen le ufak ufak ayırdığım paraları hangi şirketin hisselerini arttıracağım sorusu var bunun içğn ileride temetrüsünü arttıran hisseleri Nasıl ayırd edeceğim sanırım temel analiz i daha ciddi bir şekilde izlemem gerekecek artık param batarsa batsın diyemiyorum ve geleceğin parlak sektörlerinden birisinin yazılım şirketleri olacağını tahmin ediyorum temettü ödeyen ödeyebilecek olan kurumsal bir yazılım şirketi bulmaya çalışıyorum sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum onelle önerdiğin formu okuyacağım teşekkür ederim

Sayfa 304/1230 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •